У Львові демонструють найдавніші в Україні ікони «Різдво Христове»

12:48 8 січня 2019 р.


Фото: day.kyiv.ua

Жодна інша тема Євангельської історії не отримала в українському іконописі такого розмаїття іконографічних варіантів і творчих інтерпретацій, як «Різдво Христове»

Про це «Дню» розповіла київському часописі «День» завідувачка відділу давньоукраїнського мистецтва Національного музею у Львові імені Андрея Шептицького Марія Гелитович, яка також зазначила: «Розглянути цю подію на конкретних пам'ятках можливо лише від кінця XV століття. «І то на прикладі одного епізоду – сценки з ікони «Воздвиження Чесного Хреста» зі Здвиження (територія Польщі, Лемківщина). А послідовніше ця тема розгортається в іконах вже з XVІ століття».

Марія Гелитович запевнила: «В колекції Національного музею у Львові небагато ікон «Різдво Христове». Це свято входило у цикл основних дванадцятьох празників року, а ікони – у празниковий ряд іконостасу. У нас празникові ікони є зі середини XVI століття. Маємо кілька комплексів ікон, де присутнє «Різдво Христове». Відповідно, є можливість побачити, як змінювалася ця іконографія у XVI, а особливо – у XVII столітті. Також маємо велику гарну храмову ікону зі Старосамбірського району Львівської області, і це – також раритет, бо церков Різдва Христового не є багато». 

dailylviv.com

До теми

08:45 13 жовтня 2021 р.

Де шукати замовлення в 2021 році?

Для пошуку завдань у 2021 році можна скористатися спеціалізованими відкритими, напівзакритими і закритими біржами контенту, а також універсальними платформами для фрілансерів.

Рубрика: Культура

09:53 12 жовтня 2021 р.

У Львові вирішують, що робити зі скульптурою скорботного Христа на усипальниці Боїмів (відео)

Реставратори досліджують скульптуру скорботного Христа на родинній усипальниці Боїмів. За результатами досліджень буде визначено, де реставруватимуть скульптуру: на місці чи у реставраційних майстернях.

Рубрика: Культура

17:10 11 жовтня 2021 р.

Вісім приводів подарувати 101 троянду

Букети троянд - найпопулярніші і найзатребуваніші композиції, які не затримуються надовго на полках в квіткових крамницях і онлайн магазинах.

Рубрика: Культура

ВІДЕОКАНАЛ

Прес-клуб-ГІТ Доступні кредити 5-7-9% на Львівщині

Рубрика: Економіка

100 днів ринку землі у Львівській області

Рубрика: Економіка

Маркетплейс для провайдерів, влади та ГО

Рубрика: Освіта і наука

Йосиф Ситник, заступник голови ЛОО ВО "Свобода", про політичні кулуари

Рубрика: Політика

Депутат ЛМР Сергій Івах про комунальне майно і не тільки

Рубрика: Політика

Всі відео розділу