«ТзОВ «Шоколад» мусить демонтувати конструкції на фасаді будинку на вул. Сербській,3 до 17 жовтня, інакше -суд

20:26 23 вересня 2013 р.

Сьогодні під час пленарного засідання ЛМР начальник управління охорони історичного середовища Лілія Онищенко та голова Галицької районної адміністрації Львова Ірина Чілімова повідомили про те, що розпорядженням голови ГРА власників будинку на вул. Сербській,3 зобов’язали демонтувати декоративні конструкції з фасаду будинку до 17 жовтня. Якщо власники не виконають вимоги, готуватиметься позов до суду.

«Щодо будинку на вул. Сербській, 3, Львівська міська рада діяла в межах чинного законодавства та наданих повноважень. 6 серпня, коли роботи почалися на цьому будинку, складено акт-попередження про припинення самовільних робіт управлінням спільно з ЛКП «Старий Львів». Роботи не були припинені, тому 12 серпня було складено протокол про адміністративне порушення на директора ТзОВ «Шоколад» та скеровано на розгляд адмінкомісії при Шевченківській районній адміністрації. 5 вересня на адмінкомісії в ШРА було накладено адміністративне стягнення на директора ТзОВ «Шоколад» у вигляді штрафу. 18 вересня на засіданні адмінкомісії в
Галицькій РА, куди надійшли всі документи щодо цього будинку, прийнято розпорядження про приведення будинку на вул. Сербській до попереднього стану.
Одночасно, в межах повноважень, наданих управлінню, ми скерували відповідний лист до Міністерства культури, департаменту культурної спадщини та культурних цінностей щодо самовільних робіт на будинку на вул. Сербській,3. Уже 20 вересня  до нас надійшла відповідь, де зазначено, що науково-проектна проектна документація щодо проведення робіт на зазначеному об’єкті не надходила, відповідно, не погоджувалась та дозвіл не надавався. Міністерство рекомендувало невідкладно здійснити
демонтаж конструкцій. Одночасно 20 вересня надійшов припис, який управління  охорони історичного середовища повинно передатичомусь Мережі концептуальних авторських ресторанів «ФЕСТ!», а не ТзОВ «Шоколад», де йдеться про те, що вони вимагають надати їм науково-проектну та дозвільну документацію щодо проведення зазначених робіт», - зазначила Лілія Онищенко, начальник управління охорони історичного середовища.

«Адмінкомісія надіслала до нас всі документи і ми прийняли розпорядження про зобов’язання ТзОВ «Шоколад» повернути фасад до попереднього стану, а саме демонтувати самовільно встановлені технічні декоративні елементи на головному фасаді будівлі. Якщо це не буде виконано, тоді буде підготовлено позовну заяву до суду.
Власники будівлі зобов’язані демонтувати конструкції до 17 жовтня цього року», - повідомила Ірина Чілімова, голова Галицької районної адміністрації.
Водночас міський голова Андрій Садовий зазначив, що в такій ситуації потрібно діяти в межах чинного законодавства.
«Будемо діяти виключно в межах чинного законодавства. По іншому я діяти не буду, незважаючи ні на який тиск, виключно по закону. Є чіткий регламент, є закони України, які регламентують  діяльність, в тому числі і нашу. Ми мусимо користуватись умовами закону. Це питання має бути вичерпане. Даний випадок є унікальним, і я як посадова особа несу  відповідальність адміністративну і кримінальну за будь-які рішення», - зазначив міський голова Львова Андрій Садовий.

Є різне ставлення до історико-архітектурної спадщини у Львові: хтось хоче зберігати і відновлювати її, а хтось - атракційно заробляти на ній.  Більший комерційний успіх сьогодні мають другі. А що від такого "модернізму" залишиться у спадок? Юрій Дубик, архітектор-реставратор, доцент кафедри реставрації та реконструкції архітектурних комплексів НУ "Львівська політехніка", належить до тих, хто захищає самобутність пам'яток львівської архітектури.

dailylviv.com

До теми

11:24 22 січня 2021 р.

У Трускавці за 20 млн грн відновлять зрубну віллу, збудовану без жодного цвяха

Музей Біласа у Трусавці відновлять у межах проєкту «Реставрація пам’ятки архітектури Художнього музею Михайла Біласа» або вілла «Гопляна», який переміг у конкурсі секторальної бюджетної підтримки ЄС.

Рубрика: Культура

16:09 21 січня 2021 р.

Миколаївську фортецю-пам'ятку замислили перетворити на... піщаний кар'єр

Комунальне підприємство Львіської обласної ради “Реставрація замків і палаців Львівщини” підробило документацію на користь приватного замовника - Львівська облдержадміністрація проти цього.

Рубрика: Культура

11:51 19 січня 2021 р.

Водохреща: у Львові на площі Ринок один капелан освятив воду

Зважаючи на карантинні обмеження, цього року у Львові не було традиційного загальноміського освячення води на свято Богоявлення. Однак мешканці, дотримуючись заходів безпеки, можуть упродовж дня прийти на площу Ринок і набрати свяченої води з резервуару — її зранку освятив капелан міської ради отець Павло Дроздяк.

Рубрика: Культура

16:16 18 січня 2021 р.

"Плакальниця": на Личаківському кладовищі споруджують пам’ятник Мирославу Скорику

На Личаківському кладовищі у Львові, розпочали спорудження пам’ятнка композиторові, Герою України Мирославу Скорику. Меморіал планують звести до річниці смерті видатного композитора на місці його поховання.

Рубрика: Культура

ВІДЕОКАНАЛ

Прес-клуб-ГІТ Газова петля чи зашморг?

Рубрика: Економіка

У кого купувати дешевий газ

Рубрика: Економіка

Гряда: свині не винні

Рубрика: Ситуації і пригоди

Податковий майдан. Версія 3.0. Львів готовий

Рубрика: Економіка

Винниківське озеро: схема крадіжки

Рубрика: Кримінал

Всі відео розділу