У Львові приурочили до Міжнародного Дня театру цікаві вистави

12:25 27 березня 2016 р.

Фото до новини


Фото: прес-служба Львівської міськради

На вулиці Городоцькій відбудеться «Операція Екзорцизм», на вулиці Леся Курбаса, 3 презентуватимуть першу українську версію п’єси Вільяма Шекспіра «Зимова Казка», а на вулиці Гнатюка – історію про собак.

«У неділю, 27 березня, о 17:00 у Львівському драматичному театрі імені Лесі Українки, що на вулиці Городоцькій, 36 відбудеться прем`єра документальної вистави «Дух театру: операція Екзорцизм», котра є частиною проекту «Актори. Перформативність. Дослідження» і реалізується в рамках 3-ї EEPAP Residency / Internship Program 2015 з нагоди Міжнародного Дня театру», – повідомили сьогодні «Щоденному Львову» в прес-службі міськради, де також розповіли подробиці:

«Вистава «Дух театру: операція «Екзорцизм» - це історії, котрі вперше прозвучать зі сцени від людей, котрі їх пережили, котрі віддали велику частину свого життя театру Лесі, котрі чесно робили свою роботу, незважаючи на те, яку назву мав театр і яка символіка була на його логотипі. Ці свідки театру найкраще відчувають його genius loci - дух місця, – розповів режисер Павло Ар’є. – Користуючись методами експериментального напрямку – театру свідка, ми спробуємо бути гранично чесними із собою, між собою та глядачем; поєднати досвіди людей, котрі провели все своє життя на цій сцені і людей, котрі лиш недавно ступили на неї і разом працювати для того, аби подолати стереотипи, позбавитись упереджень та зрозуміти, який він – «genius loci» театру Лесі».

У прес-службі міськради повідомили також «Щоденному Львову»:

«27 березня 2016 року о 19:00 на сцені Львівського академічного театру імені Леся Курбаса на вулиці Леся Курбаса, 3 буде презентовано першу українську версію п’єси «Зимова Казка» (1623) у рамках глобальної кампанії з нагоди 400-ї річниці смерті Шекспіра «Shakespeare Lives». 23 квітня, у день 400-тої річниці смерті Шекспіра, виставу представлять у Києві.

У 2015 році конкурс «Невідомий Шекспір» запропонував одному з українських театрів здійснити постановку раніше не інсценізованої в Україні п’єси драматурга у співпраці з молодим сценографом – фіналістом престижної британської премії зі сценічного дизайну – «Linbury Prize». Перемогу у конкурсі здобув театр Курбаса та режисер Євген Худзик, а розробку простору та костюмів було запропоновано Мінґлу Вонґ.

Теми ревнощів, становища жінки в суспільстві, класових розмежувань і беззаперечного всевладдя монархів, які Шекспір порушив у контексті історії королівської сім’ї з Сицилії, режисер переносить на історію України. В образі королівської доньки Утрати, яку батьківська помилка прирікає на довгі роки життя в пастушій оселі, творці вистави зображають долю нашої країни в історичному зрізі: від Київської Русі до Революції Гідності.

Чи здатні ті, у чиїх руках державна влада, повернути країні втрачене становище та ідентичність і яка в цьому роль народу і одинокого героя? З цими питаннями звертаються до себе й публіки курбасівці.

Директор з розвитку мистецької програми Британської Ради в Україні Пабло Росселло зазначив: «Ми надзвичайно раді підтримати першу українськомовну постановку «Зимової Казки» – проект, що поєднав режисерський та художній талант із України та Британії. До уваги глядачів справді мультикультурна адаптація відомого твору Шекспіра, який до сьогодні незаслужено був дещо у затінку на українській сцені», - 

Вистава «Зимова Казка» є частиною щорічної театральної програми Британської Ради в Україні, спрямованої на розвиток сектору та підтримку копродукцій між Україною та Великобританією. Євген Худзик – український театральний режисер, поставив 14 вистав.

Мінґлу Вонґ – сценограф, сміливі роботи якої досліджують взаємозв'язок тіла, простору і перформативного мистецтва через культуру ритуалу. У 2015 році Мінґлу стала фіналісткою найпрестижнішої британської премії для молодих сценографів «Linbury Prize».

Британська Рада – міжнародна організація Сполученого Королівства із культурних відносин та освіти. У її програмах беруть участь близько двох мільйонів українців щорічно». 

У прес-службі міськради повідомили також «Щоденному Львову»:

«27 березня у Першому академічному українському театрі для дітей та юнацтва на вулиці Гнатюка, 11 відбудеться прем'єра вистави «Dogs» спільно з ЛКП «Лев». «Dogs» – це історія про вільних собак, спільний проект Театру та Львівського комунального підприємства «Лев», що опікується безпритульними собаками у Львові. 

Головні герої вистави – безпритульні собаки. Вони постійно голодні, не мають даху над головою... Єдине, що в них є, – це Яр, де вони живуть у зграї чи поодинці. У Яру, як і в зграї, є свої правила, свої щоденні клопоти та завдання.

Собакам буває нелегко роздобути собі їжу, але трапляються і дуже цікаві заняття: хтось полюбляє бавитися, хтось – згадувати своє попереднє життя, інші милуються місяцем, нишпорять, вчаться читати по-людськи чи поводитися як людина. Усіх цих собак об’єднує гордість, яка не дозволяє їм жалітися і скиглити, бо кожен з них – вільний, вони «народжуються і вмирають так легко».

Проте в душі кожного героя живе мрія, мрія незалежних псів про залежність, мрія про свою людину. Собаки мріють не про господаря чи власника, який припне на ланцюг і буде годувати. Вони шукають людину-друга, а також свого місця – собачі дверцята, за якими так добре живуть пси.

Проста і чуйна історія про собак і людей, історія, яка закликає до людяності і добра. Сподіваємося, що кожен, хто побачить цю виставу, стане трішки добрішим і замислиться над життям безпритульних тварин. Адже усі ми шукаємо Свою Людину і свої дверцята до щастя, але чи усім це вдається».

Термінові повідомлення читайте на каналі DailyLviv.com в Telegram та у Facebook

dailylviv.com

 

новобудови Львів