У львівському Палаці мистецтв – виставка про Майдан «Кольори волі»

12:23 8 серпня 2014 р.

  • 0


Фото: Ольга Швед / «Газета по-українськи»

Художники з Києва Марія Діордічук та Єгор Стрєлков творили ці картини в лютому в столиці України під обстрілом.

8 серпня у львівському Палаці мистецтв відкрили виставку «Кольори волі» київських художників Марії Діордічук і Єгора Стрєлкова. Усі 12 картин художниця малювала просто неба у лютому під час подій на Майдані.

Після Майдану художники показували свою у виставку у Європейських країнах. Митці побувати в Естонії, Фінляндії, Данії, Швеції та Італії. Роботи художниця називає «живописною документальною хронікою», а себе «військовою художницею».

«Працювати було складно на вулиці. Малювала лише акриловими фарбами, вони єдині, що витримували низькі температури, писала чистими кольорами бо не мала можливості їх змішувати, мазок замерзав. 14 лютого в мороз відморозила ліву руку, бо працювати в рукавичках було дуже незручно. Бувало, що поряд зривалися гранати. Було чути стрілянину, кидали коктейлі Молотова», – розповідає Марія.

На картині «Пращур» художниця зобразила козака, схожого на Михайла Гаврилюка, який переніс тортури від бійців «Беркуту». Першу роботу під назвою «Очікування» художниця намалювала 19 лютого. На ній – штурми вулиці Грушевського, барикади, палаючі шини.

Саме тоді бійцями вівся активний обстріл світлошумовими гранатами майданівців. Під час написання картини, художницю зачепили осколки гранати.

«Вдарило у плечі лівої руки. Я тоді була не впевнена, що зможу колись малювати. На щастя, все закінчилося добре», – каже Марія У Європі роботи виставляли у приміщеннях посольств, в українських громадах.

Про це розповідає сьогодні, 8 серпня львівський кореспондент київської «Газети по-українськи» Ольга Швед.

dailylviv.com

Коментарі(0)

До теми

10:15 13 грудня 2019 р.

У Львові влаштують Андріївські вечорниці

У п’ятницю, 13 грудня, в Львівському палаці мистецтв відбудуться Андріївські вечорниці з традиційними ворожіннями, забавами та запальною етновечіркою.

Рубрика: Культура

14:30 12 грудня 2019 р.

2020-й буде у Львові «Роком культури»

2020 рік стане «Роком культури» у Львові – першим кроком для цього стало підтримання на сьогоднішній сесії міської ради ухвали «Про затвердження Програми «Львів 2020: Фокус на культуру».

Рубрика: Культура

13:07 12 грудня 2019 р.

У Львові пропонують винести різдвяний дідух 24 грудня, а не 6-го січня

У Львові пропонують винести різдвяний дідух 24 грудня - як символічний перехід до спільної зі світом дати святкування Різдва Христового Розпочати перехід на проведення основних тематичних подій святкування Різдва не тільки у січні. Також організувати культурні, освітні, розважальні заходи, надсилати офіційні вітальні листи, присвячені Різдву Христовому, саме до 25 грудня.

Рубрика: Культура