У Львові попрощалися з народним художником України Євгеном Безніском

18:32 13 липня 2015 р.

Фото до новини


Фото: Павло Паламарчук / «День»

У понеділок на Личаківському кладовищі поховали лауреата Національної премії імені Тараса Шевченка та автора пам'ятника Юрію Дрогобичу в Дрогобичі, мозаїк на меморіальному цвинтарі Січових стрільців на горі Маківка та в меморіальній каплиці жертвам НКВС у Золочівському замку.

Народний художник України, лауреат Національної премії імені Тараса Шевченка Євген Безніско (народився 19 жовтня 1937 року в Кагарлику в Київській області – помер 11 липня 2015 року) пішов у Засвіти на 78-му році життя. Майже 40 років працював над офортами та ліноритами за мотивами творів Івана Франка (поеми «Мойсей», «Смерть Каїна», «Панські жарти», «Похорон», «Христос і хрест», «Рубач». «Каменярі» тощо), Лесі Українки (драми «Лісова пісня», «Вавилонський полон», «В катакомбах», «Одержима», «На полі крови» тощо), Василя Стефаника (низка новел).

Євген Безніско – ще й автор пам'ятника Юрію Дрогобичу в Дрогобичі, мозаїк на меморіальному цвинтарі Січових стрільців на горі Маківка та у меморіальній каплиці жертвам НКВС у Золочівському замку. У 1997 та 2004 роках працював у Чорнобильській зоні (45 пастелей), автор портретів багатьох визначних культурних і громадських діячів України.

Зокрема, його портрет кардинала Йосипа Сліпого був подарований від Львівщини Папі Івану Павлу II. Автор 19 персональних виставок. Його роботи зберігаються в музеях США, Аргентини, Канади, Франції.

Неодноразово брав участь у виставках в Україні та за кордоном. Прощалися з художником у меморіальному музеї-майстерні дружини Євгена Безніска – скульптора Теодозії Бриж та у Храмі Блаженного Климентія Шептицького, де домовина перебувала цілу ніч. 

Церкву прикрасили роботами Євгена Івановича, зокрема – портретами Андрея Шептицького. Поховали митця на Личаківському кладовищі – поруч із дружиною. В останню путь Євгена Івановича проводжали рідні, близькі, друзі, шанувальники його творчості.

Серед присутніх були поет Микола Петренко, поет і громадський діяч Роман Лубківський, режисер Львівського телебачення Галина Ярема, проректор Львівської академії мистецтв Роман Яців. Про це повідомили сьогодні, 13 липня, в київському часописі «День».

Термінові повідомлення читайте на каналі DailyLviv.com в Telegram та у Facebook

 

новобудови Львів