У Львові стартував форум «Донкульт»

20:05 16 червня 2015 р.


Фото: Lvivpost.net

Сьогодні у Львові розпочався культурний форум «Донкульт», який організовано Благодійним фондом «Мистецькі надра» у партнерстві з львівським Центром міської історії та за підтримки Львівської міської ради, Львівської обласної ради.

Форум триватиме до 30 червня 2015 року. Відкриттям «Донкульту» став виступ відомого професора Гіроакі Куромії «Енігма Донбасу». Учасників Форуму привітав міський голова Львова Андрій Садовий, який зазначив:

«Приємно, що сьогодні в цьому залі зібралось так багато поважних гостей. Маємо сьогодні дуже велику честь – професор Куромія поділиться дуже мудрими думками.

Я дивлюсь на цей залі і, насправді, бачу ваш погляд та очікування, адже це дуже мудрий чоловік. Ми з ним не дуже багато спілкувались, але думаю, що ті речі, про які він буде говорити, будуть дуже корисні і для нас, львів’ян. Важливо, щоб ми вміли слухати, вміли чути і вміли працювати разом».

У рамках «Донкульт» заплановано близько 80 подій у складі великої мультидисциплінарної програми, що розроблялась у колаборації митців та дослідників з Донбасу, Львова та Києва. За словами організаторів, проект стане простором для комунікації між Заходом і Сходом, різними середовищами і спільнотами України. 

ерез публічні дискусії та мистецькі рефлексії про минуле і сучасне Донбасу, Форум поставить ширші питання, актуальні для країни в цілому. Окрім виступу проф. Гіроакі Куромії, сьогодні о 19.00 годині у Львівському палаці мистецтв відбудеться презентація виставки «Донкульт».

Події Форуму задіють головні культурні локації Львова: Львівський оперний театр, Центр міської історії, Львівський театр імені Лесі Українки, філармонію, музичну академію. Окремі заходи відбудуться в Музеї етнографії та художнього промислу, мистецькому об’єднанні «Дзиґа», просторі «Майстерні міста», галереї «Detenpyla». 

Театральні вистави пройдуть також на сценах Першого академічного українського театру для дітей та юнацтва і Львівського драматичного театру імені Лесі Українки. Масштабна виставка образотворчого мистецтва стане візуалізацією дискусії про історію та культуру Донбасу.

Велика експозиція проекту продемонструє комплексне дослідження культурної історії «шахтарського краю», її багатошаровість, неоднозначність і розмаїття. Куратори задіяли широкий мистецький матеріал від творів класиків соцреалізму та неофіційного мистецтва (С. Григор’єв, В. Зарецький, С. Параджанов, В. Хоренко, Г. Тишкевич, В. Бауер та ін.) до робіт сучасних художників (М. Куликівська, К. Гнилицька, О. Салманов, Р. Мінін, А. Савадов, В. Марущенко та інших).

Дискусійно-лекційна програма пропонує 24 заходи різних форматів: публічні лекції, які розглядатимуть Донбас у XIX-XX ст. з перспективи робітничої, міської історії та трансформацій прикордоння, дискусії за участі експертів з України, Польщі, Німеччини, США, Канади, на яких обговорюватимуться актуальні питання переосмислення того, чим є цей регіон, його минуле, спадщина і сучасна ситуація. Серед лекторів та експертів – Гіроакі Куромія, Деніел Валковіц, Тетяна Журженко, Олена Стяжкіна, Сергій Єкельчик, Дагмар Кіфт.

Заходи супроводжуватимуться показами документальних хронік про промислові міста України, вуличною історичною виставкою «Праця, виснаження та успіх. Міста-корпорації в Донбасі». У рамках проекту «Регіон в об’єктиві» відбудуться дві фотовиставки та дискусії з сучасними українськими художницями та художниками Віктором Марущенком, Євгенією Бєлорусець, Сашею Курмазом, для яких Донбас є темою різнобічних візуальних досліджень.

Форум запропонує глядачам масштабну музичну програму – близько 13 подій, серед яких концерт симфонічної музики сучасних донецьких авторів «Inmemoriam…», вечір вільної імпровізації у виконанні музикантів зі Львова (Марк Токар), Києва (Юрій Зморович) та Донецька (Олександр Сушинський); музикальні перформанси – проект «Константи Plus» львівського ансамблю «Constant Y» та проект «L'impossible» Територія неможливого діалогу» від київських дуету «Блук» та колективу «Ensemble Nostri Temporis», синтетична мистецька акція «Приготування».

Головна подія програми – концерт-закриття «Золота Україна». У ній візьме участь всесвітньовідомий українського диригент Кирило Карабиць – головний диригент Борнмутського симфонічного оркестру (Великобританія), який має звання «Диригента року» за версією британського Королівського філармонічного товариства.

Театральна програма «Донкульту» містить близько 10 подій. На сценах театрів глядачі побачать найвизначніший на сьогодні проект Влада Троїцького – нову оперу «Коріолан» ;документальну виставу «Миколаївка», де діти-школярі 8-10 класів, які пережили бомбардування їхнього містечка і школи, є авторами та виконавцями своїх монологів (один із спільних проектів Наталії Ворожбит та німецького драматурга Георга Жено – співзасновника опозиційного експериментального театру «Театр.doc» (Москва), який з 2014 чимало працював на Донбасі). Також Георг Жено представить відвертий нарис сьогоднішньої України «в огні» у виставі «Страх в Україні» та разом із психологом Олексієм Карачинським протягом Форуму працюватиме із переселенцями зі Сходу, що зараз проживають у Львові, результатом чого стане вистава у форматі «work in progress».

