До Львова завітає міжнародний літературний фестиваль «Місяць авторських читань»

17:18 6 березня 2015 р.


Фото: vgolos.com.ua

Як повідомили в п’ятницю в прес-службі облдержадміністрації, впродовж 31-годня в п‘яти європейських містах з 1 липня до 4 серпня безперервно проходитиме визначний культурний захід.

У прес-службі Лвівської обласної державної адміністрації повідомили сьогодні, 6 березня:

«У Львові проходитиме літературний фестиваль «Місяць авторських читань». Про це йшлося 6 березня під час зустрічі заступника голови  Львівської ОДА Юрія Підлісного з директором Чеського центру в Києві Луцією Ржегоржіковою.

Під час зустрічі відбулася презентація фестивалю та обговорено можливість його патронату керівництвом області. Це визначний культурний захід, який має більш ніж десятилітню традицію в містах Брні, Остраві (Чеська Республіка), м. Кошице (Словацька Республіка) та м. Вроцлаві (Республіка Польща).

З огляду на попередній великий інтерес публіки та преси у вже традиційних містах-учасниках, організатори вирішили розширити фестиваль і на Україну. Україна одночасно буде почесним гостем цьогорічного заходу. І серед міст України обрано було м.Львів – історичне місто, де перетинається минуле багатьох країн, серед яких, безумовно, є Польща, Чехія та Словаччина.

Цей захід безперервно відбуватиметься впродовж тридцяти одного дня в п‘яти європейських містах у період з 1 липня до 4 серпня 2015 року. Це – зібрання 62 провідних письменників цих країн, кожен з яких в межах своїх турне бере на себе роль «посла» своєї країни: з‘являється в засобах масової інформації, виступає перед публікою, пише статті, репортажі, ділиться своїми роботами та думками.

Загалом в кожному місті буде представлено 31 українського письменника, 13 чеських, 12 словацьких та 6 польських письменників. Щодня виступатимуть спочатку два українські представники, а потім представники Чехії, Словаччини чи Польщі.

У Чеській Республіці фестиваль відбувається під патронатом Міністра культури Даніеля Германа, в Україні – під патронатом Віце-прем’єр-міністра та Міністра культури В’ячеслава Кириленка, у Словаччині під свій патронат цю акцію взяв Міністр культури Марек Мадьєріч, а в Польщі – Міністр культури Малгожата Омілановска. З нагоди проведення «Місяця авторських читань» планується зустріч усіх міністрів у м. Львові, а за можливості, і в м. Брно. Під свою егіду фестиваль також беруть мери усіх п’яти міст».

dailylviv.com

До теми

18:08 23 травня 2022 р.

Вигулювання собак і влаштування пікніків заборонять на меморіальній площі у Львові

Виконком ЛМР прийняв рішення щодо проведення конкурсу на кращу проєктну пропозицію меморіального комплексу військових поховань Героїв України на вул. Мечнікова. Тут передбачають військові поховання Героїв України, парк-сквер пам'яті Героїв і меморіальну площу.

Рубрика: Культура

15:20 23 травня 2022 р.

Такого ажіотажу ще не бачив: у Львові погасили нову марку про русскій воєнний корабль, - Козицький

Сьогодні, 23 травня, в День морської піхоти України, а також на 40-ий день після загибелі російського військового крейсеру «Москва», у Львові урочисто спецпогасили марку «Русскій воєнний корабль… ВСЬО!».

Рубрика: Культура

21:21 19 травня 2022 р.

Новонародженим на Львівщині дарують вишиванки

Десятки матерів пораділи сьогодні першим вишитим оберегам їхніх дітей. Вишиванки отримала малеча у Львівському, Червоноградському і Яворівському районах Львівщини.

Рубрика: Культура

ВІДЕОКАНАЛ

Прес-клуб-ГІТ Гола правда за лаштунками театру опери і балету у Львові

Рубрика: Культура

Молодь і тютюн: ситуація у Львові

Рубрика: Освіта і наука

БФ викупить для громади стадіон Торпедо

Рубрика: Економіка

Фотовиставка “Євромайдан у Донецьку

Рубрика: Політика

Звіт депутатів Львівської обласної ради від фракції Народного Руху України

Рубрика: Політика

Всі відео розділу