У фондах бібліотек Львівщини – 60% радянських і російськомовних книжок

15:02 2 квітня 2014 р.


Фото: radiosvoboda.org

У фондах усіх бібліотек – понад 60% радянських і російськомовних книжок. Причому, над бібліотеками тяжіє заборона надмірного списання фондів, якщо немає їхньої заміни новими книжками.

Про це в ефірі громадського інтернет-телебачення (ГІТ) Львівського прес-клубу сказав Іван Сварник, директор Львівської обласної наукової універсальної бібліотеки.

«Ми пов’язані фондами з комуністичним минулим. На рік отримуємо 1,5-2 тисяч книжок, тоді як фонди налічують 700 тисяч. Змінити цю пропорцію можна лише викинувши 2/3 того, що зберігається в сховища. Воно стоїть мертвим багажем на полицях. 20-ти томник Толстого чи 12-ти томник Достоєвського, наврядчи, читатиме молоде пкоління. А Бажов і Тютчев не є «золотим» фондом навіть російської літератури», - наголсив Іван Сварник.

Хоча ситуація, за словами Івана Сварника, покращується. Раніше російськомовних книжок було 80%.

dailylviv.com

До теми

18:27 24 листопада 2020 р.

Визначено лавреатів обласної премії з літературознавства, образотворчого мистецтва, журналістики, музичного мистецтва, дизайну та народної творчості

На Львівщині обрали найкращі твори та роботи з літературознавства, образотворчого мистецтва, журналістики, музичного мистецтва, дизайну та народної творчості. Обласна премія в галузі культури, літератури, мистецтва, журналістики та архітектури є найвищою премією у Львівській області, найбільш престижною творчою відзнакою за вагомий внесок в українську культуру.

Рубрика: Культура

19:24 9 листопада 2020 р.

За п’ять років можемо її не впізнати: львівський мовознавець розповів, що засмічує українську мову

23 роки поспіль 9 листопада в Україні відзначають День української писемності та мови. Львівський мовознавець, дослідник Тарас Береза розповів про тенденції у мовному середовищі Львівщини та порадив, що читати, аби плекати власну українську.

Рубрика: Культура

ВІДЕОКАНАЛ

Прес-клуб-ГІТ Вибори мера Львова-2020: другий тур

Рубрика: Політика

Біорезерват "Розточчя", Страдецька гора, річка Верещиця - як врятувати?

Рубрика: Ситуації і пригоди

Гряда: свині не винні

Рубрика: Ситуації і пригоди

Податковий майдан. Версія 3.0. Львів готовий

Рубрика: Економіка

Винниківське озеро: схема крадіжки

Рубрика: Кримінал

Всі відео розділу