У Львові буде інклюзивна сенсотека

17:20 13 листопада 2019 р.


Фото: city-adm.lviv.ua

У Львові відкриють унікальний інклюзивний бібліотечний простір – сенсотеку

Про це повідомили в середу, 13 листопада, у Львівській міськраді, де також розповіли, що сенсотека в бібліотеці-філії №18 на вулиці Самчука (№22) буде «надихаючии проектом ревіталізації бібліотечного простору у Львові». Це перший в Україні проект, який орієнтований на людей з інвалідністю та їхню інтеграцію в суспільство шляхом проведення спеціальних спільних заходів, відповідного облаштування, маркування простору та технічного забезпечення.

Заступник міського голови з питань розвитку Андрій Москаленко зазначив: «У межах програми «Львів 2020» у нас є чітке завдання, щоб наші бібліотеки здійснили трансформацію у медіатеки. Йдеться про зручність, про комфортні умови для усіх мешканців Львова. Кожна бібліотека маю свою історію, яку ми враховуєм в сучасних проектах».

Чиновник також запевнив:«Бібліотеки стають громадськими центрами для зустрічей. До кінця цього року ми ставимо пріоритет завершити роботи на чотирьох об’єктах –сенсотеці, медіа теці «Під Високим Замком» на вулиці Хмельницького, бібліотеку-філію №37 на вулиці Миколайчука й бібліотеку-філію №31 на вулиці Шевченка».

У 2016-2019 роках на ремонтні роботи в приміщенні майбутньої сенсотеки використали 2,5 млн. гривень. Для сенсотеки закуплене спеціалізоване обладнання, серед якого відеозбільшувач для читання та принтер шрифтом Брайля на суму 287 500 гривень.

Керівник управління культури ЛМР Наталія Бунда розповіла: «Ця бібліотека буде унікальною тим, що матиме спеціалізоване обладнання для незрячих та людей з вадами зору. Ідея зробити сенсотеку на базі цієї бібліотеки є не випадковою, адже тут неподалік є школа для дітей, які не бачать. Це була ідея громадськості, яку ми радо підтримали. Весь дизайн, інтер’єр пов'язаний з інклюзією: відповідне ознакування, спеціалізована плитка, великий простір. Ми вже купили для сенсотеки принтер, який друкуватиме шрифтом Брайля. Ми вже на завершальний стадії ремонтних робіт, які до кінця року будуть завершені. На початку наступного року закуповуємо всі меблі, весь інвентар і робитимемо відкриття»

Як інформував «ЩЛ», у Львові створять також культурно-розважальний кінопростір.

dailylviv.com

До теми

10:31 21 червня 2021 р.

У храмі Львова виставили ікону з часточками крові Івана Павла ІІ

Сьогодні, 21 червня, у храмі Різдва Пресвятої Богородиці у Львові виставили до почитання ікону з мощами святого Папи Івана Павла ІІ. Помолитися перед образом можна буде до 26 червня.

Рубрика: Культура

20:45 20 червня 2021 р.

В австрійських стайнях на Львівщині відбувся культурно-дипломатичний захід

19 червня у Судовій Вишні, що неподалік Львова, відбувся культурно-дипломатичний захід під назвою «Леся – 150. Мрійниця, вершниця». Його головна ідея: показати постать поетеси Лесі Українки через призму її грузинського десятилітнього періоду життя і творчості.

Рубрика: Культура

ВІДЕОКАНАЛ

Прес-клуб-ГІТ Конкурс на шкільне загальнонаціональне велике об’єднавче меню

Рубрика: Економіка

Уряд Прайд №5488

Рубрика: Політика

Фортецю у Миколаєві віддають під кар'єр

Рубрика: Культура

Акція протесту малих підприємців проти компанії Інтергал-Буд

Рубрика: Економіка

Винниківське озеро: схема крадіжки

Рубрика: Кримінал

Всі відео розділу