У Львівській національній академії мистецтв відкрили власну галерею

09:05 26 березня 2015 р.


Фото: Павло Паламарчук / «День»

Сучасно обладнана галерея на вулиці Кубійовича, 38 покликана стати повноцінним осередком культурно-мистецького життя міста й бути своєрідним інкубатором авторських проектів студентів та випускників академії.

У Львові відкрили нову галерею. Місце розташування «новоспеченого» арт-простору –  Львівська національна академія мистецтв на вулиці Кубійовича, 38, і це мистецький простір, створений з метою підтримки творчих ініціатив студентської молоді.

Сучасно обладнана галерея повинна стати повноцінним осередком культурно-мистецького життя міста, залучити громадськість Львова і, насамперед, бути своєрідним інкубатором авторських проектів студентів і випускників академії. «Ніяких жанрових, стилістичних чи інших обмежень до творчих реалізацій! Мета – створити максимально комфортну платформу для втілення ідей молодого мистецького середовища», – говорили на відкритті галереї керівники вишу. 

Отож тепер студенти зможуть влаштовувати у власній галереї навіть персональні виставки. «Найголовніше, що галерея створена для наших студентів – для них ми живемо, для них ми тут є. Роботи професури тут не експонуватимемо. Адже найголовніший у навчальному процесі хто? Студент!», – наголосив ректор Львівської національної академії мистецтв Андрій Бокотей.

Робота галереї розпочалася сьогодні – зі збірної виставки найкращих студентських робіт, репрезентованих усіма кафедрами. Виставка має на меті продемонструвати специфіку львівської вищої мистецької школи, яка акумулює місцеві художні традиції, базується на принципах академізму, європейської художньої освіти та апелює до тенденцій світового мистецького процесу.

Монументальний живопис, скульптура, реставрація творів мистецтва, сакральне мистецтво, кераміка, скло, метал, текстиль, графіка, дизайн інтер’єрів та одягу тощо засвідчують присутність у ЛНАМ не лише традиційних, а й інноваційних практик, які часто перебувають на межі декоративно-прикладного, образотворчого мистецтва та дизайну. Про це повідомили сьогодні, 26 березня, в київській газеті «День».

dailylviv.com

До теми

13:37 4 березня 2021 р.

Володимиру Івасюку - 72, на цвинтар прийшли львів'яни

Сьогодні, 4 березня, виповнюється 72 роки від дня народження композитора, поета, лауреата Національної премії України імені Тараса Шевченка, Героя України Володимира Івасюка. У Львові на Личаківському кладовищі спільною молитвою та покладанням квітів вшанували пам’ять видатного композитора.

Рубрика: Культура

18:23 2 березня 2021 р.

У Львові директора Музею народної архітектури і побуту оберуть на конкурсі

Керівник Музею народної архітектури і побуту у Львові імені К. Шептицького Роман Назаровець прийняв рішення перейти на інше місце праці. Виконувачем обов’язків керівника музею буде заступник директора Сергій Ципишев.

Рубрика: Культура

14:30 24 лютого 2021 р.

У львівських медіа – найвищий показник гендерної чутливості: результати лютневого моніторингу

У лютому 2021 року розпочалася чергова хвиля гендерного моніторингу медіа 24 областей України.Під час першого етапу моніторингу, який відбувся 8-14лютого 2021 року, експертна група Львівського прес-клубу проаналізувала матеріали десятьох регіональних медіа Львівщини –чотирьох друковані видань («Високий замок», «Експрес», «Львівська пошта», «Ратуша») і шести інтернет-видань («Вголос», «Гал-інфо», «Дивись.info», «Zaxid.net», «Львівський портал», «Твоємісто»). Загальна кількість проаналізованих матеріалів – 2088 (184 – у друкованих, 1904 – в онлайн-медіа).

Рубрика: Культура

ВІДЕОКАНАЛ

Прес-клуб-ГІТ Паркувальний рекет у Львові: як захиститися

Рубрика: Ситуації і пригоди

Знущання над тваринами на Львівщині

Рубрика: Ситуації і пригоди

Фортецю у Миколаєві віддають під кар'єр

Рубрика: Культура

Податковий майдан. Версія 3.0. Львів готовий

Рубрика: Економіка

Винниківське озеро: схема крадіжки

Рубрика: Кримінал

Всі відео розділу