Триста вокалістів вперше спільно виконали «Щедрик» в аеропорту Львова

17:30 30 грудня 2016 р.


Фото: zik.ua

У п’ятницю, 30 грудня, у залі очікувань львівського аеропорту три сотні професійних вокалістів заспівали найвідомішу у світі українську пісню.

Цей флешмоб влаштували до 100-річчя від дати першого концертного виконання щедрівки. З цієї нагоди шість львівських хорів: мішаний хор студентів Львівське державне музичне училище імені Станіслава Людкевича, його жіночий хор «Дівочі мрії» львівський муніципальний хор «Гомін», заслужена хорова капела України «Боян» імені Євгена Вахнянина, народна хорова капела студентів «Gaudeamus» Національного університету «Львівська політехніка» та хор гарнізонного храму святих Апостолів Петра і Павла злилися в один під керівництвом відомої хормейстера Оксани Долішної.

Для тих, хто по обіді прийшов до аеропорту не для того, аби послухати «Щедрика», флешмоб став справжньою несподіванкою. Адже у якусь мить хористи, співаючи «Щедрика», почали сходитися з різних куточків летовища. Як зазначили у відділі промоції міста Львівської міської ради, мистецька акція такого масштабу в аеропорту міста відбулася вперше.

Про це повідомили сьогодні, 30 грудня, в Західній інформаційній корпорації, де також нагадали, що рівно 100 років тому хор Київського університету вперше виконав «Щедрика». Музику до тексту цієї давньої колядки написав Микола Леонтович. Українські емігранти привезли «Щедрика» до США. У 1921 році він вперше зазвучав у Карнеґі-Холі в Нью-Йорку, а вже у 1936 створили американську версію щедрівки – «Carol of the Bells». З того часу «Щедрик» розійшовся світом і був перекладений різними мовами. 

dailylviv.com

До теми

12:45 27 січня 2021 р.

Народні доми у горах Львівщини перетворюють на туристичні етнофолькцентри

У південній частині Самбірського району у селах Лімна (Турківської громади) і Бітля (Боринської громади) реконструюють Народні доми. Це стало можливим за ініціативи Львівської обласної державної адміністрації і за «Програмою секторальної підтримки ЄС. Львівщина».

Рубрика: Культура

ВІДЕОКАНАЛ

Прес-клуб-ГІТ Газова петля чи зашморг?

Рубрика: Економіка

У кого купувати дешевий газ

Рубрика: Економіка

Гряда: свині не винні

Рубрика: Ситуації і пригоди

Податковий майдан. Версія 3.0. Львів готовий

Рубрика: Економіка

Винниківське озеро: схема крадіжки

Рубрика: Кримінал

Всі відео розділу