Сьогодні на концерті у Львові збиратимуть допомогу «Охматдиту» (+відео)

10:15 13 травня 2016 р.

Фото до новини


Фото: v-ticket.com.ua

У національному академічному театрі опери та балету імені Соломії Крушельницької відбудеться світова прем`єра Другого концерту для віолончелі з оркестром Мирослава Скорика.

«У п'ятницю, 13 травня, у Львівський національний академічний театр опери та балету імені Соломії Крушельницької реалізовуватимуть музичний проект «Мирослав Скорик у проекті Три «С»: Скорик – Сильвестров – Станкович», – повідомили в прес-службі обласної державної адміністрації, де також розповіли подробиці:

«У Львові концерт проходитиме у форматі благодійної акції «Музика заради життя». Про це композитор та організатори акції розповіли на прес-конференції 4 травня. За словами голови ради Львівського територіального відділення Асоціації платників податків України Лілії Долінської, у Львові концерт вирішили зробити благодійним, щоб зібрати кошти на обладнання для реанімації новонароджених Львівської обласної дитячої клінічної лікарні «Охматдит».

Лілія Долінська розповіла також: «Ми плануємо зібрати близько 320 тисяч гривень. Усі кошти від продажу квитків підуть на купівлю обладнання для реанімації новонароджених лікарні «Охматдит». За виручені кошти планують купити сучасне реанімаційне ліжко для немовлят, без якого новонароджені у реанімації не виживуть. Таке ліжко вимірює температуру, підтримує тепло, зволожує кисень та дозволяє робити рентгенографію».

Цікаво, що під час концерту відбудеться світова прем`єра Другого концерту для віолончелі з оркестром Мирослава Скорика. Квитки на концерт можна придбати на сайті www.gastroli.ua та у касах Львівської опери. Вартість – від 80 до 600 гривень.

Львівський концерт стане одним із п’яти, які відбудуться в Україні. Стартував проект «Три «С»: Скорик – Сильвестров – Станкович» у Києві, а, крім Львова, концерти відбудуться у Дніпропетровську, Одесі та Харкові. Однак якщо в інших містах – це комерційний проект, то у Львові концерт буде доброчинним».

Натомість у прес-службі міськради повідомили «Щоденному Львову»:

«У п’ятницю, 13 травня, о 19:00 у Львівській опері відбудеться прем’єра у рамках національного проекту «Три «С»: Скорик – Cильвестров – Станкович», який охопив Львів та п’ять ключових міст України: Київ, Дніпропетровськ, Одесу, Харків протягом квітня-червня 2016 року.  Всі зібрані кошти з концерту будуть передані до Львівської дитячої лікарні «Охматдит».

Мирослав Скорик – автор опер, балетів, популярних пісень – першого українського твісту «Не топчіть конвалій» та  блюз-танго «Намалюй мені ніч». Брав безпосередню участь у створенні культового українського фільму «Тіні забутих предків» Сергія Параджанова.

Мирослав Скорик – єдиний в Україні композитор, який пише знакові віолончельні концерти. За Концерт №1 він був удостоєний Державної премії України імені Тараса Шевченка в 1987 році. 

13 травня у Львівській опері твори Мирослава Скорика звучатимуть разом із всесвітньо відомими творами композиторів ХІХ-ХХ століть, які по характеру і творчому почерку наближені до скориковських: це музика видатних французьких композиторів-імпресіоністів Клода Дебюссі та Моріса Ревеля, американського композитора Джорджа Гершвіна, який ефектно поєднав у своїй творчості високу класику та джаз».

Термінові повідомлення читайте на каналі DailyLviv.com в Telegram та у Твітері або Facebook

dailylviv.com

 

Останні новини