Рятувальники навчатимуть львів’ян гасити пожежі

21:00 29 серпня 2018 р.


Фото: facebook.com/MNSLVIV

У міськраді запевнили: «Відомі і малознані професії Львова, підприємливі і талановиті особистості – основні акценти цьогорічних Днів європейської спадщини».

Про це повідомили в середу, 29 серпня, в прес-службі Львівської міськради, де також розповіли: «Зокрема, львів’ян навчать гасити пожежу. Це буде один із 75 заходів, які ввосьме пройдуть у Львові 7-9 вересня за темою «Від ремесел до професій: спадок тих, хто творить Львів».

Директор департаменту розвитку ЛМР Наталія Бунда поінформувала: «Відзначення Днів європейської спадщини є гарною ініціативою, яка дозволяє не тільки бачити та цінувати спадщину, але й привідкривати завісу над таємничими спорудами. Впродовж 7-9 вересня можна буде відвідати різні об’єкти, які не є відкриті для повсякденного відвідування. Крім того, будуть історії про відомих та не відомих львів’ян. Адже місто творять люди, а людей творить місто. Тому важливо знати життєві історії тих, які творили та винаходили у нашому місті.

«Гасло цього року – «Від ремесел до професій: спадок тих, хто творить Львів». Вираз є досить глибинним, бо кожен з нас, виконуючи свою роботу, вносить вагомий внесок у розвиток нашого міста Лева, – доповнила Наталія Бунда. – Тому закликаю швидше реєструватись на різні цікаві події, бо місця обмежені»

«Екскурсії на виробництва і підприємства, у друкарні і бібліотеки, у музеї, театри, університети, лекції, зустрічі з нащадками відомих львів’ян, майстер-класи, прогулянки з дослідниками міста, дитячі заходи – це і навіть більше різноманіття програми пропонується для мешканців та гостей міста», – поінформували також у міськраді.

Ганна Кцілінська з управління туризму ЛМР доповнила: «Акцент цього року буде зроблений на темі «Відомі та маловідомі талановиті львів’яни». Буде багато ремесел та професій, якими вони займались, такі як науковці, друкарі, двірники. Також розповідатимуться історії про важливі виробництва міста та професійні об’єднання. Програму допомагали створювати ініціативні екскурсоводи, дослідники, науковці, представники музеїв та університетів, туристичні компанії, громадські організації. Також беруть участь у допомозі волонтери, яких цьогоріч буде близько 60 людей. Учасників ми очікуємо близько 1700 людей».

Натомість Олександра Провозін з музею міста розповів: «Цього року відбудеться 75 заходів, які будуть різного формату – екскурсії, лекції, зустрічі з нащадками відомих львів’ян, велокруїз до астрономічної обсерваторії, замальовки різних будівель Львові для тих, хто любить малювати. Також будуть лекції про Івана Франка, Андрея Шептицького, де відомі для нас постаті відкриються для слухача з іншої сторони. Ще відвідувачі лекції пізнають таємниці професій суфлера оперного театру та настроювача фортепіано. Відбудуться цікаві поїздки історичним трамваєм Гота та сучасним «Електроном», де розкажуть з яких елементів складаються трамваї та які професії пов’язані з цим електротранспортом. Окремо складена дитяча програма, в яку входять майстер-класи, квести та екскурсії».

А фахівець сектору зв'язків із громадськістю Львівського державного університету безпеки життєдіяльності, старший лейтенант служби цивільного захисту Ігор Кордіяка, поінформував: «Цього року в рамках Днів європейської спадщини відбуватимуться екскурсії у Львівський державний університет безпеки життєдіяльності. Родзинкою будуть майстер – класи з гасіння пожежі. Відвідувачі зможуть пройти стежку психологічної підготовки, яку проходять курсанти – рятувальники. Вона складається з декількох етапів: буде дим, температура та звуки пожежі. Можливо буде відвідати на території університету пожежно – рятувальну частину, яка є діючою та котра виїжджає на гасіння пожеж та рятувальні операції. Екскурсія відбудеться 9 вересня з 13.00 до 15.00, на яку потрібна попередня реєстрація».

«Усі заходи в рамках Днів європейської спадщини є безкоштовними і базуються на ініціативі людей, яким не байдужа історія їхнього міста. Кількість місць на більшість заходів – обмежена. Реєстрація триватиме з 30 серпня, з 15.00 до 15-ї години 6 вересня, на сайті «www.lviv.travel», а також за телефоном +38 067 37 33 652, з 10.00 до 18.00», – поінформували також у міськраді.

dailylviv.com

До теми

18:06 6 травня 2021 р.

20 реліквій XII-XV ст., які колекціонери подарували храму Петра і Павла, демонструють у Львові

Сьогодні, у День міста, в музеї-підземеллі Гарнізонного храму святих апостолів Петра і Павла Львівської архиєпархії УГКЦ відкрили виставку християнських реліквій XII-XV століття «Ars sacra: Подорож у середньовіччя». Це близько 20 унікальних натільних реліквій, які львівські колекціонери подарували храму. Виставку зможуть оглянути всі охочі.

Рубрика: Культура

15:07 6 травня 2021 р.

Відкриття століття: у Львові вперше прозвучать мініопери Довбуш і Біла циганка (відео)

У червні у Львівському органному залі уперше прозвучать дві опери забутого на століття композитора і священника Порфирія Бажанського “Довбуш” і “Біла циганка”.

Рубрика: Культура

10:26 6 травня 2021 р.

Сьогодні на площу Ринок повернеться 1300 рік (відео)

6 травня Львів відзначає 765-ту річницю з дня заснування міста. Відтак о 13.00 год. біля головного входу до міської Ратуші відбудеться оновлена урочиста церемонія з нагоди Дня міста Львова.

Рубрика: Культура

ВІДЕОКАНАЛ

Прес-клуб-ГІТ Презентація проєкту «Порфирій Бажанський. Від рукопису до аудіосеріалу»

Рубрика: Культура

Знищення МАФів і мікробізнесу під час пандемії

Рубрика: Економіка

Фортецю у Миколаєві віддають під кар'єр

Рубрика: Культура

Податковий майдан. Версія 3.0. Львів готовий

Рубрика: Економіка

Винниківське озеро: схема крадіжки

Рубрика: Кримінал

Всі відео розділу