У Львові відбудеться фестиваль «Кіт Ґаватовича»

18:20 29 серпня 2016 р.


Фото: прес-служба Львівської міськради

Парк культури вперше об’єднає театральних діячів зі всієї України.

«3 та 4 вересня у Львові на території Парку культури вперше відбудеться театральний фестиваль просто неба «Кіт Ґаватовича», –повідомили сьогодні, 29 серпня, в прес-службі міськради, де також розповіли подробиці:

«Фестиваль об’єднає театральних діячів зі всієї України. Серед запрошених колективів – Львівський академічний театр імені Леся Курбаса та Театр «Прекрасні квіти» із Харкова. Почуємо лекції та думки Ірми Вітовської, Ростислава Держипільського, Олега Стефана, Наталки Половинки та інших.

Фестиваль відбуватиметься на початку вересня не даремно, адже саме у цей час більшість театрів розпочинають новий сезон. Програма розділена трьома блоками: освітній, практичний та показовий.

Організатори фестивалю розповіли: «У межах освітнього блоку ми зможемо почути лекцію від Ірми Вітовської, Олега Стефана. На нас чекатимуть обговорення від Першої сцени сучасної драматургії «Драма.UA», серед спікерів почуємо Миколу Березу, Юрія Хвостенка, Ростислава Держипільського, Майю Гарбузюк та інших. Також матимемо можливість прослухати лекцію про театральний менеджмент від Вікторії Швидко та про імпровізаційний театр від Яреми Турчина».

До практичної частини входитимуть тренінги з пластики від засновників безсловесного театру «Прекрасні квіти» та майстер-клас роботи з голосом від Наталки Половинки.

Організатори фестивалю розповіли також : «Серед показової частини побачимо роботи таких театрів, як: Львівський театр «Переселенця», театр «Склад 2’0» із виставою за текстом Сергія Жадана, курс Олега Стефана із частиною вистави «Великий Льох», improv group «Пан Коцик». Хедлайнерами першого дня стане Львівський академічний театр імені Леся Курбаса», а другий день закриватиме вистава «Кімната» від театру «Прекрасні квіти». Під час фестивалю відбуватиметься он-лайн трансляція подій з дрону».

Якуб Ґаватович – театральний діяч ХVII століття, який вперше поставив театральну виставу у публічному просторі на Західній Україні. «Кіт у мішку» – це одна з його драматургічних робіт. Гра слів «Кіт Ґаватовича» кидає сенсовий виклик глядачеві та митцеві, адже повернення до вуличної форми театру, дозволяє говорити про новий вияв мистецтва, коли воно презентується не тільки для вузького кола. Основна думка фестивалю «мистецтво не тільки для митців». Також назва «Кіт Ґаватовича» символізує повернення до своєї нерозкритої та не популяризованої історії».

dailylviv.com

До теми

19:09 14 січня 2022 р.

На площі Ринок освятять 1500 літрів води

На свято Богоявлення 19 січня на площі Ринок традиційно відбудеться щорічний Чин освячення води за участю духівників усіх християнських конфесій міста. До спільної молитви запрошують усіх мешканців та гостей Львова, які зможуть взяти додому освячену воду. Початок о 13:30.

Рубрика: Культура

15:30 13 січня 2022 р.

Виставку з нотками порнографії у Львівському мистецькому центрі публічно обговорять

Завтра, 14 січня, у Львівському мистецькому центрі шукатимуть межу дозволеного ненормативного контенту тілесного характеру. До такого пошуку муніципальний заклад змусила критична реакція соціальних мереж на вульгарну фотовиставку.

Рубрика: Культура

ВІДЕОКАНАЛ

Прес-клуб-ГІТ Політичні переслідування: Порошенко - №1

Рубрика: Політика

Молодь і тютюн: ситуація у Львові

Рубрика: Освіта і наука

БФ викупить для громади стадіон Торпедо

Рубрика: Економіка

Фотовиставка “Євромайдан у Донецьку

Рубрика: Політика

Звіт депутатів Львівської обласної ради від фракції Народного Руху України

Рубрика: Політика

Всі відео розділу