У Львові першими запрацюють два музеї під небом

13:27 7 травня 2020 р.

Фото до новини

У тестовому режимі після 12 травня запрацюють музеї «Шевченківський гай» та «Територія терору».

Сьогодні мер Львова Андрій Садовий під час телеконференції з представниками музеїв міста обговорив організацію їхньої роботи після послаблення карантину. Мер зауважив, що першими у тестовому режимі та з дотриманням усіх вимог, запрацюють музеї «Шевченківський гай» і «Територія терору», які можуть приймати відвідувачів просто неба.

«Ми сьогодні зібрали цю конференцію, щоб порадитися, як будемо відновлювати нашу роботу. Бо з 12 травня вже буть певні послаблення карантинних норм. Ми не будемо вимагати від всіх однаково — хто готовий, той буде працювати, а хто ні, то можуть почекати. Важливо, щоб це були дійсно установи, де люди отримують нові знання і задоволення від перебування», — сказав Андрій Садовий, міський голова Львова.

Як розповіли керівники музеїв міста, на період карантину вони організували роботу дистанційно, працюють в соціальних мережах і там проводять різноманітні активності, тож цієї практики дотримуватимуться й надалі.

Зараз музеї готові до відкриття, однак залишається питання безпеки працівників і відвідувачів. Тож окремо опрацьовують логістику відвідування музеїв, адже це мають бути або індивідуальні відвідини, або відвідини мінімальними групами до 2 чи 5 осіб, які мають бути забезпечені засобами індивідуального захисту. Також обговорили низку інших питань щодо поетапного виходу з карантину.

Відтак, домовлено, що першими у тестовому режимі після 12 травня запрацюють музеї «Шевченківський гай» та «Територія терору».

«Розумію, що музеї «Шевченківський гай» і «Територія терору» можуть з наступного тижня почати працювати у тестовому режимі, зважаючи на їхні можливості. І треба максимально переходити на онлайн-оплату.

Треба розуміти, якщо не буде інтересу — люди не підуть. Має бути максимальна співпраця. Наприклад, у Великобританії музеї співпрацюють з театрами — перевдягнені актори цікаво проводять екскурсії. Тому це все має бути атракційно, інтерактивно, мультимедійно, з відчуттям часу. Бо це конкуренція, і виграє той, хто буде кращим.

Подумайте, яка потрібна допомога із засобами захисту чи іншими речами — ми допоможемо. Важливо, щоб всі музеї були в безпеці, що потрібно — підсилимо", — акцентував мер Львова Андрій Садовий.

Відтак, попередньо проговорили, що більшість музеїв готові будуть відкритися наприкінці травня — на початку червня.

«Багато з вас брали активну участь в конкурсі „Фокус на культуру“, за що я вам дякую. Дякую за вашу активність в час карантину», — додав Андрій Москаленко, заступник міського голови з питань розвитку.

Про це повідомила Львівська міська рада.

"Щоденний Львів" повідомляв, що міський голова Львова Андрій Садовий пообіцяв, що у всіх громадських місцях Львова після карантину будуть туалети.

Термінові повідомлення читайте на каналі DailyLviv.com в Telegram та у Твітері або Facebook

 

Останні новини