У Львові обіцяють завершити в листопаді реставрацію сходової клітки на вулиці Костя Левицького

16:05 19 жовтня 2015 р.


Фото: urban-project.lviv.ua

Роботи здійснює фірма «Львів-Реставрація» під керівництвом експерта «GIZ» Маркуса Шульца.

Як інформував «Щоденний Львів», реалізатори проекту GIZ «Муніципальний розвиток і оновлення старої частини міста Львова» запевняли 2 червня, що реставрація сходової клітки на вулиці Костя Левицького, 10 триватимуть орієнтовно до вересня, після чого ця історична сходова клітка знову стане однією з найгарніших і найцінніших у Львові. Натомість сьогодні, 19 жовтня, в прес-службі міської ради повідомили «Щоденному Львову»:

«Починаючи з березня 2015 року, в рамках проекту GIZ «Муніципальний розвиток та оновлення старої частини міста Львова», проводиться реставрація сходової клітки будинку №10 на вулиці Костя Левицького. Роботи здійснює фірма «Львів-Реставрація» під керівництвом експерта «GIZ» Маркуса Шульца.

Перед початком робіт сходову клітку було досліджено, архітектор Катерина Гапаляк склала проектно-кошторисну документацію. Реставратор Андрій Почеква проводив дослідження з виявлення авторського стінопису та первинного пофарбування дерев’яних елементів сходової, зокрема міжквартирних дверей.

На основі результатів досліджень реставраторами було розчищено стелі та стіни, відновлено первинне пофарбування з частковими зондажами малярки з більш ранніх періодів. Крім того, реставраційні заходи передбачали: приведення до належного стану дерев’яних елементів сходової, доповнення балюстради в місцях, де втрачено балясини

доповнення підлоги першого поверху, повну реставрацію сходин та між поверхових сходових майданчиків, відтворення частково втраченого мозаїчного покриття при вході та кам’яних сходинок, заміну дисгармонійних дверних полотен на автентичні, заміну скла у вікнах та дверях з виходом на галереї, зміцнення балок перекриття на стелі сходової клітки, в місцях сполучення з дахом.

Всі роботи планують завершити наприкінці листопада 2015 року. Як зазначила начальник управління охорони історичного середовища ЛМР Лілія Онищенко, активність мешканців і готовність їх долучитися фінансово стала основною причиною, чому саме цю сходову клітку обрали для реставрації.

Вартість реставраційних складає понад 600 тисяч гривень. Зокрема, 100 грн виділила Личаківська районна адміністрація, 500 тисяч гривень – GIZ, ще по одній тисяч гривень заплатили мешканці кожної квартири.

«Die Deutsche Gesellschaftfür Internationale Zusammenarbeit (GIZ) GmbH» як федеральна компанія підтримує уряд Німеччини в досягненні цілей у галузі міжнародного співробітництва заради сталого розвитку. В рамках німецько-української співпраці реалізується також проект «Муніципальний розвиток та оновлення старої частини міста Львова», що втілюється «GIZ» та Львівською міською радою. Матою проекту є забезпечення сталого та ефективного управління оновленням історичних кварталів Львова».

dailylviv.com

До теми

13:43 17 вересня 2020 р.

Капела “Дударик” отримає національний статус

16 вересня 2020 року Кабінет Міністрів схвалив проект указу Президента “Про надання комунальному закладу Львівської обласної ради Львівська державна академічна чоловіча хорова капела “Дударик” з колективом-супутнім хором хлопчиків статусу національного”.

Рубрика: Культура

10:31 14 вересня 2020 р.

Шостий Ґендерний форум для регіональних медіа буде онлайн

Волинський прес-клуб, Гендерний центр Волині та Медійна програма в Україні, Internews запрошують журналісток і журналістів усіх областей України на п’ятий Ґендерний медіа-форум, який відбудеться 18 вересня 2020 року онлайн.

Рубрика: Культура

ВІДЕОКАНАЛ

Прес-клуб-ГІТ Мікропідприємці у Львові вийшли на захист спрощеної системи

Рубрика: Економіка

Парки Львова: території відпочинку чи забудов

Рубрика: Ситуації і пригоди

Коронавірусні хворі на Львівщини: хто платить за лікування

Рубрика: Медицина

МАФи у Львові: залишити чи ліквідувати?

Рубрика: Економіка

5 ТОП-пріоритетів львівського бізнесу

Рубрика: Економіка

Всі відео розділу