У Львові триває виставка створених на пленері ікон

12:28 20 жовтня 2016 р.


Фото: Павло Паламарчук / «День»

У Національному музеї імені Андрея Шептицького експонують роботи понад 30 художників з України, Білорусі й Польщі.

У Національному музеї імені Андрея Шептицького у Львові триває виставка сучасних ікон. Усі вони були створені під час VIII Міжнародного іконописного пленеру в Новиці, який тривав 4-18 вересня в осередку Братства греко-католицької молоді «Сарепта».

Цьогорічною темою пленеру була книга «Одкровення Івана Богослова», або «Апокаліпсис». Понад 30 художників-іконописців з України, Білорусі та Польщі відображали свої візії на задану тематику.

Задумом організаторів Міжнародного іконописного пленеру в Новиці є створення художниками, що продовжують традицію східного сакрального мистецтва, можливості пошуку індивідуальної форми висловлювання. З-посеред творів, що постали на пленері, можна побачити ті, що виконані під впливом традиційної та народної ікони, а також модерного мистецтва, абстракції, мінімалізму і багатьох інших.

Організатори виставки зазначили: «Відмовляючи Молитву Господню, говоримо слова: нехай прийде Царство Твоє. В часи криз, замішань і непевності це прохання звучить з особливою силою. Тому ми запропонували митцям, щоб в часі цьогорічного перебування у Новиці замислилися над текстом «Одкровення Івана Богослова» — наповненого символами, що присутні в європейській культурі (чотири вершники апокаліпсису, сім печатей, сім сурем та інші), і одночасно непростим і тому часто призабутим».

Про це повідомили сьогодні, 20 жовтня, в київському часописі «День».

dailylviv.com

До теми

12:25 29 листопада 2020 р.

Шість особливостей нового перекладу Нового Завіту українською мовою

Вийшов друком новий переклад Нового Завіту на сучасну українську мову, здійснений Юрієм Попченком і його командою. Щоб опанувати біблійні мови, необхідні для здійснення перекладу – давньогрецьку, давньоєврейську та арамейську, – Юрій Попченко закінчив два університети.

Рубрика: Культура

ВІДЕОКАНАЛ

Прес-клуб-ГІТ Вибори мера Львова-2020: другий тур

Рубрика: Політика

Біорезерват "Розточчя", Страдецька гора, річка Верещиця - як врятувати?

Рубрика: Ситуації і пригоди

Гряда: свині не винні

Рубрика: Ситуації і пригоди

Податковий майдан. Версія 3.0. Львів готовий

Рубрика: Економіка

Винниківське озеро: схема крадіжки

Рубрика: Кримінал

Всі відео розділу