П’ять парафій УПЦ МП на Львівщині перейшли до ПЦУ

13:00 11 січня 2019 р.

  • 0
  • 945

Світлина ілюстративна
Фото: 24tv.ua

До єдиної помісної Православної церкви України, станом на 11 січня, вже перейшли 47 парафій Української православної церкви Московського патріархату (УПЦ МП).

Про це повідомили в п’ятницю, 11 січня, в інформаційній агенції «РБК-Україна» з посиланням на дані карт «Google». Найбільше парафій УПЦ МП перейшли у Вінницькій області – 16 парафіяльних храмів і один кафедральний собор.

У Хмельницькій області перейшли вісім храмів, у Львівській і Черкаській – по п’ять, Волинській області – три, у Чернівецькій, Тернопільській, Рівненській і Дніпропетровській – по одній. У Києві до ПЦУ перейшли Спасо-Преображенський собор та храм Покрови Пресвятої Богородиці при Головному військовому клінічному госпіталі. За даними на 2002 рік, в Україні налічується 2781 парафія УПЦ МП.

Як поінформувала Українська служба «BBC», архієпископ Української православної церкви в США Даниїл Памфільський розповів: «Найближчим часом значна частина парафій Української православної церкви Московського патріархату (УПЦ МП) перейде до української Православної церкви (ПЦУ). Йдуть переговори. Архієреї, які були з нами на зв'язку, зараз розмовляють з владикою Симеоном, з владикою Єпіфанієм, щоб визначити, як вони можуть прийти до ПЦУ усіма своїми єпархіями або частинами цих єпархій». розповів екзарх Константинополя Даниїл.

«Деякі депутати українського парламенту намагаються заблокувати процес переходу УПЦ МП до Православної церкви України. З іншого боку, є велика противага – йде своєрідне фінансування від певних олігархів, депутатів Верховної ради на сьогоднішній день, які намагаються заблокувати цей процес, перешкодити духовенству та архієреям зробити свій вільний вибір», – зазначив також також архієпископ Даниїл Памфільський.

dailylviv.com

Коментарі(0)

Вікно у Львів (збільшити)

До теми

17:32 18 березня 2019 р.

«Французька весна» розпочнеться у Львові вшістнадцяте

У середу, 20 березня, у Львові розпочнеться вже шістнадцятий фестиваль французької культури – «Французька весна», яка здивує львів’ян новими культурними та мистецькими проектами, не змінюючи при цьому своєї традиційної концепції свята.

Рубрика: Культура

  • 0
  • 339

15:32 18 березня 2019 р.

У Львові відзначатимуть 110-ту річницю від дня народження Леца

Команда офісу «Львів – Місто літератури ЮНЕСКО» спільно з громадським діячем, журналістом і перекладачем Андрієм Павлишиним та управлінням культури Львівської міської ради організує 20-21 березня низку подій до 110-ї річниці від Дня народження Станіслава Єжи Леца.

Рубрика: Культура

  • 0
  • 357

14:32 18 березня 2019 р.

Бібліотеки на Львівщині поповнять новими книгами

Львівщина вперше отримала в межах програми «Українська книга» рекордну кількість книг для поповнення своїх бібліотечних фондів – 199 тисяч примірників книг на суму 23 мільйони гривень.

Рубрика: Культура

  • 0
  • 249

09:00 17 березня 2019 р.

Діти будуть закликати у Львові весну

У неділю, 17 березня, з 13.00 до 17.00 у Музеї народної архітектури і побуту у Львові імені Климентія Шептицького (Шевченківський гай) відбудеться «Закликання весни».

Рубрика: Культура

  • 0
  • 483