У храмах Львова до 5 липня перебуватиме копія чудотворної ікони Матері Божої Неустанної Помочі

12:23 30 червня 2015 р.

  • 0


Фото: прес-служба Львівської облдержадміністрації

Нині саме її вважають найбільш чудотворною іконою Пресвятої Богородиці.

У неділю, 28 червня, до Львова привезли копію чудотворної ікони Матері Божої Неустанної Помочі. Дослідники вважають, що оригінальну ікону створили ще в ХІІІ столітті у Константинополі за взірцем стародавнього легендарного образу Богоматері Одигітрії (Провідниці). Про це написав євангеліст Лука.

Із 1866 року вона перебуває у храмі святого Альфонса в Римі, при Генеральному Домі Отців Чину Найсвятішого Ізбавителя (ЧНІ, редемптористів). Нині саме її вважають найбільш чудотворною іконою Пресвятої Богородиці, оскільки зафіксовані численні випадки зцілень.

Оригінал ікони невеликого розміру – 52 на 41 см. Її написано на кипарисовій дошці фарбами, розведеними в оливі.

Особливість копії, що прибула до Львова, в тому, що створено її з нагоди 150-ліття дарування ікони редемптористам. Лише минулого тижня її освятив, приклавши до оригіналу, особисто папа Франциск. Особливим є і призначення ікони – паломництво містами України та храмами різних конфесій задля єднання віруючого люду в нинішні нелегкі для нашої держави часи.  

Львів обрали вихідною точкою паломництва, оскільки саме тут розташований осідок української провінції Чину Найсвятішого Ізбавителя. Подорож ікони містом розпочалася 28 червня з найбільшого храму отців-редемтористів у Львові – церкви святого великомученика Йосафата на вулиці Замарстинівській.

Погідного недільного вечора врочиста процесія перенесла святиню до одного з найдавніших храмів Львова – колишнього костелу Марії Сніжної середньовічної німецької громади міста, а нині однойменного з іконою храму, що також перебуває під опікою оо. ЧНІ. Вибір початку паломництва саме у ці дні теж невипадковий – у східній католицькій традиції Матір Божу Неустанної Помочі вшановують у третю неділю після свята Зіслання Святого Духа (що припала цього року на 28 червня), у римо-католиків, натомість, це свято відзначають завжди 27 червня.

На вході до храму молебень відслужив владика Ігор (Возьняк), Архиєпископ і Митрополит Львівський (владика також належить до згромадження редемптористів) у супроводі духівництва УГКЦ та співу чоловічої хорової капели «Дударик». Відтак молитви коло ікони виголосили присутні священики Вірменської апостольської, Римо-католицької та Українських православних Церков.

Після служби ікону внесли до храму та вмістили на тетраподі. Одразу ж по цьому кількатисячна громада вірних розпочала вшанування святині молитовним чуванням.

У Львові ікона перебуватиме до 5 липня. Відвідати її можна буде у храмах різних конфесій.

Про це повідомили сьогодні, 30 червня, «Щоденному Львову», в прес-службі обласної державної адміністрації.

«ЩЛ» уже знайомив із програмою перебування копії ікони Матері Божої Неустанної Помочі у храмах Львова.

dailylviv.com

Коментарі(0)

До теми

11:33 20 травня 2020 р.

Лише у серпні-вересні Львів дозволить події до 100 осіб. Але - на відкритому просторі

Львівська міська рада напрацювала шість етапів відновлення проведення подій у нашому місті та окремий протокол, якого мають дотримуватись всі організатори заходів.

Рубрика: Культура

ВІДЕОКАНАЛ

Прес-клуб-ГІТ Захист інформполя України від РФ

Рубрика: Політика

Україномовні медіа в Україні

Рубрика: Політика

Заборони у законопроєкті №2693 "Про медіа"

Рубрика: Політика

Провали Президента за перший рік

Рубрика: Політика

Свобода слова. Правдивого чи й брехливого?

Рубрика: Політика

Всі відео розділу