У Львові експонують сучасні ікони в гравюрі «Дереворит»

20:30 9 червня 2015 р.

  • 0


Фото: «РІСУ – Релігійно-інформаційна служба України»

Роботи Олександра Бриндіков можна побачити в галереї сучасного сакрального мистецтва «Iconart» на вулиці Вірменській, 26 відкрито з 12.00 до 19.00 щодня, окрім понеділка.

Відьогодні у Львові експонують сучасні ікони в гравюрі «Дереворит». Автор творів – Олександр Бриндіков – сучасний львівський іконописець та один із небагатьох гравюристів.

Виставку можна побачити в галереї сучасного сакрального мистецтва «Iconart» на вулиці Вірменській до 5 липня. Експозиція «Дереворит» складається з десятка лляних полотен, на яких за методом гравюри виконані відтиски ликів святих та біблійних сюжетів.

У деяких творах простежуються елементи української вишивки чи просто народного орнаменту. Також серед представлених ікон-гравюр можна знайти образ Львівської Богородиці, особливо популярного цього року Юрія Змієборця.

Гравюри витримані в одній чорно-червоній гамі, хоч на деяких інколи є вкраплення інших кольорів. Олександр Бриндіков розповів:

«Тема тиражованого графічного мистецтва цікавила мене віддавна. Починав я з копій старих зображень, потім з’явилися власні твори, інспіровані українськими народними гравюрами.

Популярні християнські теми – образи святих Миколая, Юрія, Параскеви, Покрову Богородиці, Архангела Михаїла та інші – відтворюються в гравюрі простими формами й, водночас, насичені розмаїтим декором. Тільки лінія і пляма – більш нічого, й, власне, обмеженість в засобах вираження робить дереворити досконалими мистецькими творами».

Як зауважила кореспондент «РІСУ» Ніна Поліщук, митець навчався гравюрі самотужки, придбавши відповідні верстати. Та й сама техніка деревориту, на думку Олександра, — «це одночасно дуже проста і дуже складна техніка, – це точка відліку в гравюрі»; «дерево може обмежувати, ставити майстра в певні рамки, але при цьому завжди дає надію їх подолати». Новий український гравер доволі поетично ставиться до свого мистецтва, підкреслюючи в ньому символіку і образність на рівні з якоюсь філософською течією. 

Зокрема Олександр навмисно старається дотримуватися давніх традицій українських гравюристів і працює тільки з деревом. Він вважає, що саме процес вирізання, обтесування дерева та подолання опору матеріалу вирізняє гравюру серед інших типів народного мистецтва.

Не менш символічно і те, що основна творча робота полягає якраз у виготовленні кліше, яке, в свою чергу, є лиш інструментом для створення самого зображення. Тобто основна творча робота майстра залишається невидимою нікому, окрім майстра.

Бриндіков вбачає у деревориті сучасне відновлення давнього мистецтва: «Поєднуючи народну гравюру з вибійкою (декорування тканини шляхом відбивання на полотні різноманітних візерунків та орнаментів за допомогою спеціальних дерев’яних кліше) на домотканому полотні, я сподіваюсь, що вдасться вдихнути нове життя в несправедливо забуті давні техніки».

На питання, яка саме робота у цій виставці для нього найдорожча, майстер відповів: «Найдорожча, мабуть, та, котра ще не зроблена. Зупинка в розвитку для митця – це деградація. От навіть сьогодні – після завершення монтажу виставки я зрозумів, що зараз би все робив по-іншому».

Галерея сучасного сакрального мистецтва Iconart знаходиться за адресою: Львів, вулиця Вірменська 26. А відкрита вона з 12.00 до 1900 щодня, окрім понеділка.

Про це повідомили сьогодні, 9 червня, на порталі «РІСУ – Релігійно-інформаційна служба України».

dailylviv.com

Коментарі(0)

До теми