У Львові відкрили неоавангардну виставку «Метанойя»

11:20 24 червня 2015 р.

  • 0


Фото: unn.com.ua

За словами митця Віктора Сидоренка, «Метанойя» – це натяк на те, що за межами «ratio» суб’єкт перестає бути самодостатнім зі своїми уявленнями про себе самого і про навколишній світ.

У вівторок, 23 червня, у Львівському Палаці Мистецтв відбулося відкриття виставки Віктора Сидоренка «Метанойя». За словами автора, «Метанойя» – це натяк на те, що за межами «ratio» суб’єкт перестає бути самодостатнім зі своїми уявленнями про себе самого і про навколишній світ. Коли домагання його розуму обмежує щось, що виходить за межі його пізнання. І стає аж до тактильності відчутно, що пізнання – не єдиний спосіб взаємодії з дійсністю.

Історія про персонажа, який із самого початку шукає свою вразливість, і, знаходячи її, поступово набуває власного обличчя. Його шлях – це рух до себе, до своєї ідентичності. До правди у стосунках з довкіллям, до правди, яка виходить за межі патернів суб’єктивності і минулих соціальних настанов. У культурному контексті проект-метанаратив «Метанойя» окреслює контури тієї новизни, яка долає заскорузлі громадські та культурні схематизми, шаблони.

Віктор Сидоренко – один із лідерів сучасного українського мистецтва. У 2003 році автор представив Україну на ювілейній 50-й Венеціанській бієнале, виступивши потім спів-куратором і комісаром ряду наступних українських проектів у Венеції.

Віктор Сидоренко – народний художник України, дійсний член і віце-президент Академії мистецтв України. У 2001 заснував і очолив Інститут проблем сучасного мистецтва Академії мистецтв України. Педагог, автор об’єктів і фотокомпозицій, також наукових і публіцистичних праць.

Шлях Віктора від реалізму до неоавангардизму – це в першу чергу данина повній свободі творчості останнього покоління, що виросло і працювало при тоталітарному режимі. Час, пам’ять та історія – центральні ідеї його проектів, екстраполюючих свою поліваріантність і різні прочитання в мову візуальних образів і конструкцій.

Про це повідомили сьогодні, 24 червня, в інформаційній агенції «УНН», де також пояснили: «Метанойя (грец. Μετάνοια) – термін, що позначає зміну в сприйнятті фактів чи явищ, зазвичай супроводжувану жалем; каяттям. У релігійній (особливо ранньохристиянської) традиції має значення покаяння».

dailylviv.com

Коментарі(0)

До теми

13:25 2 червня 2020 р.

Мирослава Скорика похоронять у Львові

Українці три дні прощатимуться із композитором, музикознавцем та Героєм України Мирославом Скориком. Завтра прощання відбуватимуться у Києві, а в четвер і п’ятницю — у Львові.

Рубрика: Культура

Останні новини

Завтра у Трускавці відновить роботу бювет мінеральних вод

Станом на ранок 7 червня на Львівщині 2121 випадок інфікування коронавірусом

У Львівській області запроектували створення семи районів (карта)

У Львові закрили «Шаурма Львів» на пл. Галицькій, 10 та магазин «Сувеніри» на вул. Краківській, 14

У Львові хочуть закрити два торгові об'єкти через порушення карантину

Всі новини Львова та області

ВІДЕОКАНАЛ

Прес-клуб-ГІТ Профспілки захищаються від влади

Рубрика: Політика

Україномовні медіа в Україні

Рубрика: Політика

Заборони у законопроєкті №2693 "Про медіа"

Рубрика: Політика

Владислав Орлов виграв суд у Львові

Рубрика: Економіка

Свобода слова. Правдивого чи й брехливого?

Рубрика: Політика

Всі відео розділу