У Львові реставрують дах богословської академії

17:30 12 листопада 2019 р.


Фото: city-adm.lviv.ua

У Львові розпочали реставрацію даху монастирських приміщень колишнього костелу францисканок (нині – храм святого Івана Золотоустого).

Про це повідомили у Львівській міськраді, де також розповіли: «Роботи виконує на замовлення управління охорони історичного середовища ЛМР приватне підприємство «Володар Маркет». Вартість робіт – 3,6 млн. гривень».

«Роботи з ремонту даху тільки розпочалися і будуть тривати цього року доти, доки дозволятимуть погодні умови, та продовжаться в наступному. Заплановано виконати заміну та протезування аварійних ділянок дахових конструкцій; заміну та влаштування системи водовідведення. Вартість робіт становить – 3 675 300 гривень», – поінформували також у міськраді.

Ректор Львівської православної богославської академії Ярослав Ощудляк зазначив: «Коли в 92-му році ми сюди прийшли, приміщення було в жахливому стані. Почали ремонтувати його своїми силами, але зрозуміли, що це для нас непосильно. Оскільки це пам’ятка архітектури, визначна споруда, вона потребувала негайного порятунку. На сьогоднішній день маємо катастрофу з дахом. Тому ми звернулися до управління історичного середовища, до міського голови за допомогою. Дуже вдячні, що нам були надані кошти. На даний момент вже відремонтований храм, шпиль над храмом і зараз розпочинається ремонт дах»

Директорка приватного підприємства «Володар-Маркет» Надія Мелета розповіла:: «Спочатку ремонтуватимемо праву частину, бо вона найбільше пошкоджена. Покрівля частково виготовлена із сланцю. Сланцеве покриття ми знімемо і зробимо покриття з оцинкованої бляхи. Також буде замінено усі дерев’яні конструкції», – повідомила

«Цього року також продовжуються роботи з реставрації вікон і даху Домініканського собору (храм святого Євхаристії), завершена реконструкція даху і дзвіниці у храмі святого Трійці, розпочато реставрацію фасаду костелу святого Казимира – нині храм святого Климентія Шептицького, та ремонт фасаду в храмі Покрови на вулиці Грушевського (колишній костел святого Миколая). Тобто роботи тривають на п’ятьох сакральних спорудах міста», – повідомили також у міськраді.

dailylviv.com

До теми

09:01 12 червня 2021 р.

У Львові відкрили для огляду п'ятиярусний іконостас 18 століття

У Музеї Івана-Георгія Пінзеля у Львові відкрили для огляду відреставрований іконостас з церкви Св. Трійці м. Жовкви. Іконостас є п’ятиярусним, він налічує приблизно 50 ікон, створений майстрами Жовківської школи малярства та різьби Івана Рутковича на початку XVIII ст.

Рубрика: Культура

12:21 2 червня 2021 р.

Греко-католики в Італії наступного року перейдуть на григоріанський календар

Апостольський Екзарх для вірних українців католиків візантійського обряду в Італії владика Діонісій (Ляхович) 31 травня підписав декрет Про перехід Апостольського Екзархату в Італії на григоріанський календар.

Рубрика: Культура

10:48 2 червня 2021 р.

У суботу Львовом їздитимуть батяри на роверах

У суботу, 12 червня, відбудеться сьомий ретровелопроменад «Батяри на роверах». Організатори розширили програму, і цьогоріч запрошують містян на фестиваль міської культури.

Рубрика: Культура

ВІДЕОКАНАЛ

Прес-клуб-ГІТ Презентація проєкту «Порфирій Бажанський. Від рукопису до аудіосеріалу»

Рубрика: Культура

Рейдерське захоплення 1,5 га дороги та приватних ділянок у Давидівській ОТГ

Рубрика: Кримінал

Фортецю у Миколаєві віддають під кар'єр

Рубрика: Культура

Акція протесту малих підприємців проти компанії Інтергал-Буд

Рубрика: Економіка

Винниківське озеро: схема крадіжки

Рубрика: Кримінал

Всі відео розділу