У Львові облаштували за 150 тисяч гривень подвір’я будинку на вулиці Богдана Хмельницького

23:21 11 червня 2015 р.

  • 0


Фото: прес-служба Львівської міськради

Інститут міста представив ще один відновлений у рамках проекту «Ревіталізація Підзамче» дворик.

Подвір’я будинку №105-105а, розташованого за адресою вулиці Хмельницького відновлювали впродовж шести місяців. Загальна вартість виконаних робіт – понад 150 тисяч грн.

У 2014 році цей двір став фаворитом відбору до участі у проекті, оскільки мешканці організували у ньому сад і доглядали його багато років. Проте вистачало і типових проблем, які притаманні дворам центральної частини міста: будівельне сміття, доступ сторонніх осіб, заміна мощення підручними засобами та проблеми із водовідведенням. 

Автори проекту облаштування двору – архітектори Андрій Шуляр, Наталія Мисак та Матвій Дух – змінювали основну ідею кілька разів, оскільки мешканці були дуже активними під час обговорень та пропонували безліч власних варіантів наповнення двору. архітектор проекту Андрій Шуляр зазначив:

«Подвір’я на вулиці Богдана Хмельницького належить до двох будинків – п’яти- та одноповерхового. Ці різні за характером будівлі пропонували свої окремі види середовища. Тож основна ідея проекту – надання ідентичності простору між цими двома будинками.

Багатоквартирний будинок розглядається як міська форма житла, в той час як одноповерховий носить характер садиби у сільській місцевості. Таким чином, поєднання та, водночас, протиставлення цих двох різних ідентичностей у обмеженому просторі і стало лейтмотивом для основної ідеї дизайну

 На жаль, її вдалось реалізувати лише у мощенні. Натомість розташування елементів наповнення двору кілька разів змінювали.

Та незмінним залишилось їх призначення: об’єднувати мешканців, спонукати до спільного дозвілля, стирати межі між поколіннями. Всі елементи спільного користування, такі як гойдалка, тенісний та шаховий стіл придатні як для дітей, так і для дорослих.

Дитячий будиночок на дереві не спонукає дитину до одноманітної забави, а пропонує їй самій придумати для себе щораз іншу пригоду. Як і для інших проектів в рамках «Ревіталізації Підзамче», для нас важливим було не нав’язувати конкретну концепцію дизайну, а радше спонукати мешканців прийняти зміни та продовжувати дбати про подвір’я. У цьому, впевнений, ми досягли мети».

Натомість координатор проекту від Інституту міста Ярина Мельник розповіла: «Нам було дуже цікаво працювати у цьому дворі. Головна ідея проекту – це розвивати активні спільноти мешканців. Ми раді, що в рамках «Ревіталізації Підзамче» вдалось знайти та підтримати одну з таких команд-сусідів. Під час планування та реалізації ремонту було багато сюрпризів як приємних, так і не дуже. Але завдяки об’єднанню зусиль мешканців, команди проекту та районної адміністрації все вдалось. Варто зазначити, що мешканці долучились до проекту, профінансувавши освітлення та огорожу, а з початку сезону активно займаються садівництвом».

А мешканка Ярослава додала: «Ми дуже задоволені роботою і дуже дякуємо Інституту міста, за те, що оновили нам двір. Наші сусіди уже змагаються за те, у кого краща клумба. Завдяки такому двору, наш будинок уже заслужив репутацію найкращого в окрузі». 

Проект «Ревіталізація Підзамче» реалізовує  Інститут міста (Львів) та Інститут розвитку міст (Краків) в рамках Комплексної стратегії розвитку Львова. Проект співфінансується у рамках Польської програми допомоги заради розвитку Міністерства закордонних справ Республіки Польща. Про це повідомили сьогодні, 11 червня, «Щоденному Львову», в прес-службі міської ради.

dailylviv.com

Коментарі(0)

До теми

Останні новини

У Львові до 1 червня карантин не послаблюватимуть, — рішення міської комісії ТЕБ і НС

Міськрада Львова просить Уряд розблокувати оренду майна

У віці понад 60 років дозволено працювати не лише депутатам і суддям

Як відшукати роботу мрії у Львові

Стокілометрова дорога з'єднає Івано-Франківську, Львівську та Закарпатську області

Всі новини Львова та області

ВІДЕОКАНАЛ

Прес-клуб-ГІТ Львівська ОТГ: "за" і "проти"

Рубрика: Політика

Україномовні медіа в Україні

Рубрика: Політика

Заборони у законопроєкті №2693 "Про медіа"

Рубрика: Політика

Владислав Орлов виграв суд у Львові

Рубрика: Економіка

Свобода слова. Правдивого чи й брехливого?

Рубрика: Політика

Всі відео розділу