У Львові презентували «Логіку» для журналістів

09:53 17 жовтня 2018 р.

Україна програє інформаційну війну з ворогом, тому що логіка в значній частині наших мас-медіа хибує, кульгає, бо не відповідає шаблонам логіки. Адже на жодному з факультетів журналістики не викладають цей предмет.

Про це сьогодні,16 жовтня, під час презентації підручника для журналістів

«Логіка (теоретичні засади та прикладне застосування в мас-медіа)», яка відбулася у Львівському прес-клубі, повідомив автор підручника, доктор філологічних наук, професор Житомирського державного університету ім. І. Франка Зіновій Партико.

Однак, незважаючи на те, що в навчальних планах вишів наразі немає намірів навчати майбутніх журналістів логічно мислити та висловлюватися, Зіновій Партико написав та видав книгу. 

- У підручнику докладно висвітлено питання істинності або перевірка фактів. Я розумію, що наше життя не вкладається у двозначну логіку. Тому я додав багатозначну та модальну логіку. Ці види логік повинні знати та вміти застосовувати журналісти. Також в моєму підручникові є механізм обґрунтування. Окремим розділом розглядається тактика та стратегія суперечки. Зараз є дуже популярними ток-шоу. І журналісти повинні вміти сперечатися. Також є розділ про логічні помилки. В додатку поміщені спеціальні завдання та тести, - коротко розказав про свою роботу професор Житомирського державного університету ім. І. Франка. 

На думку журналіста зі США Богдана Годяка, журналісти зобов’язані відрізняти правду від брехні, а для цього потрібно вміти логічно мислити і перевіряти факти. 

- Багато друкованих видань в США мають на другій сторінці спеціальну колонку для спростування. Якщо журналіст написав неперевірені факти, то він мусить вибачитися і подати спростування. Це створює довіру читача. Робота журналіста – це не передавати дослівно чиїсь слова. Журналіст мусить перевірити слова свого співрозмовника. Зараз будь-хто може створити свій блог і писати будь-яку дурницю чи брехню. А люди цьому вірять. Але у виданнях, які себе поважають, є особа, яка перевіряє всі факти. які наводить журналіст у статті, перед тим, як пустити це в друк. Тому наші політики почали задумуватися перед тим, як бовкати різні дурниці в ефірі. У своїй книзі професор Партико радить: «Не вірте одній особі. Перепитайте кількох. Якщо вони підтвердять, тоді можете це друкувати». Адже політики не зацікавлені у правді. Вони зацікавлені у рейтингах та своєму позитивному іміджеві, - поділився своїм досвідом журналіст зі США. 

Кандидат фізико-математичних наук, доцент Львівської  національного університету ветеринарної медицини  Олег Огірко вже встиг ознайомитися з новим підручником.

- У книзі детальну увагу приділено висвітленню доказової та недоказової аргументації. Тут є приклади застосування аргументації в суперечках, проаналізовано типові логічні помилки, які часто допускають, - говорить він. 

Довідка про підручник

«Логіка (теоретичні засади та прикладне застосування в мас-медіа)» виданий у Києві у 2018 році видавництвом «Ліра-К».

З позиції гуманітарної освіти описано історичні, теоретичні й методологічні засади традиційної, багатозначних і модальних логік щодо форм мислення (одиниць логіки — понять, висловів, виводів). Розглянуто різні концепції істинності повідомлень у мас-медіа. Докладно висвітлено питання доказової та недоказової аргументації. Описано застосування аргументації в суперечках, які мають місце в електронних мас-медіа. Наведено й охарактеризовано типові логічні помилки в інформаційних просторах держав.

Для студентів-журналістів та студентів-гуманітаріїв усіх спеціальностей (крім правничих).

Придбати можна на сайті видавництва 


Відео: Львівський прес-клуб

dailylviv.com

До теми

09:01 12 червня 2021 р.

У Львові відкрили для огляду п'ятиярусний іконостас 18 століття

У Музеї Івана-Георгія Пінзеля у Львові відкрили для огляду відреставрований іконостас з церкви Св. Трійці м. Жовкви. Іконостас є п’ятиярусним, він налічує приблизно 50 ікон, створений майстрами Жовківської школи малярства та різьби Івана Рутковича на початку XVIII ст.

Рубрика: Культура

12:21 2 червня 2021 р.

Греко-католики в Італії наступного року перейдуть на григоріанський календар

Апостольський Екзарх для вірних українців католиків візантійського обряду в Італії владика Діонісій (Ляхович) 31 травня підписав декрет Про перехід Апостольського Екзархату в Італії на григоріанський календар.

Рубрика: Культура

10:48 2 червня 2021 р.

У суботу Львовом їздитимуть батяри на роверах

У суботу, 12 червня, відбудеться сьомий ретровелопроменад «Батяри на роверах». Організатори розширили програму, і цьогоріч запрошують містян на фестиваль міської культури.

Рубрика: Культура

ВІДЕОКАНАЛ

Прес-клуб-ГІТ Презентація проєкту «Порфирій Бажанський. Від рукопису до аудіосеріалу»

Рубрика: Культура

Рейдерське захоплення 1,5 га дороги та приватних ділянок у Давидівській ОТГ

Рубрика: Кримінал

Фортецю у Миколаєві віддають під кар'єр

Рубрика: Культура

Акція протесту малих підприємців проти компанії Інтергал-Буд

Рубрика: Економіка

Винниківське озеро: схема крадіжки

Рубрика: Кримінал

Всі відео розділу