У Львівському палаці мистецтв відкриється виставка «На Романа іменини» | Новини Львова

У Львівському палаці мистецтв відкриється виставка «На Романа іменини»

09:40 1 грудня 2018 р.

  • 0


Фото: oblrada.lviv.ua

У суботу, 1 грудня, о 14.00у Львівському палаці мистецтв відкриється виставка «На Романа іменини», якою розпочнеться реалізація проекту «Зимові святкові містерії у Палаці мистецтв. Від Романа до Івана».

Зиму по-мистецьки відкриватимуть у Львові шестеро Романів – Роман Дмитрик, Роман Зьомко, Роман Яців, Роман Опалинський, Роман Зілінко, Роман Хрущ. Митці запропонують до огляду «свіжі» твори, підсумовуючи свій творчий рік.

Куратор виставки, майстер художнього скла Роман Дмитрик, розповів: «Цю виставку ми присвячуємо першому та багаторічному директорові Львівського палацу мистецтв – Роману Наконечному. Саме він згуртовував при Палаці цікавих людей, поетів, художників, митців. Саме він започаткував тут чимало проектів, які з року в рік ставали все цікавішими».

Роман Олексійович Наконечний (1997-2008) – перший та багатолітній директор Палацу мистецтв, заслужений працівник культури України, великий шевченколюб. Саме з його ініціативи організовувалися щорічні художні виставки «Осінній салон «Високий замок» - конкурс на кращий мистецький твір року (цього року був – двадцять другий).

1998 року Роман Наконечний запровадив у Львівському палаці мистецтв відтворення дійства Йорданської «Яблуневої ялинки». Традиція на Йордан нести до церкви яблуневу сосну народилася в 1920 роках в селі Гусакові в Мостийському районі, де провів своє дитинство Роман Олексійович.

Напередодні Йорданських свят працівники Львівського палацу мистецтв наряджали найкращими червонобокими яблуками ялинку і 19 січня у День Святого Водохреща, священик окроплював ялинку свяченою водою. Чоловіки запрошували до танцю свою обранницю, дарували їй куплене яблуко (платить, хто скільки може. Це був добровільний внесок у фонд підтримки і розвитку Музею Тараса Шевченка.

Про це повідомили в прес-службі Львівської обласної ради.

dailylviv.com

Коментарі(0)

До теми

20:40 5 липня 2020 р.

На найдавнішому експонаті у музеї під відкритим небом замінять 50 тис ґонт

У Музеї народної архітектури і побуту ім. К. Шептицького розпочались реставраційні роботи із заміни ґонти на храмі Премудрості Божої. Підготовка до цих робіт тривала декілька років, а вже за кілька місяців церква буде мати оновлений вигляд.

Рубрика: Культура

23:22 3 липня 2020 р.

Яворівська забавка та яворівський пиріг до кінця року можуть потрапити до реєстру нематеріальної культурної спадщини України та ЮНЕСКО

Львівська ОДА ініціювала присвоєння статусу нематеріальної культурної спадщини яворівській забавці та яворівському пирогу.

Рубрика: Культура

19:17 3 липня 2020 р.

Міський голова Львова порушив масковий режим і може бути оштрафований

Це сталося під час зустрічі міського голови Львова Андрія Садового у Ратуші зі знімальною групою фільму за романом Кузьми Скрябіна «Я, „Побєда“ і Берлін» (на світлині).

Рубрика: Культура

Останні новини

8 липня у Львові припинять подачу води до частини Шевченківського району

У Львові цілий тиждень перевірятимуть кінотеатри, театри, дитячі садочки, спортивні школи

Держгеокадастр активно збирає відомості про земельні ділянки

Громадяни України віком 18-19 років на строкову військову службу можуть піти лише за власним бажанням

Громадянам України знову треба доводити мету подорожі за кордон

Всі новини Львова та області

ВІДЕОКАНАЛ

Прес-клуб-ГІТ У Львові та Кропивницькому розкритикували законопроєкти «Про медіа» за нечітке визначення статусу журналіста

Рубрика: Політика

Зарплати для комунальників Львова

Рубрика: Політика

Заборони у законопроєкті №2693 "Про медіа"

Рубрика: Політика

Владислав Орлов виграв суд у Львові

Рубрика: Економіка

Свобода слова. Правдивого чи й брехливого?

Рубрика: Політика

Всі відео розділу