У Львові обіцяють завершити в листопаді реставрацію сходової клітки на вулиці Костя Левицького

16:05 19 жовтня 2015 р.


Фото: urban-project.lviv.ua

Роботи здійснює фірма «Львів-Реставрація» під керівництвом експерта «GIZ» Маркуса Шульца.

Як інформував «Щоденний Львів», реалізатори проекту GIZ «Муніципальний розвиток і оновлення старої частини міста Львова» запевняли 2 червня, що реставрація сходової клітки на вулиці Костя Левицького, 10 триватимуть орієнтовно до вересня, після чого ця історична сходова клітка знову стане однією з найгарніших і найцінніших у Львові. Натомість сьогодні, 19 жовтня, в прес-службі міської ради повідомили «Щоденному Львову»:

«Починаючи з березня 2015 року, в рамках проекту GIZ «Муніципальний розвиток та оновлення старої частини міста Львова», проводиться реставрація сходової клітки будинку №10 на вулиці Костя Левицького. Роботи здійснює фірма «Львів-Реставрація» під керівництвом експерта «GIZ» Маркуса Шульца.

Перед початком робіт сходову клітку було досліджено, архітектор Катерина Гапаляк склала проектно-кошторисну документацію. Реставратор Андрій Почеква проводив дослідження з виявлення авторського стінопису та первинного пофарбування дерев’яних елементів сходової, зокрема міжквартирних дверей.

На основі результатів досліджень реставраторами було розчищено стелі та стіни, відновлено первинне пофарбування з частковими зондажами малярки з більш ранніх періодів. Крім того, реставраційні заходи передбачали: приведення до належного стану дерев’яних елементів сходової, доповнення балюстради в місцях, де втрачено балясини

доповнення підлоги першого поверху, повну реставрацію сходин та між поверхових сходових майданчиків, відтворення частково втраченого мозаїчного покриття при вході та кам’яних сходинок, заміну дисгармонійних дверних полотен на автентичні, заміну скла у вікнах та дверях з виходом на галереї, зміцнення балок перекриття на стелі сходової клітки, в місцях сполучення з дахом.

Всі роботи планують завершити наприкінці листопада 2015 року. Як зазначила начальник управління охорони історичного середовища ЛМР Лілія Онищенко, активність мешканців і готовність їх долучитися фінансово стала основною причиною, чому саме цю сходову клітку обрали для реставрації.

Вартість реставраційних складає понад 600 тисяч гривень. Зокрема, 100 грн виділила Личаківська районна адміністрація, 500 тисяч гривень – GIZ, ще по одній тисяч гривень заплатили мешканці кожної квартири.

«Die Deutsche Gesellschaftfür Internationale Zusammenarbeit (GIZ) GmbH» як федеральна компанія підтримує уряд Німеччини в досягненні цілей у галузі міжнародного співробітництва заради сталого розвитку. В рамках німецько-української співпраці реалізується також проект «Муніципальний розвиток та оновлення старої частини міста Львова», що втілюється «GIZ» та Львівською міською радою. Матою проекту є забезпечення сталого та ефективного управління оновленням історичних кварталів Львова».

dailylviv.com

До теми

14:30 24 лютого 2021 р.

У львівських медіа – найвищий показник гендерної чутливості: результати лютневого моніторингу

У лютому 2021 року розпочалася чергова хвиля гендерного моніторингу медіа 24 областей України.Під час першого етапу моніторингу, який відбувся 8-14лютого 2021 року, експертна група Львівського прес-клубу проаналізувала матеріали десятьох регіональних медіа Львівщини –чотирьох друковані видань («Високий замок», «Експрес», «Львівська пошта», «Ратуша») і шести інтернет-видань («Вголос», «Гал-інфо», «Дивись.info», «Zaxid.net», «Львівський портал», «Твоємісто»). Загальна кількість проаналізованих матеріалів – 2088 (184 – у друкованих, 1904 – в онлайн-медіа).

Рубрика: Культура

10:48 24 лютого 2021 р.

Мед!: у Львові відкрили мистецький проєкт з дзижчанням бджіл

У львівській галереї «Зелена канапа» представили проєкт художниці, дизайнерки і викладачки Олени Жеребецької «МЕД!». До створення цієї виставки художницю надихнув минулорічний тотальний карантин, весна і бджола.

Рубрика: Культура

13:55 21 лютого 2021 р.

Три маршрути для подорожей Львівщиною: ЛОДА організовує виїзди в громади

Управління туризму та курортів Львівської ОДА організовує виїзди в громади для актуалізації туристичної інформації на місцях, для пошуку потенційно цікавих об’єктів для туризму, які б у майбутньому стали новими «туристичними магнітами» Львівщини, для партнерства та покращення сервісів і послуг на місцях.

Рубрика: Культура

ВІДЕОКАНАЛ

Прес-клуб-ГІТ Паркувальний рекет у Львові: як захиститися

Рубрика: Ситуації і пригоди

Знущання над тваринами на Львівщині

Рубрика: Ситуації і пригоди

Фортецю у Миколаєві віддають під кар'єр

Рубрика: Культура

Податковий майдан. Версія 3.0. Львів готовий

Рубрика: Економіка

Винниківське озеро: схема крадіжки

Рубрика: Кримінал

Всі відео розділу