У Львові відкрили для огляду п'ятиярусний іконостас 18 століття

09:01 12 червня 2021 р.

У Музеї Івана-Георгія Пінзеля у Львові відкрили для огляду відреставрований іконостас з церкви Св. Трійці м. Жовкви. Іконостас є п’ятиярусним, він налічує приблизно 50 ікон, створений майстрами Жовківської школи малярства та різьби Івана Рутковича на початку XVIII ст.

Про це інформує пресслужба ЛОДА, пише Dailylviv.

В іконостасі втілено новаторський пошук — образи святих наділені елементами українського типажу. Іконостас виготовлений з липи, його декор має глибоке різьблення, котре виконав Ігнатій Стобенський (український, галицький скульптор різьбяр поч. XVIII ст.). Яскравий декоративний живопис, енергійний рисунок, різноманітність у композиціях цілком відповідають барочному стилю різьби і композиції іконостаса.

За сумлінну працю, високий професіоналізм, вагомий внесок у збереження, дослідження та реставрацію унікальної пам’ятки національної культурно-мистецької спадщини, до якої належить іконостас, почесними грамотами Львівської облдержадміністрації відзначили чотирьох працівників Львівській філії Національного науково-дослідного рестравраційного центру України - Мирославу Білецьку-Зварич, Роксолану Мокрій, Анастасію Боднар та Оксану Войтович. Грамоти від імені голови ЛОДА Максима Козицького вручила заступниця директора департаменту з питань культури, національностей та релігій облдержадміністрації Тетяна Плугатор.

Нагадаємо, Музей Івана-Георгія Пінзеля знаходиться на вул. Личаківська, 2а у Львові. Заснований у 1996 р.

Довідково:

У 1978-1979 роках церкву і, зокрема, іконостас було реставровано. Приміщення церкви було передано у користування музею, а вже в часи незалежності було передано спочатку православній, а потім греко-католицькій громаді. Храм належав УГКЦ з часу заснування. В 1993 році церква знову передана віруючим УГКЦ.

У 2019 році іконостас був відданий на реставрацію до Львівської філії Національного науково-дослідного реставраційного центру України. Відреставрований іконостас буде розміщено у виставковій залі Музею-заповідника «Жовківський замок» до завершення реставраційних робіт у церкві Святої Трійці в Жовкві.

dailylviv.com

До теми

15:46 3 серпня 2021 р.

Скульптуру монаха з дитиною у Львові реставруватимуть усі охочі

Сьогодні, 3 серпня, у Львові стартували Дні реставрації. Під керівництвом реставратора з каменю впродовж 10 днів учасники майстер-класів відновлюватимуть скульптуру монаха з дитиною, що розміщена біля будинку №20 на вул. Погулянка.

Рубрика: Культура

13:26 31 липня 2021 р.

На відзначення державних свят, ювілеїв та видатних подій Львівщина витратить 1 млн 133 тис грн

На підтримку музеїв, театрів, мистецьких шкіл, бібліотек та народних домів області у межах заходів, визначених Комплексною програмою розвитку культури Львівщини на 2021-2025 роки, перерахували 2 млн 329 700 гривень.

Рубрика: Культура

ВІДЕОКАНАЛ

Прес-клуб-ГІТ Всеукраїнський автомотопробіг колишніх наркозалежних “Шлях незалежних”. Заходи у Львові

Рубрика: Ситуації і пригоди

100-річчя відкриття офісу ПЗУ (PZU) у Львові

Рубрика: Економіка

Фортецю у Миколаєві віддають під кар'єр

Рубрика: Культура

Акція протесту малих підприємців проти компанії Інтергал-Буд

Рубрика: Економіка

Винниківське озеро: схема крадіжки

Рубрика: Кримінал

Всі відео розділу