Сьогодні у Львові – майстер-клас з іконописання

09:44 14 жовтня 2015 р.


Фото: dyvensvit.org

На Святоюрській горі пройде перше відкрите заняття серії «Ікона – вікно в небо».

«Комісія у справах молоді Львівської архиєпархії УГКЦ запрошує всіх 14 жовтня о 17.00 в іконописну майстерню на Святоюрській горі, де пройде перше відкрите заняття серії майстер-класів з іконописання «Ікона – вікно в небо» від «Крамниці Добра». Майстер-іконописець Андрій Майовець розповість про традиції іконописання, введе учасників у сакральне мистецтво та налаштує на плідну спільну працю», – повідомили «Щоденному Львову» в прес-службі міської ради, де також розповіли:

«Учасниками серії майстер-класів з іконописання «Ікона – вікно в небо» є 10 людей різного віку, статусу та з різними життєвими умовами, які зображатимуть на дошці ікону Богородиці, точніше її лик. Організатори розповіли також:

«Кожна людина переживає в своєму житті безліч ситуацій, де досвідчує Бога, пізнає Його велич та силу, і це, в свою чергу, формує нас та зміцнює нашу віру. В рік Митрополита Андрея Шептицького хочемо запросити до ділення своїм знанням Бога саме через написання ікони. Бо ж завданням є самостійно, від себе «зсередини», написати ікону. Це не означає, що потрібно придумати якийсь новий образ, але наново пережити, пронести його через себе, передати свій світ бачення цієї ікони. І тут не обов’язково мати навики малювання (адже в майстер-класі ціль є навчити), а важливіше підійти до цього з вірою, молитвою та відкритістю на Святого Духа. Бо жива ікона — це немов вікно в Небо. Одночасно в нього дивляться з обох боків!».

Писати лик Богородиці вибрано не випадково. Велике благовоління мав до Неї Митрополит Андрей, і його слова є актуальними ще й досі: «В цю історичну хвилю нашого народу, хвилину, в якій йдеться про те, чи від Всевишнього Бога одержимо свободу, потрібну для розквіту та всенародного й святого християнського життя, чи навпаки, − чи через наші гріхи і невірність відмовить нам Господь Бог у тій такій потрібній свободі, мусить весь наш нарід разом з нами присвятити соборно Пречистій Діві Марії себе, міста і села, свої хати і родини, свої безсмертні душі і терплячі, стражденні тіла, своїх дітей, свої школи і працю, своє потомство, ще не народжене, як і своє добро матеріяльне, ґрунти, сади чи які-небудь інші посілості. І треба, щоб це зробили наші вірні свідомо і добровільно, власним рішенням і власною волею».

Наступні заняття проходитимуть щосереди о 18.00 в приміщенні на вулиці Руській, 10».

dailylviv.com

До теми

13:37 4 березня 2021 р.

Володимиру Івасюку - 72, на цвинтар прийшли львів'яни

Сьогодні, 4 березня, виповнюється 72 роки від дня народження композитора, поета, лауреата Національної премії України імені Тараса Шевченка, Героя України Володимира Івасюка. У Львові на Личаківському кладовищі спільною молитвою та покладанням квітів вшанували пам’ять видатного композитора.

Рубрика: Культура

18:23 2 березня 2021 р.

У Львові директора Музею народної архітектури і побуту оберуть на конкурсі

Керівник Музею народної архітектури і побуту у Львові імені К. Шептицького Роман Назаровець прийняв рішення перейти на інше місце праці. Виконувачем обов’язків керівника музею буде заступник директора Сергій Ципишев.

Рубрика: Культура

14:30 24 лютого 2021 р.

У львівських медіа – найвищий показник гендерної чутливості: результати лютневого моніторингу

У лютому 2021 року розпочалася чергова хвиля гендерного моніторингу медіа 24 областей України.Під час першого етапу моніторингу, який відбувся 8-14лютого 2021 року, експертна група Львівського прес-клубу проаналізувала матеріали десятьох регіональних медіа Львівщини –чотирьох друковані видань («Високий замок», «Експрес», «Львівська пошта», «Ратуша») і шести інтернет-видань («Вголос», «Гал-інфо», «Дивись.info», «Zaxid.net», «Львівський портал», «Твоємісто»). Загальна кількість проаналізованих матеріалів – 2088 (184 – у друкованих, 1904 – в онлайн-медіа).

Рубрика: Культура

ВІДЕОКАНАЛ

Прес-клуб-ГІТ Паркувальний рекет у Львові: як захиститися

Рубрика: Ситуації і пригоди

Знущання над тваринами на Львівщині

Рубрика: Ситуації і пригоди

Фортецю у Миколаєві віддають під кар'єр

Рубрика: Культура

Податковий майдан. Версія 3.0. Львів готовий

Рубрика: Економіка

Винниківське озеро: схема крадіжки

Рубрика: Кримінал

Всі відео розділу