Президент доручив перепоховати в Україні прах поета Олександра Олеся

22:54 3 січня 2017 р.


Фото: radiosvoboda.org

У вівторок, 3 січня, прах Олександра Олеся ексгумували й помістили до депозитарію кладовища в Празі.

Речник Президента України Святослав Цеголко повідомив сьогодні, 3 січня, на своїй сторінці в інтернет-мережі «Facebook»: «Президент доручив міністерству закордонних справ забезпечити перевезення останків Олександра Олеся на Батьківщину. Згоду на це вже дали нащадки письменника. Також Петро Порошенко доручив міністерству культури організувати церемонію перепоховання в Україні».

Поет Олександр Олесь помер у 1944 році й був похований у Празі. За чеськими законами, після поховання родичі або друзі померлих повинні платити ренту за місце на кладовищі розміром в 20 тисяч чеських крон на 10 років (приблизно 20 тисяч гривень). За словами представників місцевої української громади, до недавнього часу ренту за могилу Олександра Олеся платив, за власною ініціативою, громадянин Чехії й виходець з України Володимир Михайлишин.

Проте нещодавно Михайлишин помер, і тепер його син хоче поховати батька на могилі поета. Відтак, 3 січня, прах Олександра Олеся ексгумували і помістили до депозитарію кладовища в Празі. Про це повідомили сьогодні, 3 січня, в київському часописі «Дзеркало тижня. Україна».

dailylviv.com

До теми

10:15 6 січня 2021 р.

7 січня - Різдво в Шевченківському гаю. Програма свята

У четвер, 7 січня, вже традиційно свято «Різдво в Гаю» проходитиме в одному з найбільших музеїв просто неба — Музеї народної архітектури і побуту у Львові імені Климентія Шептицького.

Рубрика: Культура

20:06 4 січня 2021 р.

Норвежець викупив частину книг-казок «Зіркові пригоди Іскри» і подарував дитячому притулку у Львові

У різдвяно-новорічні дні підопічним дитячого притулку служби у справах дітей Львівської обласної державної адміністрації подарували книги казок «Зіркові пригоди Іскри» київської авторки Олени Довгаленко. Благодійний жест зробив норвежець Сіндре Лунде.

Рубрика: Культура

10:51 4 січня 2021 р.

Безпечне Різдво у Львові. Повна програма цьогорічних заходів

Цьогоріч Різдво у Львові відбуватиметься в адаптованому до карантинних норм форматі. Місто відмовиться від проведення великих івентів, проте заради збереження традицій певні заходи будуть відбуватись.

Рубрика: Культура

ВІДЕОКАНАЛ

Прес-клуб-ГІТ Газова петля чи зашморг?

Рубрика: Економіка

У кого купувати дешевий газ

Рубрика: Економіка

Гряда: свині не винні

Рубрика: Ситуації і пригоди

Податковий майдан. Версія 3.0. Львів готовий

Рубрика: Економіка

Винниківське озеро: схема крадіжки

Рубрика: Кримінал

Всі відео розділу