У львівському Палаці мистецтв експонують «Особливу виставку»

21:28 30 липня 2016 р.


Фото: надали організатори виставки

На огляд публіки представлено 80 картин і 20 фоторобіт особливих митців зі Стрия й Дрогобича.

У Львові презентували «Особливу виставку». Ідеться про експозицію з робіт художників-аматорів та фотографів-аматорів з особливими потребами, що її розгорнуто у Палаці мистецтв. Організатори – працівники Міжнародного благодійного фонду «Карітас України», також центру «Емаус», майстерні «Сузір’я Оріоне», спільноти «Віра і Світло» та агентства «Корпус Миру», – називають виставку «теплим проектом про мистецтво без обмежень».

На огляд публіки представлено 80 картин і 20 фоторобіт особливих митців зі Стрия й Дрогобича. Всі твори створювалися спеціально для цієї виставки в арт-майстернях. Копітка і напружена робота тривала понад чотири місяці, а наставляли майбутніх експонентів професійні художники – Дарина Мисак-Ткач та Ігор Мельник, які, звичайно ж, спочатку  ознайомили особливих учнів з техніками та матеріалами.  

Національний координатор проекту роботи з людьми з особливими потребами Карітасу України Людмила Сухарєва розповіла: «Розпочався проект арт-терапії для людей з особливими потребами ще кілька років тому. Тоді особливим діткам допомагали реалізувати себе художники-волонтери Остап Лозинський, Мар’ян Пиріг, Ольга Кравченко та Євгенія Рябчун. Ми й гадки не мали, що це сягне такого рівня. Арт-терапія – одна з найдієвіших практик роботи, яка розкриває внутрішній потенціал людей з особливими потребами, дає можливість виразити себе, передати свої емоції та зрозуміти їх. На мистецьких заняттях наші підопічні розкриваються наче квіти».

Організатори проекту особливо наголошують на тому, що в кожну картину вкладено набагато більше праці, ніж здається спочатку. Річ у тому, що люди з особливими потребами вимушені докладати неабияких зусиль майже до кожної своєї дії. «Доїхати до соціального центру громадським транспортом, порозумітись із продавцем в магазині, постійно опановувати емоції, працювати над власним терпінням і посидючістю – це щоденна внутрішня робота особливих художників, це їхня боротьба за особистісний розвиток», – говорять координатори проекту. І додають, що створені власноруч роботи стали великою перемогою особливої молоді над собою.

Оглянути «Особливу виставку» у львівському Палаці мистецтв на вулиці Коперника, 17 можна до кінця серпня. Про це повідомили сьогодні, 30 липня, в київському часописі «День». А «Щоденний Львів» уже інформував про цю експозицію в публікації «У Львові відкрили «Особливу виставку».

dailylviv.com

До теми

18:23 2 березня 2021 р.

У Львові директора Музею народної архітектури і побуту оберуть на конкурсі

Керівник Музею народної архітектури і побуту у Львові імені К. Шептицького Роман Назаровець прийняв рішення перейти на інше місце праці. Виконувачем обов’язків керівника музею буде заступник директора Сергій Ципишев.

Рубрика: Культура

14:30 24 лютого 2021 р.

У львівських медіа – найвищий показник гендерної чутливості: результати лютневого моніторингу

У лютому 2021 року розпочалася чергова хвиля гендерного моніторингу медіа 24 областей України.Під час першого етапу моніторингу, який відбувся 8-14лютого 2021 року, експертна група Львівського прес-клубу проаналізувала матеріали десятьох регіональних медіа Львівщини –чотирьох друковані видань («Високий замок», «Експрес», «Львівська пошта», «Ратуша») і шести інтернет-видань («Вголос», «Гал-інфо», «Дивись.info», «Zaxid.net», «Львівський портал», «Твоємісто»). Загальна кількість проаналізованих матеріалів – 2088 (184 – у друкованих, 1904 – в онлайн-медіа).

Рубрика: Культура

10:48 24 лютого 2021 р.

Мед!: у Львові відкрили мистецький проєкт з дзижчанням бджіл

У львівській галереї «Зелена канапа» представили проєкт художниці, дизайнерки і викладачки Олени Жеребецької «МЕД!». До створення цієї виставки художницю надихнув минулорічний тотальний карантин, весна і бджола.

Рубрика: Культура

ВІДЕОКАНАЛ

Прес-клуб-ГІТ Паркувальний рекет у Львові: як захиститися

Рубрика: Ситуації і пригоди

Знущання над тваринами на Львівщині

Рубрика: Ситуації і пригоди

Фортецю у Миколаєві віддають під кар'єр

Рубрика: Культура

Податковий майдан. Версія 3.0. Львів готовий

Рубрика: Економіка

Винниківське озеро: схема крадіжки

Рубрика: Кримінал

Всі відео розділу