У Львові є дві прибуткові медіа-групи, – гендиректор

23:40 20 травня 2016 р.

Круглий стіл організували ГО

Круглий стіл організували ГО "Медіаварта" і ЛОГО "Львівський прес-клуб" за фінансової підтримки Національного фонду підтримки демократії (NED).

У Львові є, принаймні, дві прибуткові медіа-групи. Проте дуже складно бути прибутковою одній газеті, інтернет-ЗМІ чи телебаченню.

Про це під час круглого столу на тему: «Участь медіавласників в управлінні ЗМІ», який відбувся у Львівському прес-клубі, повідомив генеральний директор «Видавничого дому «Високий замок», секретар Національної спілки журналістів України, народний депутат V-VII скликань Cтепан Курпіль.

За його словами, «Видавничий дім «Високий замок» за три останніх років був найліпшим платником податків в медіасфері в Україні.

- Якщо ми розглядаємо медіа, як бізнес, тобто – комплекс видань, друкарню, інші речі, тоді це може бути прибутковим. Звичайно, дуже важко зробити, щоби прибутковою була якась одна газета. Але це – можливо також. Якби ми видавали тільки газету «Добрий господар» чи журнал «Добра кухня», то вони би були прибутковими. Є інші речі, які вимагають більших затрат. Але в цілому медіа-група може бути прибутковою, - каже він.

За словами Степана Курпіля, гірша ситуація є з інтернет-виданнями чи з телебаченням.
На думку доктора філологічних наук, професора, завідувач кафедри нових медій факультету журналістики ЛНУ імені Івана Франка Бориса Потятиника, медіа прибуткове тоді, коли створюється як бізнес-проект. А коли туди втручається політика, то воно прибутків не приносить.

- Візьмемо найпопулярнішу в західних сусідів газету «Факт», яка належить Шпрінгеру, німецькому концерну. І вона настільки дистанційована, що я,  переглядаючи ці газети, не бачу там ніяких обмежень. Вони можуть спокійно писати про бізнес. І власників-акціонерів це не обходить, - зауважив він.

Натомість, за його спостереженнями, в Україні більшість медіа мають політичне підґрунтя. 


Відео: Львівський прес-клуб

dailylviv.com

До теми

18:34 25 січня 2022 р.

На Львівщині у громадському транспорті заборонена російська попса: пасажири поскаржаться на 112

Згідно з мораторієм на публічне використання російськомовного культурного продукту у Львівській області діє обмеження на використання аудіовізуальних творів російських артистів у громадському транспорті.

Рубрика: Культура

18:00 24 січня 2022 р.

У Львові туристи з України вже не просять гіда переходити на російську мову

Згідно з мораторієм на публічне використання російськомовного культурного продукту у Львівській області, на території Львівщини під час проведення екскурсій, діють обмеження на використання російської мови. Виняток - екскурсії для туристів з іноземних країн.

Рубрика: Культура

13:19 24 січня 2022 р.

У Львові талановитий артист державного підприємства став заслуженим

Відповідно до Указу Президента України Володимира Зеленського №27/2022 «Про відзначення державними нагородами України з нагоди Дня Соборності України» чотирьох діячів культури Львівщини відзначили державними нагородами.

Рубрика: Культура

ВІДЕОКАНАЛ

Прес-клуб-ГІТ Політичні переслідування: Порошенко - №1

Рубрика: Політика

Молодь і тютюн: ситуація у Львові

Рубрика: Освіта і наука

БФ викупить для громади стадіон Торпедо

Рубрика: Економіка

Фотовиставка “Євромайдан у Донецьку

Рубрика: Політика

Звіт депутатів Львівської обласної ради від фракції Народного Руху України

Рубрика: Політика

Всі відео розділу