У Львові розпочався «Тиждень актуального мистецтва»

11:35 2 вересня 2016 р.


Фото: day.kyiv.ua

У галереї «Дзиґа» експонують свої роботи три десятки митців з України, Польщі, Білорусі, Чехії, Німеччини, Великої Британії та Ізраїлю.

У Львові розпочався «Тиждень актуального мистецтва» («ТАМ») –  масштабний проект «contemporary-art», який збирає на одній території митців з різних країн та різних поколінь. Зазвичай у його програмі – авторські й кураторські проекти, перфоманси, інсталяції, лекції, дискусії та майстер-класи.
Організатори «ТАМу» – Інститут актуального мистецтва та Мистецьке об’єднання «Дзиґа» – анонсували напередодні його відкриття: «Останні два роки від минулого Тижня наше суспільство живе у стані війни, невизначеності, переродження, розчарування та надії… Ми не можемо вдавати, що є поза цим контекстом. Тому цьогорічний «ТАМ» спробує простежити, наскільки ці межові стани буття впливають на сучасне українське мистецтво,  чи є вони достатньо значними, щоб стати етапом у його розвитку».
Вперше «ТАМ» стартував 2008 року. Відтоді у ньому взяли участь близько 400 митців із Польщі, США, Канади, Ізраїлю, Великої Британії, Ірландії, Франції, Швейцарії, Австрії, Нідерландів, Росії, Білорусії, Литви та України. Організатори вважають це бієнале важливим місцем художнього вислову як для вже знаних, так і для маловідомих митців.
Основні локації цьогорічного «ТАМу» – Палац мистецтв, «Гостинний дім» при Духовно-культурному центрі «Архістратиг», «Музей міста» (підвали міської Ратуші) та простір міста. Центр подій бієнале – галерея «Дзиґа».
Зокрема, вчора у Палаці мистецтв представили кураторський проект «Частини тіла», у якому поєднані твори десяти авторів із різних регіонів України, і це Юрко Вовкогон, Діма Ерліх, Костянтин Зоркін, Володимир Кауфман, Наталя Лісова, Сергій Петлюк, Сергій Радкевич, Володимир Стецькович, Геннадій Чернега, Володимир Топій. Кількох митців з України і Польщі (Михайло Барабаш, Тереза Барабаш, Володимир Кауфман, Антон Лапов, Сергій Савченко, Констянтин Смолянінов та Славомір Собчак, Даніель Конюш і Якуб Ясюкєвіч) об’єднав пілотний проект «LEMinarium» – мультижанровий простір актуальної культури, пов'язаний із дослідженням та творчим переосмисленням постаті філософа, фантаста і футуролога Станіслава Лема.
Події «ТАМу» триватимуть у Львові до 9 вересня. Його цьогрічний – львівський художник Володимир Кауфман, арт-директор – Лідія Савченко-Дуда.
Про це повідомили сьогодні, 2 вересня, в київському часописі «День», де також опублікували фоторепортаж з «Тижня актуального мистецтва».

dailylviv.com

До теми

10:42 9 квітня 2021 р.

Понад 8 тисяч зареєстрованих пам’яток на Львівщині мають нового культурного захисника

Архітектор та викладач Львівської політехніки Василь Петрик за результатами конкурсу очолив управління охорони об’єктів культурної спадщини департаменту архітектури та розвитку містобудування Львівської ОДА.

Рубрика: Культура

22:06 8 квітня 2021 р.

Володимир Одрехівський візьме участь у конкурсі на посаду ректора Академії мистецтв

Відомий український скульптор, педагог, народний художник України Володимир Одрехівський завершив п'ятирічний термін діяльності на посаді ректора Львівської національної академії мистецтв.

Рубрика: Культура

ВІДЕОКАНАЛ

Прес-клуб-ГІТ Громада Сокільників проти багатоповерхівок

Рубрика: Ситуації і пригоди

Знищення МАФів і мікробізнесу під час пандемії

Рубрика: Економіка

Фортецю у Миколаєві віддають під кар'єр

Рубрика: Культура

Податковий майдан. Версія 3.0. Львів готовий

Рубрика: Економіка

Винниківське озеро: схема крадіжки

Рубрика: Кримінал

Всі відео розділу