У Львові попрощалися з народним художником України Євгеном Безніском

18:32 13 липня 2015 р.


Фото: Павло Паламарчук / «День»

У понеділок на Личаківському кладовищі поховали лауреата Національної премії імені Тараса Шевченка та автора пам'ятника Юрію Дрогобичу в Дрогобичі, мозаїк на меморіальному цвинтарі Січових стрільців на горі Маківка та в меморіальній каплиці жертвам НКВС у Золочівському замку.

Народний художник України, лауреат Національної премії імені Тараса Шевченка Євген Безніско (народився 19 жовтня 1937 року в Кагарлику в Київській області – помер 11 липня 2015 року) пішов у Засвіти на 78-му році життя. Майже 40 років працював над офортами та ліноритами за мотивами творів Івана Франка (поеми «Мойсей», «Смерть Каїна», «Панські жарти», «Похорон», «Христос і хрест», «Рубач». «Каменярі» тощо), Лесі Українки (драми «Лісова пісня», «Вавилонський полон», «В катакомбах», «Одержима», «На полі крови» тощо), Василя Стефаника (низка новел).

Євген Безніско – ще й автор пам'ятника Юрію Дрогобичу в Дрогобичі, мозаїк на меморіальному цвинтарі Січових стрільців на горі Маківка та у меморіальній каплиці жертвам НКВС у Золочівському замку. У 1997 та 2004 роках працював у Чорнобильській зоні (45 пастелей), автор портретів багатьох визначних культурних і громадських діячів України.

Зокрема, його портрет кардинала Йосипа Сліпого був подарований від Львівщини Папі Івану Павлу II. Автор 19 персональних виставок. Його роботи зберігаються в музеях США, Аргентини, Канади, Франції.

Неодноразово брав участь у виставках в Україні та за кордоном. Прощалися з художником у меморіальному музеї-майстерні дружини Євгена Безніска – скульптора Теодозії Бриж та у Храмі Блаженного Климентія Шептицького, де домовина перебувала цілу ніч. 

Церкву прикрасили роботами Євгена Івановича, зокрема – портретами Андрея Шептицького. Поховали митця на Личаківському кладовищі – поруч із дружиною. В останню путь Євгена Івановича проводжали рідні, близькі, друзі, шанувальники його творчості.

Серед присутніх були поет Микола Петренко, поет і громадський діяч Роман Лубківський, режисер Львівського телебачення Галина Ярема, проректор Львівської академії мистецтв Роман Яців. Про це повідомили сьогодні, 13 липня, в київському часописі «День».

До теми

17:36 30 листопада 2021 р.

Алегоричну скульптуру Моцарта від Моцартеуму та Линів залишать на площі Маланюка у Львові

Депутати Львівської міської ради не підтримали петиції про демонтаж скульптури Франца Ксавера Моцарта на площі Євгена Маланюка. Рішення не набрало потрібної кількості голосів, тож скульптура залишиться на цій площі.

Рубрика: Культура

17:51 29 листопада 2021 р.

У Львові відбудеться ярмарок старовини «Тлум і Крам»

У неділю, 5 грудня, з 11:00 до 19:00 у Центрі архітектури, дизайну й урбаністики відбудеться «Тлум і Крам». 30 учасників з різних куточків України презентують широку палітру товарів.

Рубрика: Культура

16:23 28 листопада 2021 р.

Блогери цинічно тусували у Львові у День пам'яті жертв Голодомору

Цинічне святкування відбулося з нагоди дня народження Олександра Заліска, за акаунтом якого стежать понад мільйон користувачів мережі. Він зібрав найпопулярніших українських блогерів у Будинку вчених, що у Львові.

Рубрика: Культура

ВІДЕОКАНАЛ

Прес-клуб-ГІТ Проблема з насильством на Львівщині: як запобігають і вирішують

Рубрика: Ситуації і пригоди

Правда про лікарню швидкої меддопомоги у Львові

Рубрика: Ситуації і пригоди

Тиск на релігійну громаду Гефсиманія

Рубрика: Культура

Рейд "Урок" у Львівській області

Рубрика: Ситуації і пригоди

Парки Львівщини: реконструкція та будівництво

Рубрика: Економіка

Всі відео розділу