У Львові буде інклюзивна сенсотека

17:20 13 листопада 2019 р.


Фото: city-adm.lviv.ua

У Львові відкриють унікальний інклюзивний бібліотечний простір – сенсотеку

Про це повідомили в середу, 13 листопада, у Львівській міськраді, де також розповіли, що сенсотека в бібліотеці-філії №18 на вулиці Самчука (№22) буде «надихаючии проектом ревіталізації бібліотечного простору у Львові». Це перший в Україні проект, який орієнтований на людей з інвалідністю та їхню інтеграцію в суспільство шляхом проведення спеціальних спільних заходів, відповідного облаштування, маркування простору та технічного забезпечення.

Заступник міського голови з питань розвитку Андрій Москаленко зазначив: «У межах програми «Львів 2020» у нас є чітке завдання, щоб наші бібліотеки здійснили трансформацію у медіатеки. Йдеться про зручність, про комфортні умови для усіх мешканців Львова. Кожна бібліотека маю свою історію, яку ми враховуєм в сучасних проектах».

Чиновник також запевнив:«Бібліотеки стають громадськими центрами для зустрічей. До кінця цього року ми ставимо пріоритет завершити роботи на чотирьох об’єктах –сенсотеці, медіа теці «Під Високим Замком» на вулиці Хмельницького, бібліотеку-філію №37 на вулиці Миколайчука й бібліотеку-філію №31 на вулиці Шевченка».

У 2016-2019 роках на ремонтні роботи в приміщенні майбутньої сенсотеки використали 2,5 млн. гривень. Для сенсотеки закуплене спеціалізоване обладнання, серед якого відеозбільшувач для читання та принтер шрифтом Брайля на суму 287 500 гривень.

Керівник управління культури ЛМР Наталія Бунда розповіла: «Ця бібліотека буде унікальною тим, що матиме спеціалізоване обладнання для незрячих та людей з вадами зору. Ідея зробити сенсотеку на базі цієї бібліотеки є не випадковою, адже тут неподалік є школа для дітей, які не бачать. Це була ідея громадськості, яку ми радо підтримали. Весь дизайн, інтер’єр пов'язаний з інклюзією: відповідне ознакування, спеціалізована плитка, великий простір. Ми вже купили для сенсотеки принтер, який друкуватиме шрифтом Брайля. Ми вже на завершальний стадії ремонтних робіт, які до кінця року будуть завершені. На початку наступного року закуповуємо всі меблі, весь інвентар і робитимемо відкриття»

Як інформував «ЩЛ», у Львові створять також культурно-розважальний кінопростір.

dailylviv.com

До теми

19:01 27 червня 2022 р.

10-річний херсонець організував співочий тур Яворівським районом і зібрав 40 тис грн для ЗСУ

Сьогодні, начальник Яворівської РВА Ярослав Коминський нагородив юного співака з Херсонщини - Зарічного Максимка Сергійовича, який організовує благодійні концерти у Яворівському районі на підтримку Збройних сил України.

Рубрика: Культура

17:40 24 червня 2022 р.

Львівські митці у Нью-Йорку на Манхеттені показали новий вид мистецтва

Львівські митці Олег та Олександр Денисенки через свою творчість закликають світ звернути увагу на війну в Україні. Вони представили на міжнародній арені новий вид мистецтва – гесографію. Це інноваційне поєднання прийомів скульптури, гравюри та живопису. Виставку уже представили у Нью-Йорку на Манхеттені.

Рубрика: Культура

ВІДЕОКАНАЛ

Прес-клуб-ГІТ Гола правда за лаштунками театру опери і балету у Львові

Рубрика: Культура

Молодь і тютюн: ситуація у Львові

Рубрика: Освіта і наука

БФ викупить для громади стадіон Торпедо

Рубрика: Економіка

Фотовиставка “Євромайдан у Донецьку

Рубрика: Політика

Звіт депутатів Львівської обласної ради від фракції Народного Руху України

Рубрика: Політика

Всі відео розділу