Сьогодні у Львові проведуть 12-ту акцію «Cвітло пам’яті для Личаківського цвинтаря» (програма)

10:08 1 листопада 2015 р.


Фото: zik.ua

Біля головного входу цвинтаря працює інформаційний пункт, в якому організатори видають значки та карти цвинтаря всім охочим долучитись до акції «Світло пам’яті».

«Генеральне Консульство Республіки Польща у Львові запрошує на ХII акцію «Світло пам’яті для Личаківського цвинтаря». «Cвітло пам’яті для Личаківського цвинтаря» – це вже 12-та акція, яка у День всіх святих об’єднає зусилля Генерального Консульства Республіки Польща у Львові та громадських організацій у спільному запалюванні лампадок на всіх забутих та занедбаних могилах Личаківського цвинтаря», – повідомили «Щоденному Львову» в прес-службі міської ради, де також поінформували:

«Акція є виразом пам’яті про всіх людей, які протягом кількох століть творили неповторний характер цього виняткового міста. Це жест поваги та честі, відданої всім тим – поляками, українцям, євреям, вірменам, росіянам, німцям та австрійцям – завдяки яким ми нині можемо захоплюватись неповторною красою та чарівливістю старого Львова.

Учасники акції – близько 200 волонтерів-представників польської громади Львова: члени організацій, учні та вчителі шкіл, студенти, а також працівники ГК РП у Львові. 

Акцію підтримують: Міністерство закордонних справ РП, Рада охорони пам’яті боротьби та мучеництва.

Програма акції: 

6.00 – початок транспортування лампадок з Консульства на Личаківський цвинтар;

9.00 – початок запалювання лампадок; 

11.30.– традиційне покладання віночків на кількадесяти вибраних могилах найбільш заслужених поляків (зокрема Артура Ґроттґера, Константи Ордона, Владислава Белзи, Ґабріели Запольскої, Юліуша Макаревіча, Северин Ґощиньского, Стефана Банаха, Мєчислава Ґембаровіча); 

13.00– Свята Меса на Польських військових похованнях 1918-1920 років (відправляє високопреосвященство архиєпископ Мєчислав Мокшицкі, львівський митрополит РКЦ).

Упродовж всього дня волонтери розпалюватимуть та розставлятимуть білі та червоні лампадки на могилах цвинтаря.

Історія акції «Світло пам’яті для Личаківського цвинтаря»: 

Ідея проведення акції виникла у 2003 році в середовищі молодих львівських поляків, пов’язаних з польськими ЗМІ у Львові. Ця ідея була пов’язана, передусім, з нагадуванням видатних постатей, сьогодні забутих, які спочили на одному з найважливіших для історії та культури Польщі некрополів.

1 листопада 2004 року вперше запалало «Світло пам’яті для Личаківського цвинтаря». За кілька днів на урочистості Всіх Святих «Світло» запалає вже вдванадцяте. 

На території Личаківського цвинтаря від моменту утворення некрополя у 1786 році аж до сьогодення знайшли упокій тисячі видатних поляків, доробок яких збагатив польську культуру та науку, промисловість, військову справу, спорт та інші сфери життя. Найчастіше у словах про Личаків згадують найвидатніших, таких як Мар’ю Конопніцку, Стефана Банаха, Ґабріелу Запольску, Артура Ґроттґера. 

У 2004 році вперше на хвилях Радіо «Львув» прозвучала програма «Вберегти від забуття», метою якої було нагадати про видатних польських діячів, які спочивають на Личаківському цвинтарі. Тоді «Світло пам’яті» мало досить скромний характер, а на могилах заслужених запалало понад 500 лампадок, закуплених на кошти Товариства охорони військових могил та отриманих від приватних доброчинців. 

У 2006 році Генеральне Консульство РП у Львові вперше масштабно підтримало акцію. На прохання організаторів Акції про організаційну допомогу відгукнулись консули Вальдемар Ковальскі та Марцін Зєнєвіч. На заклик тогочасного Генерального Консула РП у Львові Вєслава Осуховського відізвались польські організації та інституції, з допомогою яких того року на Личаківському цвинтарі запалало близько 20 000 лампадок. Генеральне Консульство РП у Львові стало інституційним організатором акції, продовжуючи громадську ініціативу молодих львів’ян.  На початку акції лампадки збирали доброчинці та інституції з Польщі. Разом з розширенням акції було прийнято рішення про здійснення організованих закупівель та транспорту лампадок вантажівками. 

З 2009 року на Личаківському цвинтарі розпалюють близько 40 000 лампадок. Упродовж останніх кількох років закупівлі фінансуються міністерством закордонних справ Польщі, у 2011 році до акції долучилась також Фундація «Орлен – Дар серця», а з 2012 року підтримку для цієї ініціативи надає Рада охорони пам’яті боротьби та мучеництва. 

Логістика дій щороку є дуже схожою.

1 листопада на Личаківському цвинтарі у спеціально виокремлених організаторами пунктах виставляються лампадки. Волонтери пильнують пункти безкоштовної дистрибуції лампадок та запалюють їх в окремих секторах.

Біля головного входу цвинтаря працює інформаційний пункт, в якому організатори видають значки та карти цвинтаря всім охочим долучитись до акції «Світло пам’яті».  Волонтери представляють майже всі діючі у Львові польські організації та освітянські заклади. Щороку до акції долучаються гості-волонтери з Польщі та з інших міст Львівської області, а також мешканці Львова».

dailylviv.com

До теми

18:06 6 травня 2021 р.

20 реліквій XII-XV ст., які колекціонери подарували храму Петра і Павла, демонструють у Львові

Сьогодні, у День міста, в музеї-підземеллі Гарнізонного храму святих апостолів Петра і Павла Львівської архиєпархії УГКЦ відкрили виставку християнських реліквій XII-XV століття «Ars sacra: Подорож у середньовіччя». Це близько 20 унікальних натільних реліквій, які львівські колекціонери подарували храму. Виставку зможуть оглянути всі охочі.

Рубрика: Культура

15:07 6 травня 2021 р.

Відкриття століття: у Львові вперше прозвучать мініопери Довбуш і Біла циганка (відео)

У червні у Львівському органному залі уперше прозвучать дві опери забутого на століття композитора і священника Порфирія Бажанського “Довбуш” і “Біла циганка”.

Рубрика: Культура

10:26 6 травня 2021 р.

Сьогодні на площу Ринок повернеться 1300 рік (відео)

6 травня Львів відзначає 765-ту річницю з дня заснування міста. Відтак о 13.00 год. біля головного входу до міської Ратуші відбудеться оновлена урочиста церемонія з нагоди Дня міста Львова.

Рубрика: Культура

ВІДЕОКАНАЛ

Прес-клуб-ГІТ Презентація проєкту «Порфирій Бажанський. Від рукопису до аудіосеріалу»

Рубрика: Культура

Знищення МАФів і мікробізнесу під час пандемії

Рубрика: Економіка

Фортецю у Миколаєві віддають під кар'єр

Рубрика: Культура

Податковий майдан. Версія 3.0. Львів готовий

Рубрика: Економіка

Винниківське озеро: схема крадіжки

Рубрика: Кримінал

Всі відео розділу