Сьогодні о 19:00 у Львові урочисто відкриють фестиваль «Meditarraneo. Дні Хорватської культури»

11:00 1 травня 2015 р.


Фото: прес-служба Львівської облдержадміністрації

Як повідомили в прес-службі ЛОДА, впродовж трьох днів у Львові демонструватимуть мистецтво, культуру й туристичний потенціал Хорватії та готуватимуть національні страви Далмації.

Упродовж трьох днів у Львові триватиме фестиваль «Meditarraneo. Дні Хорватської культури». Містяни та гості міста матимуть змогу ознайомитися з мистецтвом, культурою, національною кухнею, музикою, кіно та туристичним потенціалом Хорватії.

Участь у фестивалі братимеуть зо три десятки хорватських митців – художники, кухарі, письменники та гурт «Tovarećа mužikа». Окрім того, мистецтво глядачам даруватимуть три ансамблі Львівського національного університету імені Івана Франка.

Урочисте відкриття фестивалю розпочнеться у п'ятницю, 1 травня, о 19:00 на майданчику Музею ідей. Щодня з 16:00 хорватські кухарі готуватимуть національні страви Далмації за традиційним способом «з пеки». Також охочі зможуть скуштувати традиційні напої Хорватії.

У галереї Музею ідей 1 травня запрацюють одразу 3 виставки – скульптури з оливкового дерева Вінка Каймака, фотографії Задарської жупанії (група фотографів) та графіка Маріани Якеліч. Особливого колориту програмі додасть гурт «Tovarećа mužikа» – хлопці з острова Дугі оток у народних строях із 1 до 3 травня рушатимуть у місто під сурми рогу вола та акомпанемент старих прасок, наповнених металом. Острів'яни здавна використовували ріг вола у своєму побуті, зокрема як засіб зв'язку на морі.

Також хорвати вірили, що такі звуки оберігають їх від нещастя. Ці давні традиції гурт відроджує ще з 1959-го року.

Про це повідомили в прес-службі Львівської обласної державної адміністрації. Натомість у прес-службі міської ради повідомили «Щоденному Львову»:

«Упродовж трьох днів, з 1 до 3 травня, у Львові проходитиме фестиваль  «Meditarraneo. Дні Хорватської культури», що познайомить львів’ян і гостей міста з мистецтвом, культурою, національною кухнею, музикою, кіно та туристичним потенціалом Хорватії. До участі у фестивалі запрошено близько 30 хорватських митців – серед яких художники, кухарі, письменники та гурт «Tovarećа mužikа», а також 3 ансамблі Львівського національного університету імені Івана Франка.

Урочисте відкриття відбудеться 1 травня о 19:00 на майданчику Музею ідей. Щодня з 16:00 хорватські кухарі готуватимуть національні страви Далмації за традиційним способом «з пеки». Також будуть представлені традиційні напої Хорватії.

У галереї Музею ідей 1 травня відкриється одразу 3 виставки – скульптури з оливкового дерева Вінка Каймака, фотографії Задарської жупанії (група фотографів)  та графіка Маріани Якеліч.  Родзинкою програми, за словами організаторів, будуть виступи гурту «Tovarećа mužikа» – хлопці з острова Дугі оток в народних строях з 1 до 3 травня рушатимуть у місто, сурмлячи у ріг вола, акомпануючи собі старими прасками, наповненими металом.

Острів’яни здавна використовували ріг вола у своєму побуті, зокрема, як засіб зв’язку на морі, а також вірили, що такі звуки оберігають їх від нещастя. Ці давні традиції гурт відроджує ще з 1959 року. 

Окрім мистецтва, кухні, музики гості фестивалю зможуть познайомитися з туристичним потенціалом Задарського регіону, який представлять туроператори Задарської жупанії на майданчику Музею, а також переглянути документальні фільми про Далмацію, зокрема про селище Салі, звідки походить гурт «Tovarećа mužikа». 

Програма фестивалю «Meditarraneo. Дні хорватської культури»

1 травня, п’ятниця, Музей ідей. Літній майданчик (вулю Валова, 18а)

16:00 – Приготування національних страв Далмації. Туристичний ярмарок.

19:00 – Урочисте відкриття фестивалю. Відкриття виставки в галереї Музею: Вінко Каймак, скульптури з оливкового дерева,  Фотомонографії Задарської жупанії, Маріяна Якеліч  “ZD postcards LTD”.

19:00-20:00 – Виступ Гурту «Tovarećа mužikа».  Музей ідей на площі Ринок 

2 травня, субота, Музей ідей. Літній майданчик

16:00 – Хорватська кухня. Страви з пеки

16:00 – Туристичний ярмарок.

19:00 –  Документальний фільм «І були Салі на Довгому острові у Хорватії…». Гурт «Tovarećа mužikа». Шевченківський гай, вул. Валова  - пл. Ринок – площа перед Оперним театром.

3 травня, неділя, Музей ідей. Літній майданчик

16:00 – Хорватська кухня. Туристичний ярмарок. Показ документальних фільмів.

19:00 – Вечір хорватської пісні. Хорватські народні пісні у виконанні народної чоловічої хорової капели «Прометей», народної капели бандуристок “Зоряниця”, хору народного ансамблю пісні і танцю «Черемош», Мірко Семіялач (гітара). Гурт «Tovarećа mužikа», вул. Валова  - пл. Ринок – площа перед Оперним театром.

Вхід на усі заходи вільний. Контакти: bilakhorvatiya@gmail.com, Христина Пітусь (067 9155976, 093 9147230)».

dailylviv.com

До теми

08:45 13 жовтня 2021 р.

Де шукати замовлення в 2021 році?

Для пошуку завдань у 2021 році можна скористатися спеціалізованими відкритими, напівзакритими і закритими біржами контенту, а також універсальними платформами для фрілансерів.

Рубрика: Культура

09:53 12 жовтня 2021 р.

У Львові вирішують, що робити зі скульптурою скорботного Христа на усипальниці Боїмів (відео)

Реставратори досліджують скульптуру скорботного Христа на родинній усипальниці Боїмів. За результатами досліджень буде визначено, де реставруватимуть скульптуру: на місці чи у реставраційних майстернях.

Рубрика: Культура

17:10 11 жовтня 2021 р.

Вісім приводів подарувати 101 троянду

Букети троянд - найпопулярніші і найзатребуваніші композиції, які не затримуються надовго на полках в квіткових крамницях і онлайн магазинах.

Рубрика: Культура

ВІДЕОКАНАЛ

Прес-клуб-ГІТ Доступні кредити 5-7-9% на Львівщині

Рубрика: Економіка

100 днів ринку землі у Львівській області

Рубрика: Економіка

Маркетплейс для провайдерів, влади та ГО

Рубрика: Освіта і наука

Йосиф Ситник, заступник голови ЛОО ВО "Свобода", про політичні кулуари

Рубрика: Політика

Депутат ЛМР Сергій Івах про комунальне майно і не тільки

Рубрика: Політика

Всі відео розділу