У львівському соборі святого Юра виставлено ікону, написану матір’ю Андрея Шептицького

10:24 11 червня 2015 р.

  • 0


Фото: catholicnews.org.ua

Поклонитися образу Христа Чоловіколюбця й помолитися до нього можна щодня зі 7.00 до 19.00 впродовж червня.

У львівському соборі святого Юра виставлено до вшанування ікону Христа Чоловіколюбця, написану матір’ю Андрея Шептицького. Упродовж червня львів’яни та гості міста мають щодня зі 7.00 до 19.00 можливість поклонитися та помолитися до нього. 

Образ первісно знаходився у храмі  Пресвятої Трійці, поруч із родинним селом Шептицьких – Прилбичі – в селі Брухналь (нині – Тарновиця) в Яворівському районі Львівської області, де в серпні 1865 року був охрещений Роман-Марія-Александр Шептицький – майбутній Митрополит Андрей. А з 1901 року й до сьогодні зберігається в митрополичих палатах. Але, у зв’язку з тим, що червень – місяць прослави Ісуса Христа, а також з нагоди відзначення 150-річчя від дня народження митрополита Андрея, ікону перенесли до почитання у собор, де вона перебуватиме до кінця червня, а потім повернеться на місце.

Унікальність ікони полягає в тому, що її намалювала мати Андрея Шептицького, Софія Фредро, і подарувала синові у 1901 році, коли він став митрополитом. З того часу образ зберігався у митрополичих палатах.

Цікавою є історія самого образу. Першопочатково малюнок зображав Найсвятіше Серце Христове. Однак після 1946 року, достеменно невідомо, з яких причин (чи для того, щоб зберегти образ від знищення, чи у зв’язку з тим, що у східній традиції немає вшанування серця Христового, як це є у західній традиції), художники замалювали серце, зображене на іконі і натомість намалювали на руках у Ісуса ягня.

Таким чином образ отримав назву Христос Пастир. І тільки в 2012 році, коли образ взяли до реставраційної майстерні при монастирі монахів Студійського Уставу у Львові, то після детального обстеження виявили, що під ягням є зображання серця.

Тож ікону повернули до первісного вигляду і тепер назвали як образ Христа Чоловіколюбця. У рік відзначення 150-річного ювілею від Дня народження митрополита Андрея вона є ніби передвісником його народження.

Прес-секретар Львівської архиєпархії УГКЦ і капелан міської ради, отець Павло Дроздяк, розповів: «Через ікону мати митрополита ніби промовляє до всіх нас. Це момент віри і зустрічі Софії Фредро-Шептицької з Богом, бо ця зустріч є особливо видимою через її сина, який став пастором усього українського народу. Почитання цієї ікони сьогодні – дуже символічне предвіщення народження митрополита Андрея. Зараз з усієї України до собору приїжджають матері, щоб помолитися перед образом Христа Чоловіколюбця за своїх синів, які захищають рідну землю».

А науковий співробітник історичного архіву у Львові Оксана Гайова переконана: «На мою думку, образ, намальований Софією Фредро наприкінці 19 ст., дуже подібний до образу Найсвятішого Серця (із зображенням двох променів), який попросила намалювати св. Марія Фаустина Ковальська вже у 1938 році відповідно до об’явлень Ісуса Христа, які вона мала. Це свідчить про велику побожність Софії Фредро, яка на духовному, інтуїтивному рівні, зобразила ще майже за півстоліття до об’явлень саме те, що хотів бачити, відповідно до слів св. Фаустини, сам Ісус Христос».

Про це повідомили сьогодні, 11 червня, «Щоденному Львову», в прес-службі міської ради.

dailylviv.com

Коментарі(0)

До теми

11:33 20 травня 2020 р.

Лише у серпні-вересні Львів дозволить події до 100 осіб. Але - на відкритому просторі

Львівська міська рада напрацювала шість етапів відновлення проведення подій у нашому місті та окремий протокол, якого мають дотримуватись всі організатори заходів.

Рубрика: Культура

ВІДЕОКАНАЛ

Прес-клуб-ГІТ Захист інформполя України від РФ

Рубрика: Політика

Україномовні медіа в Україні

Рубрика: Політика

Заборони у законопроєкті №2693 "Про медіа"

Рубрика: Політика

Провали Президента за перший рік

Рубрика: Політика

Свобода слова. Правдивого чи й брехливого?

Рубрика: Політика

Всі відео розділу