Росія знищила понад 900 об’єктів історії та культури України

17:00 2 березня 2024 р.

Фото до новини

В російській окупації перебуває понад 20 тисяч українських пам'яток культури національного та місцевого значення.

Про це повідомив Урядовий портал, пише DailyLviv.com

За оцінкою Світового банку, втрати в секторі культури та туризму України включно з недоотриманим доходом склали 19,6 млрд доларів. Це дані лише з тих територій, які контролюються Україною та які були деокуповані. Про це зазначив Прем’єр-міністр Денис Шмигаль під час конференції «Об’єднані заради справедливості. Об’єднані заради збереження культурної спадщини».

Він додав, що на довгострокове відновлення пошкодженого та зруйнованого потрібно 8,9 млрд доларів.

«Ворог сповідує ідеологію тотального руйнування. Він знищує житлові будинки, школи та дитячі садки, лікарні та електростанції, заводи й ферми. Так само він стирає з лиця землі храми, музеї, театри, історичні будівлі, пам’ятники», — сказав Денис Шмигаль.

Прем’єр-міністр наголосив, що на платформі United for Justice необхідно сформувати спільні рішення та механізми реалізації принципу «росія заплатить».

Голова Уряду зазначив, що агресор не соромиться знищувати те, що ще вчора він оголошував своєю культурною спадщиною. Саме тому найбільше від російських атак на культурну спадщину страждають Харківщина, Донецька та Одеська області. Загалом цілями росіян стали понад 900 об’єктів історії та культури.

Крім того, в окупації перебуває понад 20 тисяч пам'яток культури національного та місцевого значення.

«Путінський режим продовжує багатовікову традицію мародерства на культурному фронті, що була започаткована ще в російській імперії та продовжена в СРСР. Тому на міжнародному рівні потребуємо негайного реагування на тіньову торгівлю культурними цінностями. Створення надійних правових рамок, збільшення заходів безпеки, взаємодії між правоохоронцями різних держав», — підкреслив Прем’єр-міністр.

Очільник Уряду відзначив важливість ретельної та правильної оцінки збитків і втрат у сфері культури. Ця інформація, за його словами, складе основу доказової бази для міжнародних судових інституцій.

«Тому всі знищені або постраждалі внаслідок російської агресії обʼєкти культурної спадщини внесуть до спеціального державного реєстру. Він буде одним із інструментів визначення розмірів компенсацій від рф», — зазначив Денис Шмигаль.

Як наголосив Прем’єр-міністр, світу потрібен прецедент покарання за вандалізм і дикунство у сфері культури. Це матиме величезне значення для всього людства, для захисту і збереження надбання нашої цивілізації, у всіх частинах світу та на всіх континентах.

Прем’єр-міністр подякував ЮНЕСКО за ефективну співпрацю під час війни, зокрема за надання нашим 20 об’єктам статусу посиленого захисту, за виключення рф з Виконавчої ради організації та за обрання України до Комітету всесвітньої спадщини.

Також очільник Уряду подякував партнерам, які зголосилися взяти патронат над відбудовою історичних місць.

Термінові повідомлення читайте на каналі DailyLviv.com в Telegram та у Facebook

dailylviv.com

 

новобудови Львів