«Старгород»: замість чеської пивоварні – російський трактир

12:27 8 листопада 2013 р.

  • 11

«Старгород» у Львові позиціонує себе як мережа чеських пивоварень, хоча за стилістикою і кухнею він більше подібний до російського трактиру.

Як театр з вішака, "Старгород" починається з живої реклами, яка їздить забрукованими вулицями давнього Львова уквітчаним штучними квітами возом під акомпанемент російської попси. А закінчується – вульгарними сувенірами свиней, які у вітрині привселюдно спарюються, що їх продають біля гардеробу разом із коментарем «20 хвилин справжнього».

Бізнес-ланч у «Старгороді», як попереджає меню, триває суворо за розкладом – з 12 до 15 години і подають його швидко – за 20 хвилин. Так тут декларують цю послугу і так є тут насправді. «Пакет» бізнес-ланчу клієнтові дозволяють скомпонувати самому - як піцу чи кубики лего. Можна економно взяти салат і суп за 29 грн, а можна пообідати сповна – з салатом, супом, гарячою стравою і ще свинячим коліном - на всі 159 грн. 

Але як показує емпірично-смаковий досвід експертів «Щоденного Львова», які зупинилися на варіанті гарячої страви і салату, бізнес-ланч – не найкраще замовлення у цьому закладі. У середу подавали суп «з потрохами» (мовою меню). Хоча українською мало би бути «з тельбухами», полядвицю з сиром і запеченою картоплею. Однак замість апетитно розписаних у меню страв, офіціантка принесла сухий, ледь підігрітий, шматок свинячої полядвиці і таку ж ледь теплу картоплю не першої свіжості. Тобто замість вишуканої ресторанної страви експерти отримали пересічний «джанк фуд», запити який можна було соком, узваром чи пивом, але за додаткову оплату: в бізнес-ланч, на відміну від інших ресторанів Львова, не включено жодного напою. І хоча на кожен день тижня у «Старгороді» передбачено інший бізнес-ланч, експерти «Щоденного Львова» не наважилися на подальші експерименти.

Бо вже саме меню закладу написане неадекватною мовою, простіше кажучи, дуже безграмотно, у що легко вкласти будь-яке харчове наповнення. Наприклад, у «Старгороді» можна замовити пиво старгородського виробництва, яке тут розливають лише в «кружки», а не в «кухлі». Причому, в «кружку» налиють пива «Монашського» - замість «Монаського». З'їсти запропонують "яєчню-глазунью» (якщо назва походить від «глаз», то українською – «око»), яйце зварене «круто» - напевно, для «крутих» хлопців (має бути - «накруто»), класичні «ржані» сухарики (правильно «житні»). Чеський «прецлик» тут обізвали «типовою чеською кренделюхою до пива». Засмажену курячу «шкірку» - «шкуркою»., «кріп» - «укріпом». На грилі тут готують «блюда» – замість «страв». Овочі обсмажують на «вершковій олії» замість «масла», раків подають «протягом» 40 хвилин – замість «упродовж».

«Смак хліба різний в залежності від сорту солоду», - пишуть у "Старгороді". Правильно - «Смак хліба різний, залежно від солоду».

І ще один кулінарний цвях у труну чеської пивоварні – «класичний радянський салат «Олівє». Лінгвістично-кулінарний аналіз меню, яке «знаходиться» в барі – замість «є» в барі, «Старгорода» претендує на окреме гірке дослідження знавців суржику. Клієнтам, які прийдуть у «Старгород» у суботу, обіцяють подати «підбірного» барана (замість «відбірного») української породи, а в неділю «відібрану» свиню української породи.

І все це подають відвідувачам під «дуже нечеським» слоганом – «Мєсто душевного вєсєлья» - як позиціонують  «Старгород» його господарі.

Нагадуємо про окремі враження експертів від попередніх бізнес-ланчів: у ресторані «Валентино» він викликав печію і діарею, у «Пузатій хаті» насторожив тефлоновою пательнею, у Gloria Jean’s Coffees запам'ятався борщем з оцтом, а у ресторані «Грушевський cinema jazz» залишив легке відчуття голоду

іра

10:34 04 січня 2020 р.

Відповісти

але Садовий тут ні до чого

olexa

10:26 04 січня 2020 р.

Відповісти

made in Russia скільки там грошей просрали?!

Юрій

16:08 09 листопада 2013 р.

Відповісти

Якщо вірити цьому огляду так взагалі кудись їти бажання пропадає, мені то дуже подобається Старгород, там доволі смачна їжа та пиво.

Оксана

08:29 09 листопада 2013 р.

Відповісти

Вже хочу в "Старгород"!!!!Чудова реклама закладу!!!!

РОман

22:32 08 листопада 2013 р.

Відповісти

Повна правда їжа посередня, пиво хімічне гавно!

Оля

21:15 08 листопада 2013 р.

Відповісти

Все, що тут написано - правда! А ще розкажіть. як минулого року у страстну пятницю там організували "мальчішнік", на який з Харкова привезли цілий вагон курвів! Це кацапський ,дурний, низькокультурний, примітивний заклад!

El Paso

19:40 08 листопада 2013 р.

Відповісти

Маю таке зауваження: Заквашування борщу оцтом не є жодним злочином проти кулінарії. Можна заквашувати лимонним соком, а можна яблучним або винним оцтом. Я знаю, про що кажу, бо перед моїм борщем на вуджених ребрах знімають капелюх найбільші гурмани.

Ігор

14:39 08 листопада 2013 р.

Відповісти

кацапська кухня це "щи" хоть . .й полощи.

олена

13:46 08 листопада 2013 р.

Відповісти

хотилосьь знаити хоч що небуд що им подобалось !Идиоти и придурки

Володимир

15:00 08 листопада 2013 р.

Відповісти

Олено, навчіться писати хоч російською....

Максим

13:19 08 листопада 2013 р.

Відповісти

Повний бойкот всьму, що хоч трохи тхне кацапією!!!

До теми

13:25 2 червня 2020 р.

Мирослава Скорика похоронять у Львові

Українці три дні прощатимуться із композитором, музикознавцем та Героєм України Мирославом Скориком. Завтра прощання відбуватимуться у Києві, а в четвер і п’ятницю — у Львові.

Рубрика: Культура

ВІДЕОКАНАЛ

Прес-клуб-ГІТ Львівська ОТГ: "за" і "проти"

Рубрика: Політика

Україномовні медіа в Україні

Рубрика: Політика

Заборони у законопроєкті №2693 "Про медіа"

Рубрика: Політика

Владислав Орлов виграв суд у Львові

Рубрика: Економіка

Свобода слова. Правдивого чи й брехливого?

Рубрика: Політика

Всі відео розділу