У Львові реставрують дах богословської академії

17:30 12 листопада 2019 р.

  • 0


Фото: city-adm.lviv.ua

У Львові розпочали реставрацію даху монастирських приміщень колишнього костелу францисканок (нині – храм святого Івана Золотоустого).

Про це повідомили у Львівській міськраді, де також розповіли: «Роботи виконує на замовлення управління охорони історичного середовища ЛМР приватне підприємство «Володар Маркет». Вартість робіт – 3,6 млн. гривень».

«Роботи з ремонту даху тільки розпочалися і будуть тривати цього року доти, доки дозволятимуть погодні умови, та продовжаться в наступному. Заплановано виконати заміну та протезування аварійних ділянок дахових конструкцій; заміну та влаштування системи водовідведення. Вартість робіт становить – 3 675 300 гривень», – поінформували також у міськраді.

Ректор Львівської православної богославської академії Ярослав Ощудляк зазначив: «Коли в 92-му році ми сюди прийшли, приміщення було в жахливому стані. Почали ремонтувати його своїми силами, але зрозуміли, що це для нас непосильно. Оскільки це пам’ятка архітектури, визначна споруда, вона потребувала негайного порятунку. На сьогоднішній день маємо катастрофу з дахом. Тому ми звернулися до управління історичного середовища, до міського голови за допомогою. Дуже вдячні, що нам були надані кошти. На даний момент вже відремонтований храм, шпиль над храмом і зараз розпочинається ремонт дах»

Директорка приватного підприємства «Володар-Маркет» Надія Мелета розповіла:: «Спочатку ремонтуватимемо праву частину, бо вона найбільше пошкоджена. Покрівля частково виготовлена із сланцю. Сланцеве покриття ми знімемо і зробимо покриття з оцинкованої бляхи. Також буде замінено усі дерев’яні конструкції», – повідомила

«Цього року також продовжуються роботи з реставрації вікон і даху Домініканського собору (храм святого Євхаристії), завершена реконструкція даху і дзвіниці у храмі святого Трійці, розпочато реставрацію фасаду костелу святого Казимира – нині храм святого Климентія Шептицького, та ремонт фасаду в храмі Покрови на вулиці Грушевського (колишній костел святого Миколая). Тобто роботи тривають на п’ятьох сакральних спорудах міста», – повідомили також у міськраді.

dailylviv.com

Коментарі(0)

До теми

12:00 17 січня 2020 р.

Управління культури Львівської міськради отримало нову начальницю

Начальницею управління культури Львівської міської ради призначили кандидатку мистецтвознавства, кураторку, викладачку, дослідницю українського діаспорного мистецтва та громадську діячку Христину Береговську.

Рубрика: Культура

15:59 16 січня 2020 р.

Влодка Кауфмана і Тараса Прохаська – на здобуття Шевченківської премії

Інститут стратегії культури висунув на здобуття Національної премії України імені Тараса Шевченка митця Влодка Кауфмана з проєктом «Бесіда» (номінація «Візуальне мистецтво»), а Мистецька рада «Діалог» – Тараса Прохаська зі збіркою есеїв «Так, але…» («Література»).

Рубрика: Культура