У Львові відбулося загальноміське освячення води

17:10 19 січня 2017 р.


Фото: прес-служба Львівської міськради

Чин освячення очолила Вірменська апостольська церква.

У Львівській міськраді повідомили в четвер, 19 січня, що сьогодні, на свято Богоявлення, у центрі міста відбулося традиційне загальноміське освячення води за участю священиків різних християнських конфесій, яке очолила Вірменська апостольська церква. 

Архиєпископ Вірменської апостольської церкви Маркос (Оганесян) зазначив під час чину освячення води: «Дуже радісно, що у Львові існує ця давня прекрасна традиція загальноміського Йорданського водосвяття. І що ви запрошуєте також нашу громаду, яка хоч і невелика, проте живе у Львові від самого заснування міста. Коли ми вливаємо в освячену воду святе миро, то співаємо про сходження Духа Святого і той же піснеспів виконується в Вірменській церкві у день П’ятидесятниці. Чому це так важливо? Бо ми живемо у світі, в якому поширилась відчуженість, ворожість між людьми, між народами, між суспільствами. Але сьогодні завдяки спасенному пришестю Христа, ми святкуємо чудесне подолання цієї ворожнечі. Вода – символ бурхливої непідвладної матеріальної стихії. Сьогодні вона стає дзеркалом самого Бога. Завдяки Христовому пришестю, вона повертає собі первісну богоданну цілющу силу. Щоб принести світові зцілення і мир, прийшов Господь, бо він у різний спосіб постійно обдаровує нас своєю благодаттю. Сьогодні через цю освячену воду і кожного дня через всі таїнства, якими живе Свята Церква. Тож бажаю всій львівській громаді мирного, світлого і радісного свята Богоявлення».

Традиційно до спільної молитви долучилося духовенство усіх християнських конфесій: священики та єпископи Української греко-католицької церкви, Української православної церкви Київського патріархату, Української автокефальної православної церкви, Української православної церкви, духовенство Римо-католицької церкви та Вірменської апостольської церкви. Високопреосвященний митрополит Львівський і Сокальський Димитрій зазначив після чину освячення води: «Цим зовсім недавнім християнським привітом «Христос Хрещається!» вітаю всіх з Хрещенням і Богоявленням Господнім. Не зовсім давнім, тому що коли ми подивимося в наші молитовники початку 20 ст., то там знайдемо такі три християнські привіти: «Слава Ісусу Христу! – Навіки слава!», «Христос Воскрес! – Воістину Воскрес!», «Христос Рождається! – Славити Його!». А цей християнський привіт у нас з’явився зовсім недавно, і ми всі вітаємося та дякуємо за те, що сьогодні і греко-католики, і православні, і католики долучилися до християнської традиції, а освятила воду для нас Вірменська Апостольська Церква. Нехай ця вода, яку Ви сьогодні будете черпати і нести до своїх домівок, стане дійсно для вас святою, такою, яка всіх нас очистить і поставить на ту Господню путь, яку проповідував Іван Хреститель перед пришестям Христовим на Йордан». 

А владика Венедикт (Алексійчук), єпископ-помічник Львівської архиєпархії УГКЦ зауважив після чину освячення води: «Напевно ми всі знаємо, як давно, ми збираємося тут, на площі Ринок, щоби разом, як львівська громада, як християни, як українці, святкувати це свято. Ми по-різному називаємо його – Йордан, Водохреща. Але найбільш вірніша назва цього свята – це Богоявління. Бог явився. Для нас важливо пам’ятати про те, що Бог явився. Він явився тому, щоб засвідчити нам, що ми покликані до життя божественного, життя вічного.  Йордан – це не лише свячення води, і чим більше ми поштовхаємося, тим краще. Йордан – це не лише те, що ми кропимо домівки. Це важливо, але це не основне. Свято Богоявління – це свято усвідомлення, що ми покликані до життя вічного, що Бог явився, щоб нам звістити про це. Богоявління– це також свято, яке нагадує, що ми також як християни маємо являти цього Бога в своєму житті. Хай це свято для нас буде великим святом радості, що вічність на кожного з нас чекає».

Про це повідомили сьогодні, 19 січня, в прес-службі Львівської міськради.

dailylviv.com

До теми

10:15 6 січня 2021 р.

7 січня - Різдво в Шевченківському гаю. Програма свята

У четвер, 7 січня, вже традиційно свято «Різдво в Гаю» проходитиме в одному з найбільших музеїв просто неба — Музеї народної архітектури і побуту у Львові імені Климентія Шептицького.

Рубрика: Культура

20:06 4 січня 2021 р.

Норвежець викупив частину книг-казок «Зіркові пригоди Іскри» і подарував дитячому притулку у Львові

У різдвяно-новорічні дні підопічним дитячого притулку служби у справах дітей Львівської обласної державної адміністрації подарували книги казок «Зіркові пригоди Іскри» київської авторки Олени Довгаленко. Благодійний жест зробив норвежець Сіндре Лунде.

Рубрика: Культура

10:51 4 січня 2021 р.

Безпечне Різдво у Львові. Повна програма цьогорічних заходів

Цьогоріч Різдво у Львові відбуватиметься в адаптованому до карантинних норм форматі. Місто відмовиться від проведення великих івентів, проте заради збереження традицій певні заходи будуть відбуватись.

Рубрика: Культура

ВІДЕОКАНАЛ

Прес-клуб-ГІТ Газова петля чи зашморг?

Рубрика: Економіка

У кого купувати дешевий газ

Рубрика: Економіка

Гряда: свині не винні

Рубрика: Ситуації і пригоди

Податковий майдан. Версія 3.0. Львів готовий

Рубрика: Економіка

Винниківське озеро: схема крадіжки

Рубрика: Кримінал

Всі відео розділу