У Львові відбулося загальноміське освячення води

17:10 19 січня 2017 р.


Фото: прес-служба Львівської міськради

Чин освячення очолила Вірменська апостольська церква.

У Львівській міськраді повідомили в четвер, 19 січня, що сьогодні, на свято Богоявлення, у центрі міста відбулося традиційне загальноміське освячення води за участю священиків різних християнських конфесій, яке очолила Вірменська апостольська церква. 

Архиєпископ Вірменської апостольської церкви Маркос (Оганесян) зазначив під час чину освячення води: «Дуже радісно, що у Львові існує ця давня прекрасна традиція загальноміського Йорданського водосвяття. І що ви запрошуєте також нашу громаду, яка хоч і невелика, проте живе у Львові від самого заснування міста. Коли ми вливаємо в освячену воду святе миро, то співаємо про сходження Духа Святого і той же піснеспів виконується в Вірменській церкві у день П’ятидесятниці. Чому це так важливо? Бо ми живемо у світі, в якому поширилась відчуженість, ворожість між людьми, між народами, між суспільствами. Але сьогодні завдяки спасенному пришестю Христа, ми святкуємо чудесне подолання цієї ворожнечі. Вода – символ бурхливої непідвладної матеріальної стихії. Сьогодні вона стає дзеркалом самого Бога. Завдяки Христовому пришестю, вона повертає собі первісну богоданну цілющу силу. Щоб принести світові зцілення і мир, прийшов Господь, бо він у різний спосіб постійно обдаровує нас своєю благодаттю. Сьогодні через цю освячену воду і кожного дня через всі таїнства, якими живе Свята Церква. Тож бажаю всій львівській громаді мирного, світлого і радісного свята Богоявлення».

Традиційно до спільної молитви долучилося духовенство усіх християнських конфесій: священики та єпископи Української греко-католицької церкви, Української православної церкви Київського патріархату, Української автокефальної православної церкви, Української православної церкви, духовенство Римо-католицької церкви та Вірменської апостольської церкви. Високопреосвященний митрополит Львівський і Сокальський Димитрій зазначив після чину освячення води: «Цим зовсім недавнім християнським привітом «Христос Хрещається!» вітаю всіх з Хрещенням і Богоявленням Господнім. Не зовсім давнім, тому що коли ми подивимося в наші молитовники початку 20 ст., то там знайдемо такі три християнські привіти: «Слава Ісусу Христу! – Навіки слава!», «Христос Воскрес! – Воістину Воскрес!», «Христос Рождається! – Славити Його!». А цей християнський привіт у нас з’явився зовсім недавно, і ми всі вітаємося та дякуємо за те, що сьогодні і греко-католики, і православні, і католики долучилися до християнської традиції, а освятила воду для нас Вірменська Апостольська Церква. Нехай ця вода, яку Ви сьогодні будете черпати і нести до своїх домівок, стане дійсно для вас святою, такою, яка всіх нас очистить і поставить на ту Господню путь, яку проповідував Іван Хреститель перед пришестям Христовим на Йордан». 

А владика Венедикт (Алексійчук), єпископ-помічник Львівської архиєпархії УГКЦ зауважив після чину освячення води: «Напевно ми всі знаємо, як давно, ми збираємося тут, на площі Ринок, щоби разом, як львівська громада, як християни, як українці, святкувати це свято. Ми по-різному називаємо його – Йордан, Водохреща. Але найбільш вірніша назва цього свята – це Богоявління. Бог явився. Для нас важливо пам’ятати про те, що Бог явився. Він явився тому, щоб засвідчити нам, що ми покликані до життя божественного, життя вічного.  Йордан – це не лише свячення води, і чим більше ми поштовхаємося, тим краще. Йордан – це не лише те, що ми кропимо домівки. Це важливо, але це не основне. Свято Богоявління – це свято усвідомлення, що ми покликані до життя вічного, що Бог явився, щоб нам звістити про це. Богоявління– це також свято, яке нагадує, що ми також як християни маємо являти цього Бога в своєму житті. Хай це свято для нас буде великим святом радості, що вічність на кожного з нас чекає».

Про це повідомили сьогодні, 19 січня, в прес-службі Львівської міськради.

dailylviv.com

До теми

17:40 24 червня 2022 р.

Львівські митці у Нью-Йорку на Манхеттені показали новий вид мистецтва

Львівські митці Олег та Олександр Денисенки через свою творчість закликають світ звернути увагу на війну в Україні. Вони представили на міжнародній арені новий вид мистецтва – гесографію. Це інноваційне поєднання прийомів скульптури, гравюри та живопису. Виставку уже представили у Нью-Йорку на Манхеттені.

Рубрика: Культура

15:32 17 червня 2022 р.

Польське радіо розпочинає шестигодинне мовлення українською мовою

Щоденні передачі Української редакції Польського радіо для закордону видовжаться з чотирьох до шести годин. Програма транслюється з Варшави українською мовою як Польське радіо для України

Рубрика: Культура

ВІДЕОКАНАЛ

Прес-клуб-ГІТ Гола правда за лаштунками театру опери і балету у Львові

Рубрика: Культура

Молодь і тютюн: ситуація у Львові

Рубрика: Освіта і наука

БФ викупить для громади стадіон Торпедо

Рубрика: Економіка

Фотовиставка “Євромайдан у Донецьку

Рубрика: Політика

Звіт депутатів Львівської обласної ради від фракції Народного Руху України

Рубрика: Політика

Всі відео розділу