У Львові відкрили виставку картин з приватної колекції

12:15 21 червня 2019 р.


Фото: loda.gov.ua

У Культурно-мистецькому центрі Львівського палацу мистецтв відкрили виставку «Український живопис від 1930-х років до сьогодні» з приватної мистецької колекції Михайла Поживанова.

Про це повідомили в прес-службі Львівської облдержадміністрації, де також розповіли: «Мистецька колекція Михайла Поживанова – це добірка знакових в українській образотворчості імен, починаючи від 1930-х років і до сьогодні. У колекції – імена й твори, які заслуговують на увагу поціновувачів мистецтва. З 2008 року, збірка безперервно поповнюється – на сьогодні вона налічує приблизно тисячу одиниць».

«Головними у колекції Михайла Поживанова – закарпатська та львівська мистецькі школи. У стратегії добору проглядається мета якомога ширше охопити доробок художників з усієї України – західних (Любомир Медвідь, Борис Буряк, Михайло Демцю, Петро Сипняк, Олег Мінько, Адальберт Ерделі, Микола Шимчук, Дмитро Стецько, Ігор Панейко, Володимир Патик), центральних (Іван Марчук, Анатолій Криволап, Сергій Гнойовий, Петро Бевза, Феодосій Гуменюк, Людмила Задорожна, Андрій Гуренко, Левко Воєдило, Олег Ясенєв, Микола Глущенко, Анатолій Мельник, Тетяна Яблонська, Сергій Шишко), східних (Віктор Ковтун, Олексій Поляков, Юрій Вінтаєв, Олександр Сердюк, Володимир Харакоз) і південних теренів (Альбін Гавдзинський, Сергій Савченко, Микола Прокопенко, Степан Яровий, Валентин Алтанець, Валентина Цвєткова)», – поінформували також в облдержадміністрації.

«Добірка творів із колекції Михайла Поживанова презентує відкритість системного погляду приватного колекціонера на український мистецький процес», – повідомили також в облдержадміністрації.

dailylviv.com

До теми

19:01 27 червня 2022 р.

10-річний херсонець організував співочий тур Яворівським районом і зібрав 40 тис грн для ЗСУ

Сьогодні, начальник Яворівської РВА Ярослав Коминський нагородив юного співака з Херсонщини - Зарічного Максимка Сергійовича, який організовує благодійні концерти у Яворівському районі на підтримку Збройних сил України.

Рубрика: Культура

17:40 24 червня 2022 р.

Львівські митці у Нью-Йорку на Манхеттені показали новий вид мистецтва

Львівські митці Олег та Олександр Денисенки через свою творчість закликають світ звернути увагу на війну в Україні. Вони представили на міжнародній арені новий вид мистецтва – гесографію. Це інноваційне поєднання прийомів скульптури, гравюри та живопису. Виставку уже представили у Нью-Йорку на Манхеттені.

Рубрика: Культура

ВІДЕОКАНАЛ

Прес-клуб-ГІТ Гола правда за лаштунками театру опери і балету у Львові

Рубрика: Культура

Молодь і тютюн: ситуація у Львові

Рубрика: Освіта і наука

БФ викупить для громади стадіон Торпедо

Рубрика: Економіка

Фотовиставка “Євромайдан у Донецьку

Рубрика: Політика

Звіт депутатів Львівської обласної ради від фракції Народного Руху України

Рубрика: Політика

Всі відео розділу