У львівському соборі святого Юра виставлено ікону, написану матір’ю Андрея Шептицького

10:24 11 червня 2015 р.


Фото: catholicnews.org.ua

Поклонитися образу Христа Чоловіколюбця й помолитися до нього можна щодня зі 7.00 до 19.00 впродовж червня.

У львівському соборі святого Юра виставлено до вшанування ікону Христа Чоловіколюбця, написану матір’ю Андрея Шептицького. Упродовж червня львів’яни та гості міста мають щодня зі 7.00 до 19.00 можливість поклонитися та помолитися до нього. 

Образ первісно знаходився у храмі  Пресвятої Трійці, поруч із родинним селом Шептицьких – Прилбичі – в селі Брухналь (нині – Тарновиця) в Яворівському районі Львівської області, де в серпні 1865 року був охрещений Роман-Марія-Александр Шептицький – майбутній Митрополит Андрей. А з 1901 року й до сьогодні зберігається в митрополичих палатах. Але, у зв’язку з тим, що червень – місяць прослави Ісуса Христа, а також з нагоди відзначення 150-річчя від дня народження митрополита Андрея, ікону перенесли до почитання у собор, де вона перебуватиме до кінця червня, а потім повернеться на місце.

Унікальність ікони полягає в тому, що її намалювала мати Андрея Шептицького, Софія Фредро, і подарувала синові у 1901 році, коли він став митрополитом. З того часу образ зберігався у митрополичих палатах.

Цікавою є історія самого образу. Першопочатково малюнок зображав Найсвятіше Серце Христове. Однак після 1946 року, достеменно невідомо, з яких причин (чи для того, щоб зберегти образ від знищення, чи у зв’язку з тим, що у східній традиції немає вшанування серця Христового, як це є у західній традиції), художники замалювали серце, зображене на іконі і натомість намалювали на руках у Ісуса ягня.

Таким чином образ отримав назву Христос Пастир. І тільки в 2012 році, коли образ взяли до реставраційної майстерні при монастирі монахів Студійського Уставу у Львові, то після детального обстеження виявили, що під ягням є зображання серця.

Тож ікону повернули до первісного вигляду і тепер назвали як образ Христа Чоловіколюбця. У рік відзначення 150-річного ювілею від Дня народження митрополита Андрея вона є ніби передвісником його народження.

Прес-секретар Львівської архиєпархії УГКЦ і капелан міської ради, отець Павло Дроздяк, розповів: «Через ікону мати митрополита ніби промовляє до всіх нас. Це момент віри і зустрічі Софії Фредро-Шептицької з Богом, бо ця зустріч є особливо видимою через її сина, який став пастором усього українського народу. Почитання цієї ікони сьогодні – дуже символічне предвіщення народження митрополита Андрея. Зараз з усієї України до собору приїжджають матері, щоб помолитися перед образом Христа Чоловіколюбця за своїх синів, які захищають рідну землю».

А науковий співробітник історичного архіву у Львові Оксана Гайова переконана: «На мою думку, образ, намальований Софією Фредро наприкінці 19 ст., дуже подібний до образу Найсвятішого Серця (із зображенням двох променів), який попросила намалювати св. Марія Фаустина Ковальська вже у 1938 році відповідно до об’явлень Ісуса Христа, які вона мала. Це свідчить про велику побожність Софії Фредро, яка на духовному, інтуїтивному рівні, зобразила ще майже за півстоліття до об’явлень саме те, що хотів бачити, відповідно до слів св. Фаустини, сам Ісус Христос».

Про це повідомили сьогодні, 11 червня, «Щоденному Львову», в прес-службі міської ради.

dailylviv.com

До теми

08:42 14 травня 2021 р.

На Львівщині на одну народну артистку стало більше

У Львівському академічному обласному музично-драматичний театрі ім. Ю. Дрогобича (м. Дрогобич) відбувся бенефіс народної артистки України Надії Цибульської, під час якого заступник голови Львівської ОДА Іван Собко вручив актрисі державну нагороду «Народна артистка Україна».

Рубрика: Культура

19:19 13 травня 2021 р.

У Львові на честь Папи Римського Івана Павла ІІ планують перейменувати вулицю і площу

У червні цього року виповнюється 20 років, як Папа Римський Іван Павло ІІ з пастирським візитом відвідав Україну, зокрема Львів. З нагоди цього місто готує програму заходів, серед яких, зокрема, планують перейменувати одну із львівських вулиць, а також площу.

Рубрика: Культура

15:08 12 травня 2021 р.

Світові зірки джазу приїдуть до Львова на Leopolis Jazz Fest 2021

Фестиваль Leopolis Jazz Fest 2021 стане першою великою концертною подією, яка пройде в Україні з початку пандемії. Закордонні артисти, зірки джазу, підтвердили свою готовність приїхати для Львова та чекають на зустріч зі слухачами.

Рубрика: Культура

13:44 12 травня 2021 р.

Андрій Макаревич виступив у Львові з аншлагом

Російський музикант і лідер рок-гурту "Машина часу" Андрій Макаревич відвідав Львів, а також виступив із джазовим проєктом YO5 на відкритому повітрі у клубі FESTrepublic.

Рубрика: Культура

ВІДЕОКАНАЛ

Прес-клуб-ГІТ Презентація проєкту «Порфирій Бажанський. Від рукопису до аудіосеріалу»

Рубрика: Культура

Рейдерське захоплення 1,5 га дороги та приватних ділянок у Давидівській ОТГ

Рубрика: Кримінал

Фортецю у Миколаєві віддають під кар'єр

Рубрика: Культура

Податковий майдан. Версія 3.0. Львів готовий

Рубрика: Економіка

Винниківське озеро: схема крадіжки

Рубрика: Кримінал

Всі відео розділу