У Львові стартував ювілейний ХХ Міжнародний фестиваль сучасної музики «Контрасти»

10:57 27 вересня 2014 р.


Фото: Роман Балук / «День»

Фестиваль триватиме до 12 жовтня, у його програмі – двадцять подій, які охоплюють чи не всю палітру сучасної музики: від класики ХХ століття до останніх експериментів у творчості українських та зарубіжних композиторів молодого покоління.

ХХ Міжнародний фестиваль сучасної музики «Контрасти» розпочався у Львові вечором камерних опер, присвячених світлої пам'яті композитора Віталія Губаренка та професора Львівської музичної академії ім. Миколи Лисенка, соліста львівської Опери Ігоря Кушплера. У програмі – моноопера «Листи кохання» за новелою Анрі Барбюса «Ніжність», написана Губаренком 1971 року, яка стала найпопулярнішим твором композитора, що його виконували на сценах не лише України – світу, та камерна опера американського композитора італійського походження Джанкарло Менотті «Телефон». У концерті взяли участь Академічний симфонічний оркестр Львівської філармонії, Анна Носова та учні професора Кушплера Анна Шумаріна та Руслан Скоролітній.

«Контрасти»-ХХ триватимуть до 12 жовтня. У програмі фестивалю – двадцять подій, які охоплюють чи не всю палітру сучасної музики: від класики ХХ ст. до останніх експериментів у творчості українських та зарубіжних композиторів молодого покоління, від творчих зустрічей з відомими композиторами до лекцій про музику та презентацій новинок європейського книговидання і різних журналів, присвячених актуальним тенденціям у музиці, від традиційних концертів до театральних постановок.

Гості фестивалю – світової слави композитор Гія Канчелі, також композитори з Польщі, Болгарії, Білорусі, Чехії, Росії та України, відомі диригенти та цікаві виконавці. Про це повідомила львівський кореспондент київської газети «День» Тетяна Козирєва.

dailylviv.com

До теми

13:37 4 березня 2021 р.

Володимиру Івасюку - 72, на цвинтар прийшли львів'яни

Сьогодні, 4 березня, виповнюється 72 роки від дня народження композитора, поета, лауреата Національної премії України імені Тараса Шевченка, Героя України Володимира Івасюка. У Львові на Личаківському кладовищі спільною молитвою та покладанням квітів вшанували пам’ять видатного композитора.

Рубрика: Культура

18:23 2 березня 2021 р.

У Львові директора Музею народної архітектури і побуту оберуть на конкурсі

Керівник Музею народної архітектури і побуту у Львові імені К. Шептицького Роман Назаровець прийняв рішення перейти на інше місце праці. Виконувачем обов’язків керівника музею буде заступник директора Сергій Ципишев.

Рубрика: Культура

14:30 24 лютого 2021 р.

У львівських медіа – найвищий показник гендерної чутливості: результати лютневого моніторингу

У лютому 2021 року розпочалася чергова хвиля гендерного моніторингу медіа 24 областей України.Під час першого етапу моніторингу, який відбувся 8-14лютого 2021 року, експертна група Львівського прес-клубу проаналізувала матеріали десятьох регіональних медіа Львівщини –чотирьох друковані видань («Високий замок», «Експрес», «Львівська пошта», «Ратуша») і шести інтернет-видань («Вголос», «Гал-інфо», «Дивись.info», «Zaxid.net», «Львівський портал», «Твоємісто»). Загальна кількість проаналізованих матеріалів – 2088 (184 – у друкованих, 1904 – в онлайн-медіа).

Рубрика: Культура

ВІДЕОКАНАЛ

Прес-клуб-ГІТ Паркувальний рекет у Львові: як захиститися

Рубрика: Ситуації і пригоди

Знущання над тваринами на Львівщині

Рубрика: Ситуації і пригоди

Фортецю у Миколаєві віддають під кар'єр

Рубрика: Культура

Податковий майдан. Версія 3.0. Львів готовий

Рубрика: Економіка

Винниківське озеро: схема крадіжки

Рубрика: Кримінал

Всі відео розділу