У Львові розпочався конгрес культури

12:48 11 жовтня 2019 р.

  • 0


Фото: loda.gov.ua

У Львові розпочав у п’ятницю, 11 жовтня, роботу «Конгрес культури «Перехід 1989».

Про це повідомили в у Львівській облдержадміністрації, де також розповіли: «Мета конгресу – створити сталу платформу для культурного середовища країни. Конгрес відбувається вперше і започаткує традицію конгресу-бієнале – відбуватиметься кожні два роки та порушуватиме актуальні питання культурного процесу.

Голова Львівської ОДА Маркіян Мальський привітав учасників і зазначив:
«Перш за все сьогодні культура, як і інші галузі, перебуває у трансформації. І я радію, що сьогодні бачу тут багато молоді. Також сьогодні ми говоримо про збереження книгодруку, бібліотек, які є вагомою частиною культурного та освітнього процесів. Адаптивність, як реакція на зміни, стане визначати тенденції й тренди. Відтак, у цьому глобалізаційному процесі ми повинні оберігати та популяризувати нашу національну автентичність, що є одним із важливих завдань держави».

Маркіян Мальський також наголосив: «Дуже добре, що ми сьогодні маємо такий формат для спілкування, адже культура може зближувати як різні групи людей такі і органи влади  і ми б хотіли долучатись до таких заходів. Як Львів, так і Львівщина є частиною культурної спадщини України, і сьогодні культура допомагає будувати як містки між людьми, народами, національностями, так і містки по яких в область приходить бізнес, інвестиції. Важливим є залучення до діалогу про культуру людей з інших сфер та галузей. Ми відкриті до культурних проєктів, це один з наших пріоритетів, особливо в частині збереження культурних пам’яток».

«Серед учасників відкриття – відома хорватська авторка Славенка Дракуліч та українська письменниця, поетеса, есеїстка Оксана Забужко. Перший Конгрес, який стартував у старому терміналі Львівського аеропорту, присвячений аналізу культурного досвіду України та Європи за останні 30 років та його актуального стану і напрацюванню рекомендацій для культурної сфери. Вихідною точкою конгресу, хронологічно й метафорично, став 1989 рік, ознаменований низкою знакових подій, що вплинули на подальший хід історії України та Європи», – поінформували також в облдержадміністрації.

«Конгрес міститиме дискусійну та мистецьку програми. Відтак, у межах дискусійної діятимуть три тематичні блоки – «Мури. Міри. Наміри». Серед тем обговорення – культура, як мірило розвитку суспільства, хто і як нині впливає на культурний порядок денний, які зміни, нормативно-правові, інституційні, освітні, потрібні у культурній сфері України та інші», – розповіли також в облдержадміністрації.

«У мистецькій програмі – триєнале сучасного мистецтва «Український Зріз», який є частиною Конгресу культури і відбувається в Україні вперше, проєкт «Обабіч», концерт гурту «Жадан і Собаки», – повідомили також в облдержадміністрації.

«Серед учасників конгресу – митці, критики, менеджери у галузях літератури, музики, театру, художнього мистецтва, представники органів влади у сфері культури, а також історики, музеологи, соціологи, культурологи, соціальні психологи, філософи, журналісти-оглядачі з України та з-за кордону. Результати панельних дискусій будуть зафіксовані у формі рекомендацій для середовища культури України загалом та державних органів, відповідальних за політику у сфері культури», – поінформували також в облдержадміністрації.

dailylviv.com

Коментарі(0)

До теми

15:50 24 березня 2020 р.

«Антиконцерт» у Львові збиратиме кошти на протидію коронавірусу

Львівська компанія «Gastroli.ua», яка займається організацією концертів та продажем квитків на концерти, фестивалі, театральні вистави та інші події, у часи карантину в Україні ініціює «Антиконцерт», кошти з проданих квитків на який спрямують для боротьби з коронавірусом.

Рубрика: Культура

20:14 22 березня 2020 р.

Волонтери погасили марку «Домівки», яку Львів збудував біля лінії фронту

Сьогодні, 22 березня, керівник доброчинного проєкту «Тризуб Дентал», капітан запасу Ігор Ященко та волонтер Василь Мезенцев погасили марки, які були випущені з нагоди офіційного відкриття «Домівки» – міжконфесійного духовного осередку для захисників України (церкви святої Анни) в Карлівці у Донецькій області. За 18 кілометрів від лінії фронту.

Рубрика: Культура

13:32 22 березня 2020 р.

COVID-19 почався з Італії?

Коронавірус міг з'явитися в Італії ще до китайської спалаху.

Рубрика: Культура