У Львові реставрують «Стіну борців»

15:50 4 листопада 2016 р.

Фото до новини


Фото: прес-служба Львівської міськради

Мурал навпроти Парку культури і відпочинку імені Бодана Хмельницького на вулиці Вітовського розмальовуватимуть 15 художників.

У прес-службі Львівської міськради повідомили сьогодні, 4 листопада, що студенти Українського католицького університету вирішили від реставрувати «Стіну борців» навпроти Парку культури на вулиці Вітовського, щоб вшанувати таким чином Героїв Небесної сотні і воїнів АТО, і щоб вона стала активною частиною громадського простору Львова й плекала суспільну відповідальність серед львів’ян. Ця акція стартувала 14 жовтня до Дня захисника України – студенти розпочали тоді збір коштів на фарбу, пошук художників, а пізніше – підготовку стіни до малювання нового муралу. Мурал розмальовуватимуть 15 художників.

Львівські художники вирішили створити на волонтерських засадах «Стіну борців» як пам’ятку Героям Небесної Сотні ще два роки тому На величезній стіні вони намалювали надпис «Небесна сотня», на якій викарбувані імена загиблих героїв. Однак за два роки стіна почала руйнуватися і потребує відновлення.

Художні роботи планують розпочати наступного тижня. За задумом, на стіні буде малюнок Покрови Пресвятої Богородиці, а по обидві сторони – герої Небесної сотні.

Заступник голови Студентського братства, студентка соціальної педагогіки Христина Гаврон, розповіла: «У середу ми пообдирали зіпсуту шпаклівку і заліпили тріщинки. У суботу будемо ґрунтувати, щоб стіна була рівномірною. Покриваємо шаром фарби і тоді починаємо малювати. Стіна була в досить поганому стані, її треба оновлювати кожного року. Спочатку ми планували розпочати малювання в День захисника Вітчизни, але дата посунулася через погодні умови. Цією акцією ми хочемо ушанувати наших захисників і зробити користь для міста. Покрова завжди вважалася захисницею козаків. Тому ми вибрали цей образ для муралу».

Для того, щоб зібрати кошти на фарбу, студенти організували збір коштів через аукціон та продаж саморобного печива, яке можна придбати у всіх корпусах університету, а також пожертвувати кошти у спеціальні скриньки на акцію з реставрації «Стіни борців». Серед учасників акції – чимало студентів соціальної педагогіки, які в межах навчання часто долучаються до волонтерських проектів, популяризуючи ідею соціальної відповідальності.  

Контактна особа: Христя Гаврон (098 784 90 60). За детальнішою інформацією можна стежити на сторінці студентського братства за посиланням https://www.facebook.com/studentsbrotherhoodUCU/?fref=ts

Термінові повідомлення читайте на каналі DailyLviv.com в Telegram та у Твітері або Facebook

dailylviv.com

 

Останні новини