У Львові розгорнуто мистецький проект «Вихід, 5 років Iconart»

13:00 27 грудня 2015 р.


Фото: Павло Паламарчук / «День»

У галереї мистецького об’єднання «Дзиґа» представлені образи є віддзеркаленням ідеї Виходу в Старому Завіті, Новому Завіті, в церковній традиції.

У галереї мистецького об’єднання «Дзиґа» демонструють мистецький проект «Вихід, 5 років Iconart», і це спільний виставковий захід друзів галереї Iconart та нової «соціалки» – муралу (художнього розпису зовнішніх стін будинків в міському просторі) «Вихід/Відхід» Сергія Радкевича. У галереї зазначили: «Вихід є спробою переосмислення сакрального мистецтва в рамках сучасної культури. Вихід є поняттям динамічним, то ж і проект «Iconart» пропонує свого роду паломництво – між культурою традиційною та сучасною, між людиною та народом, між святим та грішним, між словом та образом, а також між виставковими просторами «Дзиґи» та «Iconart». 

Вихід в «Дзизі» на вулиці Вірменській, 35 презентує живопис друзів галереї. Представлені образи є віддзеркаленням ідеї Виходу в Старому Завіті, Новому Завіті, в церковній традиції. Вони прочитуються з допомогою слова людського (апокрифічного, живого й емоційного) та Божого (Євангельського, фундаментального та правдивого). 

Точкою відліку для проекту є Вихід в галереї Iconart (Вірменська, 26), де Ярослава Ткачук відкриває Вихід як небеса відкриті – образ небесного світу, з якого людина вийшла й до якого вічно повертається.  Вихід в «Дзизі» – це мурал «Вихід/Відхід» Сергія Радкевича, що є рефлексією на тему Виходу людини в сакральній культурі.

Організатори проекту пояснили: «Й таким чином ми спробуємо разом подумати над тим, що означає Вихід для християн, які тлумачення пропонує нам Святе Письмо, Ікона, Традиція, Церква, Людина щодо того, чи бачити в ньому негативний, а чи позитивний сенс – втечу чи паломництво; поразку чи дорогу до Царства; вигнання чи свободу; покарання чи спасіння; активну дію чи пасивну, відкриту/закриту територію?..». 

Експозицію можна оглянути до 9 січня. Вхід – вільний. 

Про це повідомили сьогодні, 27 грудня, в київському часописі «День», де також опублікували світлини з місця події.

dailylviv.com

До теми

20:25 30 жовтня 2020 р.

Можна влаштувати Париж у Львові! Як пройшов кінопоказ від IQOS, DTF та Планети кіно

Здається, на Новий рік усі загадуватимуть бажання - трошки більше подорожей, втекти хоча б на пару днів кудись в Європу, вдихнути свіжого повітря в іншій країні, купити сувенірів і поблукати незнайомими вуличками. Хочеться загорнутись у шарф та перенестись у паризьке кафе. Слухати, як ледь чутно падає листя, пити гарячу каву, кидати крихти від круассана пташкам, дивитись навколо, не розбираючи, що написано на вивісках французькою.

Рубрика: Культура

14:34 28 жовтня 2020 р.

«Кінець «сонцесяйної» епохи»: у Львові презентували саркастичну книгу про місто і його мера

Навіть якщо Андрій Садовий обійде Олега Синютку у другому турі виборів і втримається у кріслі міського голови, його епоха однаково скінчилася. Адже того ореолу сонцесяйності й безгрішності, який багато людей бачили над його головою, вже не буде – німб потьмянів і впав на землю.

Рубрика: Культура

ВІДЕОКАНАЛ

Прес-клуб-ГІТ “ОПОРА” про результати місцевих виборів-2020 на Львівщині

Рубрика: Політика

Біорезерват "Розточчя", Страдецька гора, річка Верещиця - як врятувати?

Рубрика: Ситуації і пригоди

Гряда: свині не винні

Рубрика: Ситуації і пригоди

Податковий майдан. Версія 3.0. Львів готовий

Рубрика: Економіка

Винниківське озеро: схема крадіжки

Рубрика: Кримінал

Всі відео розділу