Сьогодні у Львові – молитовна хода за мир (маршрут)

10:58 18 жовтня 2015 р.

Фото до новини


Фото: vgolos.com.ua

У неділю о 15.00 миряни вирушать від храму Святого Архистратига Михаїла на вулиці Винниченка, 22до пам’ятника Митрополиту Андрею на площі святого Юра.

«У неділю, 18 жовтня, о 15.00 у Львові розпочнеться молитовна хода вулицями міста. Духовенство УГКЦ, миряни та мешканці Львова пройдуть від храму Святого Архистратига Михаїла до пам’ятника Митрополиту Андрею на площі святого Юра», – повідомили «Щоденному Львову» в прес-службі міської ради, де також поінформували:

«Захід організовують з нагоди святкування 150-ліття від дня народження митрополита Андрея Шептицького. Під час ходи учасники молитимуться на вервиці за мир та Божу мудрість для українського народу і її провідників. Очолить ходу Преосвященний владика Венедикт, єпископ-помічник Львівської архиєпархії УГКЦ.

Це вже вдруге у Львові відбувається така молитва. Минулого року в контексті пам’яті митрополита Андрея всі єдналися у спільній молитві за мир, повідомляє Духовна велич Львова. капелан Львівської міської ради, отець Павло Дроздяк, зазначив:

«Особливістю цьогорічної молитви є те, що ми проситимемо за посередництвом Богородиці, щоб Господь Бог дарував нам той мир, якого ми прагнемо. Також проситимемо про Божу мудрість, яка є дуже потрібна в часі, в якому живемо. Це мудрість всеосяжна і багатогранна, яка необхідна в кожну сім’ю, родину, суспільство, державу. Особливо попросимо мудрості для всіх наших провідників, які вже в недалекому майбутньому будуть провадити устроєм нашого міста».

Розпочнеться хода від храму святого Архистратига Михаїла УГКЦ на вулиці Винниченка, 22. Далі молільники перейдуть до церкви Успіння Пресвятої Богородиці УАПЦ на вулиці Руській, 7, потім за маршрутом: Львівська Архикатедра Успіння Пресвятої Діви Марії РКЦ на площі Катедральній, 1 – Гарнізонний храм святих апостолів Петра і Павла УГКЦ на вулиці Театральній, 11 – пам’ятник Святому Юрію Переможцю на площі Григоренка – Клінічна лікарня Львівської залізниці на вулиці Листопадового Чину.

Завершиться молитва вервиці на площі святого Юра перед пам’ятником праведному Митрополиту Андрею. Хода матиме екуменічний характер, адже учасники зупинятимуться біля храму Успення Пресвятої Богородиці Української Автокефальної Православної Церкви, Латинської катедри Римо-Католицької Церкви та біля Гарнізонного храму Української Греко-Католицької Церкви.

Загалом передбачено п’ять молитовних зупинок, під час яких читатимуть Євангеліє та будуть короткі розважання. Молитва відбуватиметься у переддень річниці смерті військовослужбовця і пластуна Віктора Гурняка, тож наприкінці заходу молитву про мир і Божу мудрість зачитає Ірина Гурняк, дружина військовослужбовця.

Отець Павло Дроздяк зазначив: «Таким чином Ірина, як та, яка в особливий спосіб пережила біль і втрату коханої людини, а також втрату миру, буде просити в Господа Бога миру для всієї нашої Української держави, щоб така доля не заторкнула тих, які живі і зараз перебувають в зоні бойових дій. Адже війна ще триває. І якщо все вщухло, наразі, на теренах Східної України, то зараз відбувається війна всередині нас самих. Тому важливо просити про цей внутрішній великий мир та Боже благословення для усіх».

Під час молитовної ходи нестимуть Чудотворну ікону Теребовлянської Матері Божої, а після завершення молитви святиню залишать у храмі для того, щоб вірні мали можливість її почитати, перед нею молитися, до неї доторкнутися та просити захисту і омофору. Отець Павло Дроздяк додав: «Закликаємо всіх, незалежно від погодних умов, прийти і засвідчити свою любов до Господа Бога, любов до свого українського народу та проявити свою небайдужість. А тих, хто не зможе пройти цей шлях і молитву, просимо прийти одразу на площу перед пам’ятником Митрополиту Андрею, щоб у спільній молитві просити у Господа мир і Божу мудрість».

Термінові та важливі повідомлення читайте на каналі DailyLviv.com в Telegram.

dailylviv.com

 

Останні новини