У Львівській філармонії о 18.00 – «Різдвяне дійство»

12:20 14 січня 2014 р.


Фото: philharmonia.lviv.ua

На його відвідувачів очікують українські колядки, щедрівки й віншування.

Традиційно щороку вже впродовж багатьох років Галицький Академічний камерний хор проведе на Старий новий рік та Маланку у Львівській філармонії концерт колядок, щедрівок і віншувань українських композиторів Миколи Лисенка, Мирослава Скорика, Віктора Камінського, Володимира Павенського, Мирона Дацка, Олександра Яківчука, Миколи Лентовича, Олександра Кошиця. А справжнім святом стане «Різдвяне дійство» на слова Ліни Костенко для хору, солістів та симфонічного оркестру Юрія Алжнєва.

Виконуватимуть його Галицький академічний камерний хор та симфонічний оркестр Оперної студії Львівської національної музичної академії імені Миколи Лисенка. А для тих, кого зацікавлять його подробиці, керівник Галицького Академічного камерного хору, народний артист України Василь Яциняк, розповідає:

«У цьому році у першому відділі звучатиме прем’єрний твір зі симфонічним оркестром оперної студії Львівської національної музичної академії імені Миколи Лисенка. Це новий твір відомого українського композитора з Харкова Юрія Алжнєва «Різдвяне дійство» на слова Ліни Костенко для хору, солістів та симфонічного оркестру. Епіграфом цього концерту і музики є слова нашої славної поетеси Ліни Костенко «Ми є тому, що нас не може бути…». У цьому творі Юрій Алжнєв використовує старовинні колядки, щедрівки, які скомпоновані з поезією Ліни Костенко, яка читатиметься під час виконання твору.

У другому відділенні братиме участь Дитячий зразковий театр української пісні «Джерельце» з Моршина, який довгий час співпрацює з Галицьким академічним камерним хором. «Джерельце» приготували гарні віншування та різдвяний вертеп.

Дійство буде направду цікаве, і Галицький академічний камерний хор запрошує публіку відвідати захід та зберегти атмосферу Різдва на довше. Традиційно звучатимуть українські старовинні та сучасні колядки, щедрівки, віншування українських композиторів Миколи Лисенка, Мирослава Скорика, Віктора Камінського, Володимира Павенського, Мирона Дацка, Олександра Яківчука, Олександра Кошиця. Галицький Академічний камерний хор привітає усіх українців з різдвяними святами заспівавши найвідомішу українську колядку «Щедрик» Миколи Лентовича. Потрібно щоб усі разом розділили на концерті величне свято Маланки. Концерт проведете кандидат мистецтвознавства Оксана Король.

Ідея проведення традиційних різдвяних концертів виникла насамперед, щоб продовжувати традиції наших дідів та предідів, які зв’язані із стародавнями обрядами та прославлення Різдва Христового та народження нашого Спасителя, а хор це продовжує у спосіб академічного концерту. Світла музика колядок, щедрівок та віншувань принесе добро, мир і злагоду на весь наступний рік, а також достаток і благополуччя у кожну оселю. У програмі колядки, щедрівки та віншування».

Вартість квитків – по 40, 60, 80 грн, а продаються вони у касі філармонії (щоденно з 11.00 до 19.00 (235-89-46)) та на ticketclub.com.ua. Абонементи – дійсні. Про це повідомляє Ольга Максим’як із відділу реклами та маркетингу Львівської філармонії (тел.: 0981301061).

dailylviv.com

До теми

11:24 22 січня 2021 р.

У Трускавці за 20 млн грн відновлять зрубну віллу, збудовану без жодного цвяха

Музей Біласа у Трусавці відновлять у межах проєкту «Реставрація пам’ятки архітектури Художнього музею Михайла Біласа» або вілла «Гопляна», який переміг у конкурсі секторальної бюджетної підтримки ЄС.

Рубрика: Культура

16:09 21 січня 2021 р.

Миколаївську фортецю-пам'ятку замислили перетворити на... піщаний кар'єр

Комунальне підприємство Львіської обласної ради “Реставрація замків і палаців Львівщини” підробило документацію на користь приватного замовника - Львівська облдержадміністрація проти цього.

Рубрика: Культура

ВІДЕОКАНАЛ

Прес-клуб-ГІТ Газова петля чи зашморг?

Рубрика: Економіка

У кого купувати дешевий газ

Рубрика: Економіка

Гряда: свині не винні

Рубрика: Ситуації і пригоди

Податковий майдан. Версія 3.0. Львів готовий

Рубрика: Економіка

Винниківське озеро: схема крадіжки

Рубрика: Кримінал

Всі відео розділу