У Львові відкрили грандіозну виставку естампу

17:48 4 листопада 2016 р.

Фото до новини


Фото: Павло Паламарчук / «День»

Міжнародний мистецький форум графіки «Leopolis-2016» розпочався з експозиції у п’ятьох залах Національного музею імені Андрея Шептицького на проспекті Свободи у Львові.

За словами голови оргкомітету форуму – випускника Львівської академії мистецтв, видавця, члена Спілки дизайнерів України Романа Білявського, участь у виставці беруть 117 художників, які представляють 34 країни (зокрема, Бразилію, Польщу, Македонію, Францію, Мексику, Німеччину, Італію, США, Канаду, Ізраїль, Китай, Японію, Таїланд, Індію, Чилі, Росію, Україну, Угорщину). Загалом на форум надійшло 370 робіт, з яких для фінальної експозиції було відібрано 237.

Член оргкомітету форуму, історик мистецтва, проректор Львівської академії мистецтв Роман Яців запевнив: «Міжнародний мистецький форуму графіки «Leopolis-2016» – подія широкого організаційного формату, покликана не лише актуалізувати естампну графіку в системі сучасного візуального (образотворчого) мистецтва, а й символічно пов’язати між собою різні історичні періоди в культивуванні елітарних форм естетичних практик. До таких слід віднести знакову Виставку сучасної української графіки 1932 року, Міжнародне бієнале графіки у Львові «Інтердрук», дві виставки якого відбулися у 1988 та 1990 роках, менш форматні експозиції різних форм графіки у більш звужених конфігураціях учасників». 

На думку професора Яціва, кожна з таких репрезентацій «сучасних станів» графічної галузі відігравала свою роль у фаховій, а також суспільній рецепції цього явища, хоча, здебільшого, у локальних концептуальних зрізах. Цим і пояснюється та обставина, що львівські автори, за відсутності стабільного «оглядового майданчика», змушені частіше себе позиціонувати поза Україною, на великих графічних форумах у Польщі, Фінляндії, Франції, Німеччині, Іспанії, Японії, країнах Прибалтики, аніж у себе вдома. 

Роман Яців дійшов висновку: «У також співвідношенні Україна – Світ вкрай непросто відстежувати динаміку розвитку українського графічного мистецтва, а тим паче – посилювати його роль в соціокультурному житті держави».

Таких аргументів є досить для того, щоб оцінити значення ініціативи з організації у Львові Міжнародного мистецького форуму графіки «Leopolis-2016». Уже сама статистика (і представництво понад трьох десятків країн, і число учасників заходу, і кількість творів) дає підставу вважати цю подію репрезентативною для професійної аналітики тенденцій у функціонуванні друкованої графіки 2010-х років у різних культурно-мистецьких осередках світу.

Експозиція триватиме у Національному музеї до 13 листопада, і за ці 10 днів  журі, головою якого є народний художник України, академік НАМУ Любомир Медвідь, має визначити найкращі роботи Міжнародного мистецького форуму графіки «Leopolis-2016».

Про це повідомили сьогодні, 4 листопада, в київському часописі «День».

Термінові повідомлення читайте на каналі DailyLviv.com в Telegram та у Твітері або Facebook

dailylviv.com

 

Останні новини