Літературна частина програми «Донкульту» включає літературні зустрічі, музично-поетичні перформанси, обговорення-дискусії за участі письменників із Донеччини, Луганщини та Львівщини. Загалом – до неї увійдуть дев’ять подій, серед яких – «Тур футуристів Донбасом» – вечір захопливих історій про поетів, що 1929 їздили в тур Донбасом, у виконанні сучасних авторів зі Львова, Донецька, Макіївки та Луганська; розмова «Made in Donbas», на якій зустрінуться Віктор Неборак (Львів), Іван Андрусяк (Івано-Франківська обл.), Борис Гуменюк (Тернопіль), які з різних причин мешкали на Донбасі; і навіть літературна екскурсія Донецьком у Львові – «Ґетто: вижити не можна померти» від Олега Солов’я.

Кінопрограма Форуму запрошує на кіновечори, дискусії та обговорення (вісім подій). У програмі кінострічки про Донбас і проблематику індустріальних регіонів від 1920-х до сучасності – твори метра світового кіноавангарду Дзиґи Вертова, молодих, але вже відомих українських режисерів Олександра Ратія та Руслана Батицького, короткометражне кіно з Донбасу, фільми закордонних режисерів – Міхаеля Главоггера, Ґаеля Мокaера та ін.

Для дітей та підлітків під час Форуму діятиме освітній проект «Твої/Мої історії» (близько дев’яти подій). Його програма буде зосереджена навколо тематики міста. Маленькі відвідувачі Форуму зможуть взяти участь у створенні анімаційного соціального відеоролика «Місто в моїх руках», працюватиме історична школа-майстерня про давню і сучасну історію міста – «Донбаські історії голосом дітей».

Батьків, освітян та педагогів запросять на «Зустріч за кавою» для спільного обговорення способів та форматів розмови з дітьми та підлітками на «недитячі» теми: про війну, конфлікт і травми. Художник Роман Мінін, виходець з Донбасу, який протягом кількох останніх років працює над соціальними проектами в публічному просторі, запропонує дітям зі Східного регіону, що наразі мешкають у Львові, долучитися до мистецької акції та разом створити розпис на стіні бібліотеки у Львові.

Також організатори додають, що важливим завданням колективу організаторів «Донкульту», учасників та відвідувачів є творча комунікація, результатом якої стане створення ініціативної групи з Галичини, яка допоможе зробити наступний проект, що презентуватиме цей регіон на Сході України, а саме у Харкові. Контакти для акредитації: прес-секретар Форуму – Юлія Кулик, 098/ 283 60 93, /044/ 272 18 56, www.dofa.fund, www.facebook.com/doncultforum.

Про це повідомили сьогодні, 16 червня, «Щоденному Львову», в прес-службі міської ради.

dailylviv.com

До теми

08:42 14 травня 2021 р.

На Львівщині на одну народну артистку стало більше

У Львівському академічному обласному музично-драматичний театрі ім. Ю. Дрогобича (м. Дрогобич) відбувся бенефіс народної артистки України Надії Цибульської, під час якого заступник голови Львівської ОДА Іван Собко вручив актрисі державну нагороду «Народна артистка Україна».

Рубрика: Культура

19:19 13 травня 2021 р.

У Львові на честь Папи Римського Івана Павла ІІ планують перейменувати вулицю і площу

У червні цього року виповнюється 20 років, як Папа Римський Іван Павло ІІ з пастирським візитом відвідав Україну, зокрема Львів. З нагоди цього місто готує програму заходів, серед яких, зокрема, планують перейменувати одну із львівських вулиць, а також площу.

Рубрика: Культура

15:08 12 травня 2021 р.

Світові зірки джазу приїдуть до Львова на Leopolis Jazz Fest 2021

Фестиваль Leopolis Jazz Fest 2021 стане першою великою концертною подією, яка пройде в Україні з початку пандемії. Закордонні артисти, зірки джазу, підтвердили свою готовність приїхати для Львова та чекають на зустріч зі слухачами.

Рубрика: Культура

13:44 12 травня 2021 р.

Андрій Макаревич виступив у Львові з аншлагом

Російський музикант і лідер рок-гурту "Машина часу" Андрій Макаревич відвідав Львів, а також виступив із джазовим проєктом YO5 на відкритому повітрі у клубі FESTrepublic.

Рубрика: Культура

ВІДЕОКАНАЛ

Прес-клуб-ГІТ Презентація проєкту «Порфирій Бажанський. Від рукопису до аудіосеріалу»

Рубрика: Культура

Рейдерське захоплення 1,5 га дороги та приватних ділянок у Давидівській ОТГ

Рубрика: Кримінал

Фортецю у Миколаєві віддають під кар'єр

Рубрика: Культура

Податковий майдан. Версія 3.0. Львів готовий

Рубрика: Економіка

Винниківське озеро: схема крадіжки

Рубрика: Кримінал

Всі відео розділу