У Львівському театрі опери й балету відбулася прем’єра «Попелюшки»

17:45 28 грудня 2015 р.


Фото: Львівський національний академічний театр опери й балету імені Соломії Крушельницької

Нове прочитання казки здійснили режисер Галина Воловецька, диригент Ірина Стасишин і художники Олег Герич, Юрій Манько й Мар’яна Громиш.

У Львівському національному академічному театрі опери й балету імені Соломії Крушельницької відбулася прем’єра «Попелюшки», яка стала подарунком дітворі до Новорічних свят. Якщо порівнювати казки з «перлинами», то «Попелюшка» Антоніо Спадавеккіа обов’язково заблищала б у сяючому намисті, яке вибрала мила дівчинка, збираючись на виставу до театру.

Попелюшка стала символом здійснення високої  мрії, а зробив це вперше французький письменник Шарль Перро. 1697 року він опублікував захопливий твір, по-своєму подавши сюжет казки, яка мала сотні варіантів у фольклорі народів Європи.

Потім її ще інакше тлумачили брати Грімм та інші письменники. За цим сюжетом знімали художні фільми, мультики, здійснювали драматичні вистави, записували аудіокниги.

Серед музичних кінокартин виділялася «Попелюшка» (нею насолоджувалися ще наші бабусі), створена 1947 року. Музику до кінофільму написав Антоніо Спадавеккіа, який через чверть століття знову звернувся до цього твору і створив музичну казку для театру. 

У ній композитор зберіг старі улюблені мелодії й додав нові; трохи змінилося і лібрето, що передбачало контакт артистів із залом. Так виник новий музичний твір для дітей, майже опера, яка 1976 року була поставлена на Львівській сцені.

Нове прочитання «Попелюшки» у Львівській опері здійснили режисер Галина Воловецька, диригент Ірина Стасишин, художники Олег Герич та Юрій Манько й художник костюмів Мар’яна Громиш – під творчим керівництвом головного художника театру Тадея Риндзака; балетмейстер – Сергій Наєнко. Вистава вийшла грайлива, легка, інтерактивна та ажурна.

Останнє випливає зі сценографічної концепції, в основі якої  – витинанка. Ця давня українська декоративна техніка, на якийсь час забута, відродилася в «Попелюшці» водночас монументально і граційно, графічно й веселково.

У спектаклі задіяно понад половину солістів оперної трупи, кожен із яких грає  натхненно й радісно. Одразу пригадуються слова про те, що «для дітей треба творити так, як для дорослих, тільки ще краще».

Під час прем’єри головні ролі виконали: Юлія Лисенко (Попелюшка), Олег Лановий (Принц), Наталія Романю (Фея), Наталія Величко (Мачуха), Вероніка Коломіщева (Злючка), Яна Войтюк (Колючка). Наступні покази вистави відбудуться: 29, 30 і 31 грудня та 3, 5 і 10 січня.

Про це повідомили сьогодні, 28 грудня, в київському часописі «День».

dailylviv.com

До теми

13:56 12 жовтня 2020 р.

Парастас, чин похорону: у Львові повідомили, як прощатимуться з Миколою Петренком

Львів сумує з приводу смерті Миколи Петренка — українського поета, драматурга і публіциста. Сьогодні увечері відбудеться парастас, завтра відомого поета поховають на Личаківському кладовищі.

Рубрика: Культура

ВІДЕОКАНАЛ

Прес-клуб-ГІТ Чому не будують притулок для тварин у Львові

Рубрика: Ситуації і пригоди

Біорезерват "Розточчя", Страдецька гора, річка Верещиця - як врятувати?

Рубрика: Ситуації і пригоди

Гряда: свині не винні

Рубрика: Ситуації і пригоди

Податковий майдан. Версія 3.0. Львів готовий

Рубрика: Економіка

Винниківське озеро: схема крадіжки

Рубрика: Кримінал

Всі відео розділу