У Львові складуть список архітекторів - персон нон-грата

17:21 27 листопада 2013 р.

Фото до новини


Фото: Олександр Шутюк

Сьогодні на архітектурно-містобудівній раді ЛМР говорили про будинок на вул.Личаківській, 33а, який псує панораму історичної частини міста. До участі у засіданні запросили автора проекту, автора історико-містобудівного обгрунтування та представника забудовника, інформує прес-служба ЛМР..

Як зазначив представник забудовника, містобудівне обґрунтування було погоджено у Києві.

«У Києві погодили містобудівне обґрунтування і проект. Погодили у департаменті культурної спадщини та культурних цінностей Міністерства культури України», - зазначив представник забудовника.

За словами розробника історико-містобудівного обґрунтування Яреми Чурилика, відповідно до документації, висота стін будинку не може перевищувати 24 метри з обох боків.

За словами автора проекту Ярослава Бурила, у проектній документації, погодженій в Києві, йдеться про те, що висота будинку може бути 27 м. з одного боку та 35 м – з іншого. Висота збудованого семиповерхового будинку – 22 м, але сюди не входить горище та мансарда.

Директор департаменту містобудування Андрій Павлів зазначив, що у таких випадках відповідальність мають нести автори проектів.

Ми розглядаємо сьогодні ситуацію, яка є типовою, відколи три роки тому прийняли Закон «Про архітектурну діяльність» та Закон «Про регулювання містобудівної діяльності». Це хороші закони, які передбачають високу свідомість автора проекту. Ми говоримо сьогодні про Європу, ми хочемо йти у Європу, але яка є відповідальність сьогодні архітектора перед суспільством. Цей проект зроблений згідно з чинним законодавством. Або є розуміння архітектора, що він робить, або нема – цього в законі не пропишеш. Це є приклад, як усе зроблено згідно з чинним законодавством. Тут згадувався головний орган, який повинен охороняти архітектурну спадщину – Міністерство культури. Ви подивіться, у що перетворили Київ. Цікаві ландшафти, види на церкви – їх не видно. Боюсь, що таке станеться у Львові.  Бо згідно з чинним законодавством, можна будувати будь-що, а по-совісті має бути інакше.

Ми не маємо права втручатися, бо є Закон «Про регулювання містобудівної діяльності», в основі якого лежить мінімальний вплив чиновників на інвесторів. На сьогоднішній день місто не погоджує проект, не проводиться експертиза проекту, місто не дає дозвіл на будівництво, місто не приймає в експлуатацію – ось результат «згідно з чинним законодавством», - зазначив Андрій Павлів.

Він додав, що час називати архітекторів, яким би не радили проектувати у Львові: «Ми повинні подякувати таким архітекторам і більше не розглядати таких речей на містобудівних радах, і я не хочу бачити таких речей в департаменті. Хай проектують в інших містах, Україна велика».

Нагадаємо, міський голова Львова не виключав знесення зайвих поверхів споруд, які псують місто.

Термінові повідомлення читайте на каналі DailyLviv.com в Telegram та у Facebook

dailylviv.com

 

новобудови Львів