Ремонт будинків культури, фестивалі: у Львові розповіли про викривлені підходи до розвитку культури в ОТГ

14:02 27 жовтня 2020 р.

Культурне життя – це не лише залучення людей до розважальних заходів, а насамперед - створення умов для кожного мешканця реалізувати свій творчий потенціал. На жаль, у більшості громад цього не розуміють і працюють саме так.

Такого висновку дійшли експерти регіонального БФ «Резонанас» під час роботи над проєктом «Підхід, заснований на правах людини, у змісті та реалізації культурних політик України», пише DailyLviv.

- Люди мають право і повинні вносити власні пропозиції щодо культурного життя в громаді, а також – можливість контролювати всі заходи у цій сфері. На жаль, це питання в більшості громад нівелюється навіть на законодавчому рівні: до стратегічних програм такі пункти не вносять, опитування людей, що саме їх цікавить, не проводять, – зазначила Олена Грабовська, керівниця проекту, під час його презентації у Львівському пресклубі.

Вона наголосила, що в сфері, яка стосується життя громади, необхідно змістити фокус із сфери надання послуг на сферу реалізації права:

- Зараз в Україні питання, чомусь, стоїть так: ми вам надаємо послуги – ви їх отримуєте. Але організація свят, фестивалів, ремонти будинків культури – це лише один, але далеко не єдиний аспект культурного життя. Законодавство України дає гарантії кожній людині задовольняти її культурні потреби й мати можливість розвиватися творчо. Україна також взяла на себе міжнародні зобов’язання з цього питання, тому потрібно виконувати вимоги Стратегії прав людини.

Олена Грабовська навела один з прикладів того, як на практиці повинні забезпечувати право людини на розвиток її культурних потреб.

- Під час опитування радниця голови однієї ОТГ розповіла таку історію: «У нас є переселенка з Донецької області, яка вийшла заміж за нашого кіборга. Він служив в АТО. І ця переселенка захотіла професійно займатися танцями. Стала приватним підприємцем, а ми, як місцева влада, всіляко допомагали їй з приміщенням, організацією цієї роботи. І зараз у нас є 4 групи дітей, 120 учнів, які активно їздять, беруть участь в різних конкурсах, і навіть за кордоном і дуже багато мають перших місць». На цьому прикладі ми бачимо, як людині, що належить до вразливої групи населення, громада допомогла здійснити свої право на реалізацію культурної потреби. У підсумку виграла сама ж громада, адже діти навчаються танцям, демонструють своє вміння за межами громади, а хтось із них обере у майбутньому фах хореографа. Саме такий підхід – розвиваючий, а не споживацький – і є правильним, коли йдеться про культуру, – наголосила вона.

Планують заходи, але й не думають фінансувати: у Львові розповіли, як більшість громад працює у сфері культури

 


Відео: Львівський пресклуб

dailylviv.com

До теми

18:27 24 листопада 2020 р.

Визначено лавреатів обласної премії з літературознавства, образотворчого мистецтва, журналістики, музичного мистецтва, дизайну та народної творчості

На Львівщині обрали найкращі твори та роботи з літературознавства, образотворчого мистецтва, журналістики, музичного мистецтва, дизайну та народної творчості. Обласна премія в галузі культури, літератури, мистецтва, журналістики та архітектури є найвищою премією у Львівській області, найбільш престижною творчою відзнакою за вагомий внесок в українську культуру.

Рубрика: Культура

19:24 9 листопада 2020 р.

За п’ять років можемо її не впізнати: львівський мовознавець розповів, що засмічує українську мову

23 роки поспіль 9 листопада в Україні відзначають День української писемності та мови. Львівський мовознавець, дослідник Тарас Береза розповів про тенденції у мовному середовищі Львівщини та порадив, що читати, аби плекати власну українську.

Рубрика: Культура

ВІДЕОКАНАЛ

Прес-клуб-ГІТ Вибори мера Львова-2020: другий тур

Рубрика: Політика

Біорезерват "Розточчя", Страдецька гора, річка Верещиця - як врятувати?

Рубрика: Ситуації і пригоди

Гряда: свині не винні

Рубрика: Ситуації і пригоди

Податковий майдан. Версія 3.0. Львів готовий

Рубрика: Економіка

Винниківське озеро: схема крадіжки

Рубрика: Кримінал

Всі відео розділу