У Львівській національній академії мистецтв відкрили власну галерею

09:05 26 березня 2015 р.


Фото: Павло Паламарчук / «День»

Сучасно обладнана галерея на вулиці Кубійовича, 38 покликана стати повноцінним осередком культурно-мистецького життя міста й бути своєрідним інкубатором авторських проектів студентів та випускників академії.

У Львові відкрили нову галерею. Місце розташування «новоспеченого» арт-простору –  Львівська національна академія мистецтв на вулиці Кубійовича, 38, і це мистецький простір, створений з метою підтримки творчих ініціатив студентської молоді.

Сучасно обладнана галерея повинна стати повноцінним осередком культурно-мистецького життя міста, залучити громадськість Львова і, насамперед, бути своєрідним інкубатором авторських проектів студентів і випускників академії. «Ніяких жанрових, стилістичних чи інших обмежень до творчих реалізацій! Мета – створити максимально комфортну платформу для втілення ідей молодого мистецького середовища», – говорили на відкритті галереї керівники вишу. 

Отож тепер студенти зможуть влаштовувати у власній галереї навіть персональні виставки. «Найголовніше, що галерея створена для наших студентів – для них ми живемо, для них ми тут є. Роботи професури тут не експонуватимемо. Адже найголовніший у навчальному процесі хто? Студент!», – наголосив ректор Львівської національної академії мистецтв Андрій Бокотей.

Робота галереї розпочалася сьогодні – зі збірної виставки найкращих студентських робіт, репрезентованих усіма кафедрами. Виставка має на меті продемонструвати специфіку львівської вищої мистецької школи, яка акумулює місцеві художні традиції, базується на принципах академізму, європейської художньої освіти та апелює до тенденцій світового мистецького процесу.

Монументальний живопис, скульптура, реставрація творів мистецтва, сакральне мистецтво, кераміка, скло, метал, текстиль, графіка, дизайн інтер’єрів та одягу тощо засвідчують присутність у ЛНАМ не лише традиційних, а й інноваційних практик, які часто перебувають на межі декоративно-прикладного, образотворчого мистецтва та дизайну. Про це повідомили сьогодні, 26 березня, в київській газеті «День».

dailylviv.com

До теми

21:21 19 травня 2022 р.

Новонародженим на Львівщині дарують вишиванки

Десятки матерів пораділи сьогодні першим вишитим оберегам їхніх дітей. Вишиванки отримала малеча у Львівському, Червоноградському і Яворівському районах Львівщини.

Рубрика: Культура

ВІДЕОКАНАЛ

Прес-клуб-ГІТ Гола правда за лаштунками театру опери і балету у Львові

Рубрика: Культура

Молодь і тютюн: ситуація у Львові

Рубрика: Освіта і наука

БФ викупить для громади стадіон Торпедо

Рубрика: Економіка

Фотовиставка “Євромайдан у Донецьку

Рубрика: Політика

Звіт депутатів Львівської обласної ради від фракції Народного Руху України

Рубрика: Політика

Всі відео розділу