Російські видавництва чують себе ліпше в Україні, ніж українські, - видавець у Львові

19:57 5 березня 2019 р.

На українському ринку досі присутні російські видавництва. І чують вони себе добре. Навіть ліпше, ніж деякі українські.

Про це сьогодні, 5 березня, під час прес-конференції на тему: «Українська книга як один з аспектів ведення інформаційної війни», що відбулася у Львівському прес-клубі, заявив кандидат філософських наук, завідувач Центру українських військових традицій та патріотичного виховання, директор видавництва «Астролябія», головний редактор Львівського мілітарного альманаху «Цитаделя» Олег Фешовець. 

- У нас дуже сильно присутні «АСТ», «Ексмо», «Росмен». Вони – бенефіціари великих видавців, які оперують великими коштами. Ці видавництва можна побачити на перших позиціях у списках рейтингів. І коли ці видавництва приходять на «Книжковий Арсенал», то їм надають ліпші місця в павільйонах. А коли заходимо ми, то нас ставлять у другу чи третю чергу, - каже він.

За його словами, цим видавництвам надають найліпші та найбільші площі.  Через це іншим – урізають. А деяким видавництвам, значно меншим, взагалі відмовляють в участі. 

- Менші видавництва менші через те, що вони – патріотичні. Також вони незручні для певного богемного середовища. Хоча їхня продукція найліпша та найякісніша, - говорить Олег Фешовець. 

Коментуючи скандал на «Книжковому Арсеналі», коли організатори відмовили в участі видавництвам, які видають книги про АТО, він зазначив:

- Ця проблема пов’язана з тим, що наш богемний істеблішмент пасує перед тиском великих видавництв, які, часто, мають російське походження, - вважає видавець. 

Доцент кафедри української преси Львівського національного університету ім.І.Франка, кандидат політичних наук, директор видавництва «ПАІС» Ігор Паславський вважає дуже тривожним симптомом те, що на 27-му році незалежності видавництвам, які випускають у світ патріотичну літературу, немає місця на основній книжковій виставці країни.


Відео: Львівський прес-клуб

dailylviv.com

До теми

13:43 17 вересня 2020 р.

Капела “Дударик” отримає національний статус

16 вересня 2020 року Кабінет Міністрів схвалив проект указу Президента “Про надання комунальному закладу Львівської обласної ради Львівська державна академічна чоловіча хорова капела “Дударик” з колективом-супутнім хором хлопчиків статусу національного”.

Рубрика: Культура

10:31 14 вересня 2020 р.

Шостий Ґендерний форум для регіональних медіа буде онлайн

Волинський прес-клуб, Гендерний центр Волині та Медійна програма в Україні, Internews запрошують журналісток і журналістів усіх областей України на п’ятий Ґендерний медіа-форум, який відбудеться 18 вересня 2020 року онлайн.

Рубрика: Культура

ВІДЕОКАНАЛ

Прес-клуб-ГІТ Мікропідприємці у Львові вийшли на захист спрощеної системи

Рубрика: Економіка

Парки Львова: території відпочинку чи забудов

Рубрика: Ситуації і пригоди

Коронавірусні хворі на Львівщини: хто платить за лікування

Рубрика: Медицина

Кредити Льова повертатимуть ненароджені

Рубрика: Економіка

Медреформа: як довершити

Рубрика: Медицина

Всі відео розділу