У Львові розпочався найбільший екофестиваль року

22:50 14 травня 2016 р.

Фото до новини


Фото: Галина Дашкевич / «Gazeta.ua»

Гості Парку культури імені Богдана Хмельницького варили мило та іншу побутову хімію, посадили город і збудували екодім.

14-15 травня у Львові проходить найбільший екофестиваль року. У програмі – лекції, як правильно сортувати сміття, які саме продукти споживати корисно і чим грітися, якщо не газом. Гості фестивалю мають змогу зварити мило та іншу побутову хімію, посадити город та збудувати екодім. Людям розкажуть про користь сонячних ванн та душів. 

Сьогодні о 13.00 у Парку культури імені Богдана Хмельницького порожня сцена наповнилася людьми. Діти, дорослі – усі поспішають сховатися від зливи. Із невеликої сцени лектори мали розповідати про користь всього екологічного. Через погоду плани змінилися. Дорослі вмостилися на стогах сіна.

Діти не зважали на докори батьків і продовжують кидати один в одного солому. Молодь енергійно танцювала й повторювала рухи за ведучими. За півгодини «Еко Фест 2016» відновив роботу. 

Куратор екофестивалю Надія Тищенко розповіла: «Тема всього екологічного важлива, бо ми є землянами, невід'ємними частинками планети. Ми такі самі гравці на цьому полі, як і всі інші живі істоти. Треба про це пам'ятати й більше дбати про природу». 

Відвідувачі роздивлялися прилавки зі здоровою їжею та екологічними побутовими товарами. 

Учасниця фестивалю Христина розповіла: «Молоді ж особливо припали до душі екологічні олійки. Ще не встигли розкласти увесь товар, як люди накинулися на них. Ми так здивувалися. Це люди років 30-ти. Певно, почали вести здоровий спосіб життя, більше приділяти увагу здоров'ю».

Діти тягнулися до лялькового прилавку. Вироби – з карпатської шерсті. Одна лялька коштує від 100 до 2000 гривень. Люди купували. 

«Наші іграшки екологічно чисті. Ми їх дуже довго майструємо. Методом мокрого і сухого валяння. Але шерсть груба, швидко не зробиш. Треба три-чотири години, щоб виготовити одну. Все робимо власноруч. І людей це цікавить. Ходять, дивляться», – розповіла майстриня Марія. 

Лілія на фестиваль прийшла з донькою. Зізналася, що до здорового способу життя ставиться скептично. Жінка – понад десять років вегетаріанка. Лілія зізналася: «Попри те, я не вірю в екологічність. Вважаю, що нічого екологічного наразі немає. Треба виїжджати в якусь екозону, де машини лише за 30 кілометрів їздять і вирощувати собі все самому. Тоді, може… Але для сучасних людей це неможливо. По собі суджу. Мені це важко».

Із клунками з придбаною на фестивалі продукцією стояв Артур. Хлопець задоволений – купив сир тофу, який давно мріяв скуштувати. Не всі продукти зі свого списку знайшов.

Артур поділився враженнями: «Мало прилавків, де продають овочі, фрукти. Побачив тільки, де продають огірки і редиску. Також мало підприємців, які продають крупи. В декого завищена ціна».

Із кількох палаток лунала спокійна музика – там люди медитують. Поруч розповідали про те, як зробити воду з-під крана джерельною. За два дні організатори очікують 20 тисяч відвідувачів. 

Заступник директора з розвитку Парку культури Христина Пархуць вважає: «Сподіваємося, що захід стане щорічним. За один раз переконати людей, що треба бути екологічно свідомим, дуже важко. Можна лише їх надихнути».

«Львів Еко Фест 2016» – перший фестиваль на екологічну тематику в Україні, де поєднано лекції та ворк-шопи під відкритим небом. Над його розробкою працювали представники українських та європейських екокомпаній.

Про це повідомили сьогодні, 14 травня, в київському інтернет-виданні «Gazeta.ua», де також опублікували фоторепортаж з фестивалю.

Термінові повідомлення читайте на каналі DailyLviv.com в Telegram та у Твітері або Facebook

dailylviv.com

 

Останні новини